filologia dalekowschodnia studia

Filologia dalekowschodnia studia - kierunek studiów

Nie da się ukryć, że znajomość egzotycznych języków jest niezwykle cenioną umiejętnością na rynku pracy. Szczególnie jeśli chodzi o język chiński. Posługiwanie się biegle, w mowie i piśmie, takimi językami otwiera przed Tobą wiele dróg rozwoju zawodowego. Jeśli lubisz wyzwania, jesteś otwarty na nowe doświadczenia, a przede wszystkim chcesz w trakcie studiów otrzymać kompetencje przydatne w przyszłej pracy zawodowej to zdecydowanie wybierz kierunek Filologia dalekowschodnia!

Jako student tego kierunku będziesz mógł wybrać specjalność chińską lub koreańską. W ramach studiów będziesz realizował różne programy w zależności od dokonanego wyboru. Jednak uczestnicząc w zajęciach, oprócz praktycznej nauki języka, zapoznasz się także z historią, sztuką kulturą oraz literaturą danego kraju. Studenci specjalności chińskiej będą mieli szansę poznać najważniejsze zagadnienia związane z filozofią i religią Chin, natomiast w ramach drugiej specjalności zostaniesz wprowadzony w świat koreańskiego kina. Warto także wspomnieć o tym, że wybierając specjalność koreańską będziesz miał możliwość nauki drugiego języka dalekowschodniego, czyli chińskiego lub japońskiego.

Opisując zalety tych studiów, nie można zapomnieć o perspektywach zawodowych. Posiadając biegłą znajomości egzotycznych języków, nie powinieneś mieć trudności ze znalezieniem zatrudnienia w międzynarodowych firmach, szczególnie tych, które współpracują z chińskimi lub koreańskimi przedsiebiorstwami. Ale jeżeli nie jesteś zainteresowany pracą w sektorze biznesowym, to inną alternatywą jest podjęcie zatrudnienia w instytucjach kulturowych czy biurach tłumaczeń. Po uzyskaniu dodatkowych kwalifikacji, możesz także uczyć w szkołach językowych. Jak sam widzisz nabyte umiejętności w trakcie studiów, sprawią, że staniesz się pożądanym absolwentem dla przyszłych pracodawców i będziesz mógł dopasować swoją ścieżkę zawodową do swoich oczekiwań i potrzeb. Zatem nie zastanawiaj się dłużej i aplikuj na studia na kierunku Filologia dalekowschodnia!


Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Filologię dalekowschodnią


Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • znajomości kultury i sztuki wybranego obszaru językowego
  • dysponowania pogłębioną wiedzą w obszarze literaturoznawstwa
  • biegłej znajomości języka chińskiego lub koreańskiego
  • zaawansowanej znajomości drugiego, wybranego języka obcego
  • znajomości historii wybranego obszaru językowego

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Filologia dalekowschodnia


Absolwent kierunku Filologia dalekowschodnia znajdzie zatrudnienie w/jako:

  • pracownik międzynarodowych firm
  • pracownik biura tłumaczeń
  • pracownik międzynarodowych instytucji
  • pracownik instytucji kulturalnych

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunek Filologia dalekowschodnia, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: język polski, język angielski, drugi język obcy nowożytny, przedmiot wskazany przez kandydata

 

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK FILOLOGIA DALEKOWSCHODNIA

Typ studiów
Województwo

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Wrocławski

Kierunek filologia dalekowschodnia prowadzony jest przez:

Wydział Filologiczny UWr

Zobacz inne kierunki Filologiczne

Typ studiów
Województwo

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU FILOLOGIA DALEKOWSCHODNIA

Komentarze (0)