Polonistyka w kontekstach kultury

Polonistyka w kontekstach kultury

Polonistyka w kontekstach kultury studia

Polonistyka w kontekstach kultury studia - kierunek studiów

Twoim mocnymi stronami są literatura, kultura oraz nienaganna polszczyzna i szukasz ciekawych studiów drugiego stopnia, które pozwolą Ci przełożyć Twoją pasję na karierę zawodową? A może warto wzbogacić Twoją wiedzę o szerszy kontekst kulturowy? Dzięki studiom na kierunku Polonistyka w kontekstach kultury masz ku temu świetną okazję! Jeżeli zatem chcesz zdobyć wykształcenie ogólnohumanistyczne i posiadać kompetencje kulturowe to polonistyka w kontekstach kultury może być kierunkiem, który warto wziąć pod uwagę podczas wyboru Twojej przyszłej kariery zawodowej w tej dziedzinie!

Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku polonistyka w kontekstach kultury? Studia kształcą pod kątem wszechstronnej wiedzy z zakresu literaturoznawstwa oraz językoznawstwa, a dodatkowo przewidziane są przedmioty z zakresu wiedzy o kulturze. Przykładowe zajęcia to: filozofia, antropologia, historia sztuki, teatrologia czy medioznawstwa. Co więcej, studia magisterskie dają Ci do wyboru trzy moduły – literatura, kultura oraz język, co stwarza możliwość wybrania indywidualnej ścieżki kariery odpowiedniej do Twoich zainteresowań. Jako absolwent będziesz dysponować wiedzą dotyczącą polskiej kultury, jej systemów oraz powiązań do literatury. Jednym zdaniem staniesz się specjalistą w zakresie kulturowego kontekstu odbioru dzieł literatury czy sztuki.

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent kierunku polonistyka w kontekstach kultury? Po ukończeniu studiów będziesz mógł pracować w wydawnictwach czy redakcjach czasopism. Co więcej, praca będzie na Ciebie czekać w instytucjach kultury, reklamie czy szeroko pojętych mediach. Interdyscyplinarna wiedza powinna zapewnić Ci ciekawą pracę w zawodzie szybko po uzyskaniu dyplomu. Jeżeli zatem studiowałeś na kierunku humanistycznym i chcesz kontynuować tę drogę na studiach magisterskich to polonistyka w kontekstach kultury może być świetnym kierunkiem dla Ciebie!

 

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując polonistykę w kontekstach kultury

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
 • ogólnohumanistycznej wiedzy ukierunkowanej na kontekst kulturowy,
 • specjalistycznej wiedzy w wybranym obszarze, ukierunkowaną na analizowanie zjawisk oraz mechanizmów współczesnej kultu,
 • wiedzy o mediach komunikacyjnych,
 • terminologii dotyczącej literaturoznawstwa, językoznawstwa oraz wiedzy o kulturze,
 • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.
 

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku polonistyka w kontekstach kultury

Absolwent kierunku polonistyka w kontekstach kultury znajdzie zatrudnienie w/jako:
 • pracownik wydawnictwa,
 • pracownik redakcji prasowej,
 • pracownik muzeum,
 • pracownik działu reklamy,
 • pracownik w dziale promocji.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku polonistyka w kontekstach kultury, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: Studia II stopnia. Podczas rekrutacji pod uwagę brane są oceny ze studiów I stopnia.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK POLONISTYKA W KONTEKSTACH KULTURY

Typ studiów
Województwo

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
   tryb studiów

    Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

    grupa kierunku

     Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

     Nie znaleziono żadnej uczelni

     Zobacz inne kierunki Filologiczne

     Typ studiów
     Województwo

     MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU POLONISTYKA W KONTEKSTACH KULTURY

     Komentarze (0)