STUDIA NAD AZJĄ CENTRALNĄ

STUDIA NAD AZJĄ CENTRALNĄ

STUDIA NAD AZJĄ CENTRALNĄ studia – kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Azja Centralna to bardzo duży, zróżnicowany pod względem geograficznym, kulturowym i religijnym teren o bogatej historii i tradycjach. Jednak często kultura tego obszaru jest niedoceniana i mało znana wśród ludności europejskiej, co w dobie globalizacji oraz otwierania się na rynki wschodnie jest dużym niedopatrzeniem.

Dlatego też, aby naprawić tego typu błędy powstały niezwykle interesujące i perspektywiczne studia na kierunku studia nad Azją Centralną skierowane do wszystkich osób o szerokich zainteresowaniach kulturowych i językowych, chcących rozwijać się w tym kierunku i związać z nim swoją przyszłość. Jeżeli więc lubisz poznawać nowe kultury i nieustannie się rozwijać to weź udział w rekrutacji i przekonaj się, że studia mogą być pasjonującą i niezwykle rozwijającą przygodą.

 

 

Czego nauczysz się na kierunku studia nad Azją Centralną?

 

 

Ze względu na interdyscyplinarny i bogaty program studiów będziesz miał możliwość zyskania wiedzy z zakresu kilku bardzo ważnych aspektów związanych z Azją Centralną.

Jako student będziesz uczęszczał na liczne, niezwykle rozwijające zajęcia i warsztaty, dzięki którym zdobędziesz cenne umiejętności i rozwiniesz swoje zainteresowania. W trakcie kursu dowiesz się więcej na temat kultury, historii oraz sytuacji społecznej całej Azji, ze szczególnym uwzględnieniem jej części centralnej.

Ponadto zaznajomisz się ze specyfiką konkretnych systemów religijnych obowiązujących na tych terenach oraz obyczajami i tradycjami kultywowanymi przez mieszkańców. Oprócz wiedzy kulturoznawczej rozwiniesz także swoje zdolności językowe i uzyskasz wysoki poziom z obszaru języka chińskiego i rosyjskiego, co niewątpliwie zwiększy twoje szansę na międzynarodową karierę. Uzyskaną podczas zajęć wiedzę teoretyczną wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, które zrealizujesz w wybranym przez siebie miejscu.

 

 

Jaka praca po tym kierunku?

 

 

Jako absolwent studiów nad Azją Centralną będziesz miał gruntowną wiedzę językoznawczą, kulturoznawczą i historyczną dotyczącą tych terenów. Uzyskane kompetencje oraz umiejętności praktyczne sprawią, że idealnie odnajdziesz się w wielu zawodach powiązanych z twoim wykształceniem.

Po ukończeniu kursu możesz związać swoją przyszłość z branżą turystyczną, jako kierownik biura podróży lub pilot i przewodnik wycieczek zagranicznych. Ponadto, znajdziesz zatrudnienie w różnorodnych instytucjach kultury zajmujących się promowaniem kultury azjatyckiej, między innymi w muzeach, galeriach sztuki czy domach kultury.

Co więcej możesz pracować w specjalistycznych wydawnictwach, a nawet mediach. Doskonała znajomość dwóch języków obcych otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery, zarówno w oddziałach światowych firm i korporacji, jak i poza granicami naszego kraju. Co więcej, po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich, podyplomowych, a później nawet doktoranckich i rozważyć rozpoczęcie kariery naukowej.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku studia nad Azją Centralną powinieneś zdać maturę z języka polskiego, języka obcego nowożytnego, historii, WOS-u, geografii lub biologii.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK STUDIA NAD AZJĄ CENTRALNĄ

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU STUDIA NAD AZJĄ CENTRALNĄ

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Filologiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NAD AZJĄ CENTRALNĄ:

 • znajomość historii Azji Centralnej
 • znajomość kultury, literatury i sztuki Azji Centralnej
 • znajomość języka rosyjskiego i chińskiego
 • znajomość zagadnień społecznych związanych z terenami Azji Centralnej
 • znajomość polityki i gospodarki Azji Centralnej

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

STUDIA NAD AZJĄ CENTRALNĄ STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

STUDIA NAD AZJĄ CENTRALNĄ STUDIA I STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NAD AZJĄ CENTRALNĄ:

 • właściciel/kierownik biura podróży
 • pilot/przewodnik wycieczek zagranicznych
 • specjalistyczne wydawnictwa
 • media
 • szkoły językowe
 • oświata
 • tłumacz
 • instytucje kultury
 • muzea
 • domy kultury
 • międzynarodowe firmy i korporacje

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU STUDIA NAD AZJĄ CENTRALNĄ

Komentarze (0)