EAST AND CENTRAL EUROPEAN STUDIES

EAST AND CENTRAL EUROPEAN STUDIES

EAST AND CENTRAL EUROPEAN STUDIES studia – kierunek studiów

W dobie zwiększonej współpracy pomiędzy państwami i przenikania się różnych kultur, niezwykle cenne stała się wiedza dotycząca innych narodów z Europy Środkowej i Wschodniej. Takie czynniki jak coraz większa liczba ludności napływowej zza wschodniej granicy naszego kraju, czy prowadzenia interesów na różnych polach sprawia, że wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów w dziedzinie znajomości kultury, polityki i historii krajów Europy Wschodniej i Środkowej.

Jako odpowiedź na zapotrzebowania współczesnego rynku pracy powstał kierunek East and Central European studies, prowadzony w całości w języku angielskim. Program studiów jest skierowany do wszystkich absolwentów studiów pierwszego stopnia, którzy chcieliby związać swoją przyszłość z pracą w środowisku międzynarodowym.

Czego nauczysz się na kierunku East and Central European studies?

Innowacyjność East and European studies, przejawia się w tym, że ich program podzielony jest na moduły tematyczne. Studenci sami wybierają interesujące ich zagadnienia i kształcą się w kierunku, jaki sami wybiorą. Jedynym wyjątkiem jest moduł obligatoryjny, w trakcie którego zdobędziesz wiedzę z zakresu religii, polityki, zwyczajów i ekonomii krajów z terenu Europy Wschodniej i Środkowej.

Na dalszym etapie nauki będziesz mógł wybrać dwa spośród kilku dostępnych bloków tematycznych. Zadecydujesz pomiędzy literaturą, mniejszościami, kulturą a zjawiskiem postsocjalizmu w Europie Środkowej i Wschodniej. Dodatkowo, otrzymasz możliwość nauki akademickiego języka angielskiego.

Jako student dostaniesz szansę uczestnictwa w licznych konferencjach i kołach naukowych, a także wyjazdach zagranicznych, podczas których będziesz mógł obcować z innymi kulturami i rozwinąć swoje zdolności językowe. Studia kończą się egzaminem dyplomowym i otrzymaniem tytułu magistra.

Jaka praca po tym kierunku?

Jako absolwent kierunku East and Central European studies będziesz miał szerokie kwalifikacje z zakresu kultury, historii, obyczajów i literatury krajów Europy Wschodniej i Środkowej. Uzyskana wiedza teoretyczna, jak i umiejętności praktyczne umożliwią Ci znalezienie pracy w instytucjach i przedsiębiorstwach zatrudniających specjalistów związanych z tą dziedziną wiedzy.

W dobie wzmożonej współpracy międzynarodowej i migracji ludności, nieustannie wzrasta zapotrzebowanie na znawców sytuacji innych państw, dzięki czemu zyskasz szansę na stabilne i przyszłościowe zatrudnienie. Po ukończeniu studiów będziesz mógł pracować w instytucjach politycznych, kulturalnych i biznesowych. Dzięki zdobytemu wykształceniu zyskasz szansę na karierę międzynarodową. Po uzyskania dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia, będziesz mógł kontynuować naukę na studiach doktoranckich lub podyplomowych.

 

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku East and Central European studies będziesz musiał przedstawić dyplom ukończenia studiów licencjackich lub magisterskich. Ponadto, wszyscy kandydaci muszą legitymować się certyfikatem, potwierdzającym znajomość języka angielskiego w stopniu zaawansowanym.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK EAST AND CENTRAL EUROPEAN STUDIES

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Zobacz inne kierunki Filologiczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU EAST AND CENTRAL EUROPEAN STUDIES:

   • znajomość polityki, obyczajów i kultury krajów Europy Środkowej i Wschodniej
   • znajomość literatury krajów Europy Środkowej i Wschodniej
   • doskonała znajomość języka angielskiego
   • znajomość sytuacji ekonomicznej krajów Europy Środkowej i Wschodniej

   JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO KIERUNKU EAST AND CENTRAL EUROPEAN STUDIES:

   • instytucje polityczne
   • instytucje kulturalne
   • instytucje biznesowe
   • dyplomacja
   • media
   • wydawnictwa

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU EAST AND CENTRAL EUROPEAN STUDIES

   Komentarze (0)