Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Angielski i niemiecki należą do języków, które poznajemy najwcześniej – to na ich naukę stawia się w szkołach podstawowych, gimnazjach i liceach. Z językiem Szekspira i Goethego jesteśmy więc osłuchani, raczej każdy potrafiłby zapytać o drogę w Londynie i Berlinie, ale szkolny kontakt z językami nie sięga głęboko i często jest wyłącznie przykrym obowiązkiem. Mało kto zastanawia się wówczas, że angielski i niemiecki pochodzą z tej samej grupy językowej, mają wspólnego przodka (język pragermański) a więc wyjątkowo im do siebie blisko pod wieloma względami, chociażby fonetycznym, jakkolwiek nie jest to na początku takie oczywiste.
Dla kogo ten kierunek
Jeśli kwestie lingwistyczne kiedykolwiek zaprzątnęły Ci głowę dłużej, niż na 45 lekcyjnych minut, szybko przyswajasz języki obce i chciałbyś zrobić krok w stronę solidnego opanowania dwóch z nich, jesteś gotów na podróż przez kulturę, historię i literaturę państw anglo- i niemieckojęzycznego kręgu kulturowego, studia na kierunku język angielski z językiem niemieckim powinny być czymś, czego szukasz.
Program studiów i przedmioty
Jaką wiedzę zdobędziesz w toku studiów? Na pewno możesz liczyć na szereg konwersatoryjnych zajęć dotyczących nie tylko praktycznej nauki języków, ale także kształtowaniu warsztatu tłumacza, tworzenia tekstów pisanych, emisji głosu (może Ci się przydać, gdy zdecydujesz się na zawód lektora!) oraz metodyki nauczania. Poznasz historię kulturę i literaturę (także współczesną) anglo- i niemieckojęzycznego kręgu kulturowego, by nie tylko sprawnie mówić w dwóch obcych językach, ale rozumieć konteksty, w których były one używane na przestrzeni wieków. Można powiedzieć, że poznając dwa języki obce, w rzeczywistości opanujesz ich znacznie więcej – zagłębisz się bowiem w odmiany języka angielskiego i niemieckiego, którymi posługujemy się w zależności od sytuacji, np. język administracji i biznesu, język polityki czy język kultury. Swoją wiedzę języko- i kulturoznawczą uzupełnisz także o podstawy filozofii i elementów prawa (podczas zajęć z ochrony własności intelektualnej).
Praca po studiach
Jakie perspektywy zawodowe otwierają przed Tobą studia na kierunku język angielski z językiem niemieckim? Dość łatwo wyobrazić sobie, że możliwości jest wiele: od pracy w branży turystycznej (pilot wycieczek, przewodnik), przez zawód tłumacza – samodzielnego lub zatrudnianego przez firmy, instytucje czy na potrzeby wydarzeń i konferencji, aż po pracę w charakterze nauczyciela języka obcego w szkołach publicznych lub lektora w szkołach językowych. Wykształcenie ogólnohumanistyczne, poparte wiedzą z zakresu literatury i kultury, pozwoli Ci także na podjęcie zatrudnienia w instytucjach kultury, wydawnictwach, mediach i redakcjach.
Przy rekrutacji na język angielski z językiem niemieckim na większości uczelni brane są pod uwagę następujące przedmioty: język angielski.
Terminy rekrutacji
Czas trwania
Przedmioty maturalne
Limity
Progi
Dalsza część artykułu pod reklamą
Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
Dalsza część artykułu pod reklamą
Język angielski z językiem niemieckim to kierunek, który obecnie można realizować tylko w trybie stacjonarnym, w którym zajęcia odbywają się codziennie w godzinach ustalonych przez uczelnie. Jeżeli więc możesz sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce oraz zdobywaniu wykształcenia, to koniecznie zdecyduj się na powyższy tryb kształcenia.
Program nauczania na powyższych studiach będzie oscylował głównie wokół nauk filologicznych.
Przykładowe przedmioty w programie studiów na kierunku język angielski z językiem niemieckim: język angielski, język niemiecki, język obcy nowożytny, językoznawstwo, tłumaczenie pisemne, literatura i kultura.
Osoby, które aplikują na kierunek język angielski z językiem niemieckim będą miały okazję zdobyć kompleksową wiedzę na temat historii, kultury oraz literatury krajów anglojęzycznych oraz niemieckojęzycznych. W planie zajęć znajdzie się ciekawych i rozwijających przedmiotów powiązanych z powyższą tematyką, między innymi takich jak:
Program nauczania zakłada także realizacje obieralnych modułów specjalizacyjnych, których aktualną ofertę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych, wybranych uczelni wyższych.
W czasie studiów na powyższym kierunku rozwiniesz wiele cennych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Przede wszystkim skupisz się na udoskonalaniu swoich zdolności językowych z zakresu języka niemieckiego i angielskiego. Studenci dowiedzą się także, w jaki sposób analizować wybrane teksty literatyury brytyjskiej, amerykańskiej i niemieckiej. W przypadku wybrania odpowiedniej specjalizacji, nauczysz się także dokonywania tłumaczeń w obrębie dwóch języków obcych oraz języka polskiego.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Studia pierwszego stopnia na kierunku język angielski z językiem niemieckim będą trwały trzy lata, czyli sześć semestrów. Po tym czasie uzyskasz tytuł licencjata.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Absolwent kierunku język angielski z językiem niemieckim znajdzie zatrudnienie w/jako:
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Miasta, które oferują studia na kierunku Język angielski z językiem niemieckim
Dalsza część artykułu pod reklamą
Teraz najważniejsze |
Ciekawe
|
|
gdzie studiować |
|
|
Nadchodzące wydarzenia
https://youtu.be/caRuhgJEbxU Kazik TV NAUKA ANGIELSKIEGO: Jak zacząć mówić po angielsku? Od wielu lat mieszkam w UK a nadal nie mówię po angielsku, co robić? Och gdybym słysząc taką deklarację za każdym razem dostawała 5 funtów! No jak to co robić? Mówić! Ćwiczyć... Nauka języka raczej nie odbywa się przez zapylenie czy osmozę. Trzeba się po prostu otoczyć tym językiem i stworzyć sobie okazje aby go używać.Od wymówek typu: nie mam z kim, nikogo tu nie znam, robi mi się słabo. Jak to nie masz z kim rozmawiać po angielsku w anglojęzycznym kraju? Z powodzeniem możesz zagadywać nieznajomych, zwłaszcza jeżeli odegrasz rolę klienta w sklepie czy kawiarni. Pamiętaj, że paraliżujący Cię przed mówieniem strach pochodzi tylko i wyłącznie od Ciebie! Uwierz mi, że Brytyjczycy są naprawdę wyjątkowo sympatyczni i nikt nie urwie Ci głowy jeżeli do nich zagadniesz. Na początku możesz powiedzieć asekuracyjne: I don't speak English well... a potem jedziesz! Słuchaj uważnie a nawet podsłuchuj ludzi dookoła siebie. Jeżeli czegoś nie rozumiesz to pytaj. I proszę Cię przestań tracić pieniądze na opłacanie polskiej telewizji aby oglądać Najprawdziwszą Prawdę, Rewelacyjne Newsy Wyssane z Palca czy Reklamy na Rozwolnienie lub jego Brak... Zamiast tego wyjdź z domu, otwórz oczy i uszy, weź ze sobą uśmiech i parasol i znajdź ludzi którzy będą chcieli z Tobą rozmawiać. Koniecznie zapisz się do biblioteki i dowiedz się jakie ma atrakcje. Brytyjskie biblioteki tętnią życiem!