Dodaj do ulubionych

Filologia dalekowschodnia studia - kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Nie da się ukryć, że znajomość egzotycznych języków jest niezwykle cenioną umiejętnością na rynku pracy. Szczególnie jeśli chodzi o język chiński. Posługiwanie się biegle, w mowie i piśmie, takimi językami otwiera przed Tobą wiele dróg rozwoju zawodowego. Jeśli lubisz wyzwania, jesteś otwarty na nowe doświadczenia, a przede wszystkim chcesz w trakcie studiów otrzymać kompetencje przydatne w przyszłej pracy zawodowej to zdecydowanie wybierz kierunek Filologia dalekowschodnia!

 

Program studiów i przedmioty

Jako student tego kierunku będziesz mógł wybrać specjalność chińską lub koreańską. W ramach studiów będziesz realizował różne programy w zależności od dokonanego wyboru. Jednak uczestnicząc w zajęciach, oprócz praktycznej nauki języka, zapoznasz się także z historią, sztuką kulturą oraz literaturą danego kraju. Studenci specjalności chińskiej będą mieli szansę poznać najważniejsze zagadnienia związane z filozofią i religią Chin, natomiast w ramach drugiej specjalności zostaniesz wprowadzony w świat koreańskiego kina. Warto także wspomnieć o tym, że wybierając specjalność koreańską będziesz miał możliwość nauki drugiego języka dalekowschodniego, czyli chińskiego lub japońskiego.

 

Praca po studiach

Opisując zalety tych studiów, nie można zapomnieć o perspektywach zawodowych. Posiadając biegłą znajomości egzotycznych języków, nie powinieneś mieć trudności ze znalezieniem zatrudnienia w międzynarodowych firmach, szczególnie tych, które współpracują z chińskimi lub koreańskimi przedsiebiorstwami. Ale jeżeli nie jesteś zainteresowany pracą w sektorze biznesowym, to inną alternatywą jest podjęcie zatrudnienia w instytucjach kulturowych czy biurach tłumaczeń. Po uzyskaniu dodatkowych kwalifikacji, możesz także uczyć w szkołach językowych. Jak sam widzisz nabyte umiejętności w trakcie studiów, sprawią, że staniesz się pożądanym absolwentem dla przyszłych pracodawców i będziesz mógł dopasować swoją ścieżkę zawodową do swoich oczekiwań i potrzeb. Zatem nie zastanawiaj się dłużej i aplikuj na studia na kierunku Filologia dalekowschodnia!

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunek Filologia dalekowschodnia, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: język polski, język angielski, drugi język obcy nowożytny, przedmiot wskazany przez kandydata

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK FILOLOGIA DALEKOWSCHODNIA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku filologia dalekowschodnia

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Zobacz inne kierunki Filologiczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Filologię dalekowschodnią

   Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

   • znajomości kultury i sztuki wybranego obszaru językowego
   • dysponowania pogłębioną wiedzą w obszarze literaturoznawstwa
   • biegłej znajomości języka chińskiego lub koreańskiego
   • zaawansowanej znajomości drugiego, wybranego języka obcego
   • znajomości historii wybranego obszaru językowego

   Jak wyglądają studia na kierunku filologia dalekowschodnia?

    

   1. Typ i tryb studiów

   Kierunek filologia dalekowschodnia jest dostępny tylko w trybie stacjonarnym. W praktyce oznacza to, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku, co będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które mogą sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce i zdobywaniu wykształcenia.

   Tematyka zajęć na powyższych studiach będzie oscylować głównie wokół zagadnień związanych z naukami humanistycznymi i filologicznymi.

    

   2. Program studiów i przedmioty

   Jako student kierunku filologia dalekowschodnia będziesz musiał dokonać wyboru specjalizacji, która będzie dopasowana do twoich zainteresowań i planów zawodowych. W ofercie znajdzie się specjalność koreańska i chińska. W zależności od tego, jaką decyzję podejmiesz będziesz miał okazję zdobyć specjalistyczną wiedzę na temat historii, kultury oraz literatury chińskiej lub koreańskiej. W planie zajęć przewidziano wiele interesujących przedmiotów powiązanych z powyższą tematyką, między innym takich jak:

   • Główne zagadnienia literatury chińskiej
   • Wstęp do kultury koreańskiej i studiów koreanistycznych
   • Religie i filozofia Azji Wschodniej
   • Główne zagadnienia religii i filozofii Chin

    

   3. Nabywane umiejętności

   W czasie studiów na kierunku filologia dalekowschodnia, przede wszystkim skupisz się na doskonaleniu swoich zdolności językowych. Tym samym nauczysz się języka koreańskiego oraz dodatkowo chińskiego lub japońskiego. Studenci rozwiną także kompetencje z obszaru tłumaczeń ustnych i pisemnych w obrębie dwóch języków obcych. Ponadto nauczysz się dokonywania analizy i interpretacji wybranych tekstów literackich z kanonu literatury chińskiej lub koreańskiej. Integralną część studiów będą stanowić praktyki, dzięki którym zdobędziesz cenne doświadczenie zawodowe.

   Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

   Studia na kierunku filologia dalekowschodnia można realizować tylko na pierwszym stopniu kształcenia. Jeżeli zdecydujesz się na tę opcję, na naukę poświęcisz trzy lata, czyli sześć semestrów. Po upływie tego czasu otrzymasz tytuł licencjata.

   Czas trwania studiów na kierunku filologia dalekowschodnia na poszczególnych uczelniach

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miejscowość
   Województwo
   SORTOWANIE:
   I stopnia II stopnia jednolite

   Brak wyników

   Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

   Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Filologia dalekowschodnia

   Absolwent kierunku Filologia dalekowschodnia znajdzie zatrudnienie w/jako:

   • pracownik międzynarodowych firm
   • pracownik biura tłumaczeń
   • pracownik międzynarodowych instytucji
   • pracownik instytucji kulturalnych

    

   W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU FILOLOGIA DALEKOWSCHODNIA

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU FILOLOGIA DALEKOWSCHODNIA

   Komentarze (0)