Filologia dalekowschodnia studia - kierunek studiów

Nie da się ukryć, że znajomość egzotycznych języków jest niezwykle cenioną umiejętnością na rynku pracy. Szczególnie jeśli chodzi o język chiński. Posługiwanie się biegle, w mowie i piśmie, takimi językami otwiera przed Tobą wiele dróg rozwoju zawodowego. Jeśli lubisz wyzwania, jesteś otwarty na nowe doświadczenia, a przede wszystkim chcesz w trakcie studiów otrzymać kompetencje przydatne w przyszłej pracy zawodowej to zdecydowanie wybierz kierunek Filologia dalekowschodnia!

Jako student tego kierunku będziesz mógł wybrać specjalność chińską lub koreańską. W ramach studiów będziesz realizował różne programy w zależności od dokonanego wyboru. Jednak uczestnicząc w zajęciach, oprócz praktycznej nauki języka, zapoznasz się także z historią, sztuką kulturą oraz literaturą danego kraju. Studenci specjalności chińskiej będą mieli szansę poznać najważniejsze zagadnienia związane z filozofią i religią Chin, natomiast w ramach drugiej specjalności zostaniesz wprowadzony w świat koreańskiego kina. Warto także wspomnieć o tym, że wybierając specjalność koreańską będziesz miał możliwość nauki drugiego języka dalekowschodniego, czyli chińskiego lub japońskiego.

Opisując zalety tych studiów, nie można zapomnieć o perspektywach zawodowych. Posiadając biegłą znajomości egzotycznych języków, nie powinieneś mieć trudności ze znalezieniem zatrudnienia w międzynarodowych firmach, szczególnie tych, które współpracują z chińskimi lub koreańskimi przedsiebiorstwami. Ale jeżeli nie jesteś zainteresowany pracą w sektorze biznesowym, to inną alternatywą jest podjęcie zatrudnienia w instytucjach kulturowych czy biurach tłumaczeń. Po uzyskaniu dodatkowych kwalifikacji, możesz także uczyć w szkołach językowych. Jak sam widzisz nabyte umiejętności w trakcie studiów, sprawią, że staniesz się pożądanym absolwentem dla przyszłych pracodawców i będziesz mógł dopasować swoją ścieżkę zawodową do swoich oczekiwań i potrzeb. Zatem nie zastanawiaj się dłużej i aplikuj na studia na kierunku Filologia dalekowschodnia!

WAŻNE TEMATY

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunek Filologia dalekowschodnia, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: język polski, język angielski, drugi język obcy nowożytny, przedmiot wskazany przez kandydata

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK FILOLOGIA DALEKOWSCHODNIA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Zobacz inne kierunki Filologiczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Filologię dalekowschodnią

   Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

   • znajomości kultury i sztuki wybranego obszaru językowego
   • dysponowania pogłębioną wiedzą w obszarze literaturoznawstwa
   • biegłej znajomości języka chińskiego lub koreańskiego
   • zaawansowanej znajomości drugiego, wybranego języka obcego
   • znajomości historii wybranego obszaru językowego

   Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Filologia dalekowschodnia

   Absolwent kierunku Filologia dalekowschodnia znajdzie zatrudnienie w/jako:

   • pracownik międzynarodowych firm
   • pracownik biura tłumaczeń
   • pracownik międzynarodowych instytucji
   • pracownik instytucji kulturalnych

    

   W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU FILOLOGIA DALEKOWSCHODNIA

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU FILOLOGIA DALEKOWSCHODNIA

   Komentarze (0)