STUDIA NAD AZJĄ CENTRALNĄ

STUDIA NAD AZJĄ CENTRALNĄ

STUDIA NAD AZJĄ CENTRALNĄ studia – kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Azja Centralna to bardzo duży, zróżnicowany pod względem geograficznym, kulturowym i religijnym teren o bogatej historii i tradycjach. Jednak często kultura tego obszaru jest niedoceniana i mało znana wśród ludności europejskiej, co w dobie globalizacji oraz otwierania się na rynki wschodnie jest dużym niedopatrzeniem.

Dlatego też, aby naprawić tego typu błędy powstały niezwykle interesujące i perspektywiczne studia na kierunku studia nad Azją Centralną skierowane do wszystkich osób o szerokich zainteresowaniach kulturowych i językowych, chcących rozwijać się w tym kierunku i związać z nim swoją przyszłość. Jeżeli więc lubisz poznawać nowe kultury i nieustannie się rozwijać to weź udział w rekrutacji i przekonaj się, że studia mogą być pasjonującą i niezwykle rozwijającą przygodą.

 

 

Czego nauczysz się na kierunku studia nad Azją Centralną?

 

 

Ze względu na interdyscyplinarny i bogaty program studiów będziesz miał możliwość zyskania wiedzy z zakresu kilku bardzo ważnych aspektów związanych z Azją Centralną.

Jako student będziesz uczęszczał na liczne, niezwykle rozwijające zajęcia i warsztaty, dzięki którym zdobędziesz cenne umiejętności i rozwiniesz swoje zainteresowania. W trakcie kursu dowiesz się więcej na temat kultury, historii oraz sytuacji społecznej całej Azji, ze szczególnym uwzględnieniem jej części centralnej.

Ponadto zaznajomisz się ze specyfiką konkretnych systemów religijnych obowiązujących na tych terenach oraz obyczajami i tradycjami kultywowanymi przez mieszkańców. Oprócz wiedzy kulturoznawczej rozwiniesz także swoje zdolności językowe i uzyskasz wysoki poziom z obszaru języka chińskiego i rosyjskiego, co niewątpliwie zwiększy twoje szansę na międzynarodową karierę. Uzyskaną podczas zajęć wiedzę teoretyczną wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, które zrealizujesz w wybranym przez siebie miejscu.

 

 

Jaka praca po tym kierunku?

 

 

Jako absolwent studiów nad Azją Centralną będziesz miał gruntowną wiedzę językoznawczą, kulturoznawczą i historyczną dotyczącą tych terenów. Uzyskane kompetencje oraz umiejętności praktyczne sprawią, że idealnie odnajdziesz się w wielu zawodach powiązanych z twoim wykształceniem.

Po ukończeniu kursu możesz związać swoją przyszłość z branżą turystyczną, jako kierownik biura podróży lub pilot i przewodnik wycieczek zagranicznych. Ponadto, znajdziesz zatrudnienie w różnorodnych instytucjach kultury zajmujących się promowaniem kultury azjatyckiej, między innymi w muzeach, galeriach sztuki czy domach kultury.

Co więcej możesz pracować w specjalistycznych wydawnictwach, a nawet mediach. Doskonała znajomość dwóch języków obcych otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery, zarówno w oddziałach światowych firm i korporacji, jak i poza granicami naszego kraju. Co więcej, po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich, podyplomowych, a później nawet doktoranckich i rozważyć rozpoczęcie kariery naukowej.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku studia nad Azją Centralną powinieneś zdać maturę z języka polskiego, języka obcego nowożytnego, historii, WOS-u, geografii lub biologii.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK STUDIA NAD AZJĄ CENTRALNĄ

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku studia nad azją centralną

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Zobacz inne kierunki Filologiczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NAD AZJĄ CENTRALNĄ:

   • znajomość historii Azji Centralnej
   • znajomość kultury, literatury i sztuki Azji Centralnej
   • znajomość języka rosyjskiego i chińskiego
   • znajomość zagadnień społecznych związanych z terenami Azji Centralnej
   • znajomość polityki i gospodarki Azji Centralnej

   Jak wyglądają studia na kierunku studia nad Azją Centralną?

    

   1. Typ i tryb studiów

   Kierunek studia nad Azją Centralną jest dostępny tylko w trybie stacjonarnym. W praktyce oznacza to, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku, co będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które mogą sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce i zdobywaniu wykształcenia.

   Tematyka zajęć na powyższych studiach będzie oscylować wokół nauk humanistycznych.

    

   2. Program studiów i przedmioty

   Program nauczania na kierunku studia nad Azją Centralną będzie oscylował wokół nauk kulturoznawczych, społecznych, politycznych ekonomicznych. Studenci dowiedzą się więcej na temat historii, kultury oraz literatury regionów Azji Centralnych. W planie zajęć znajdzie się wiele ciekawych i rozwijających przedmiotów, powiązanych z powyższą tematyką. Oto wybrane z nich:

   • Środowisko geograficzne Azji Centralnej
   • Historia polityki i kultury Chin
   • Chiny w polityce międzynarodowej
   • Stany Zjednoczone w regionie Azji i Pacyfiku

    

   3. Nabywane umiejętności

   Osoby, które aplikują na kierunek studia nad Azją Centralną, zdobędą szereg istotnych umiejętności praktycznych. Przede wszystkim skupią się na nauce języka angielskiego i chińskiego oraz ich praktycznego wykorzystania w różnorodnych sytuacjach komunikacyjnych. Studenci poznają także zasady analizy wybranych zjawisk społecznych, politycznych i kulturowych w Azj Centralnej. Ważnym elementem kształcenia będzie także rozwijanie zdolności z zakresu interpretacji wybranych tekstów z kanonu literatury azjatyckiej.

   Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

   Studia na kierunku studia nad Azją Centralną można realizować tylko na pierwszym stopniu kształcenia. Studenci, którzy zdecydują się na tę opcję, na naukę poświęcą trzy lata, czyli sześć semestrów. Po upływie tego czasu otrzymają tytuł licencjata.

   Czas trwania studiów na kierunku studia nad azją centralną na poszczególnych uczelniach

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miejscowość
   Województwo
   SORTOWANIE:
   I stopnia II stopnia jednolite

   Brak wyników

   Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

   JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NAD AZJĄ CENTRALNĄ:

   • właściciel/kierownik biura podróży
   • pilot/przewodnik wycieczek zagranicznych
   • specjalistyczne wydawnictwa
   • media
   • szkoły językowe
   • oświata
   • tłumacz
   • instytucje kultury
   • muzea
   • domy kultury
   • międzynarodowe firmy i korporacje

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU STUDIA NAD AZJĄ CENTRALNĄ

   Komentarze (0)