Język angielski z językiem niemieckim

Język angielski z językiem niemieckim

Dodaj do ulubionych

Język angielski z językiem niemieckim studia - kierunek studiów 

Angielski i niemiecki należą do języków, które poznajemy najwcześniej – to na ich naukę stawia się w szkołach podstawowych, gimnazjach i liceach. Z językiem Szekspira i Goethego jesteśmy więc osłuchani, raczej każdy potrafiłby zapytać o drogę w Londynie i Berlinie, ale szkolny kontakt z językami nie sięga głęboko i często jest wyłącznie przykrym obowiązkiem. Mało kto zastanawia się wówczas, że angielski i niemiecki pochodzą z tej samej grupy językowej, mają wspólnego przodka (język pragermański) a więc wyjątkowo im do siebie blisko pod wieloma względami, chociażby fonetycznym, jakkolwiek nie jest to na początku takie oczywiste.

 

Dla kogo ten kierunek

Jeśli kwestie lingwistyczne kiedykolwiek zaprzątnęły Ci głowę dłużej, niż na 45 lekcyjnych minut, szybko przyswajasz języki obce i chciałbyś zrobić krok w stronę solidnego opanowania dwóch z nich, jesteś gotów na podróż przez kulturę, historię i literaturę państw anglo- i niemieckojęzycznego kręgu kulturowego, studia na kierunku język angielski z językiem niemieckim powinny być czymś, czego szukasz.

 

Program studiów i przedmioty

Jaką wiedzę zdobędziesz w toku studiów? Na pewno możesz liczyć na szereg konwersatoryjnych zajęć dotyczących nie tylko praktycznej nauki języków, ale także kształtowaniu warsztatu tłumacza, tworzenia tekstów pisanych, emisji głosu (może Ci się przydać, gdy zdecydujesz się na zawód lektora!) oraz metodyki nauczania. Poznasz historię kulturę i literaturę (także współczesną) anglo- i niemieckojęzycznego kręgu kulturowego, by nie tylko sprawnie mówić w dwóch obcych językach, ale rozumieć konteksty, w których były one używane na przestrzeni wieków. Można powiedzieć, że poznając dwa języki obce, w rzeczywistości opanujesz ich znacznie więcej – zagłębisz się bowiem w odmiany języka angielskiego i niemieckiego, którymi posługujemy się w zależności od sytuacji, np. język administracji i biznesu, język polityki czy język kultury. Swoją wiedzę języko- i kulturoznawczą uzupełnisz także o podstawy filozofii i elementów prawa (podczas zajęć z ochrony własności intelektualnej).

 

Praca po studiach

Jakie perspektywy zawodowe otwierają przed Tobą studia na kierunku język angielski z językiem niemieckim? Dość łatwo wyobrazić sobie, że możliwości jest wiele: od pracy w branży turystycznej (pilot wycieczek, przewodnik), przez zawód tłumacza – samodzielnego lub zatrudnianego przez firmy, instytucje czy na potrzeby wydarzeń i konferencji, aż po pracę w charakterze nauczyciela języka obcego w szkołach publicznych lub lektora w szkołach językowych. Wykształcenie ogólnohumanistyczne, poparte wiedzą z zakresu literatury i kultury, pozwoli Ci także na podjęcie zatrudnienia w instytucjach kultury, wydawnictwach, mediach i redakcjach.

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Przy rekrutacji na język angielski z językiem niemieckim na większości uczelni brane są pod uwagę następujące przedmioty: język angielski.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK JĘZYK ANGIELSKI Z JĘZYKIEM NIEMIECKIM

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku język angielski z językiem niemieckim

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Zobacz inne kierunki Filologiczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Wiedza, którą zdobędziesz, studiując język angielski z językiem niemieckim?

   Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

   • umiejętności posługiwania się językiem angielskim (poziom C1) oraz językiem niemieckim (poziom B2) w mowie i piśmie
   • tłumaczenia tekstów użytkowych i literackich napisanych w języku angielskim i niemieckim
   • podstaw językoznawstwa ogólnego
   • historii literatury angielskiej i niemieckiej
   • kultury i historii anglo- i niemieckojęzycznego kręgu kulturowego
   • użytkowych odmian języka angielskiego i niemieckiego oraz praktycznego ich wykorzystania (np. język polityki, język biznesu, język kultury)
   • metodologii nauczania języka obcego
   • emisji głosu
   • podstaw filozofii
   • podstaw prawa

   Jak wyglądają studia na kierunku język angielski z językiem niemieckim ?

    

   1. Typ i tryb studiów

   Język angielski z językiem niemieckim to kierunek, który obecnie można realizować tylko w trybie stacjonarnym, w którym zajęcia odbywają się codziennie w godzinach ustalonych przez uczelnie. Jeżeli więc możesz sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce oraz zdobywaniu wykształcenia, to koniecznie zdecyduj się na powyższy tryb kształcenia.

   Program nauczania na powyższych studiach będzie oscylował głównie wokół nauk filologicznych.

    

   2. Program studiów i przedmioty

   Osoby, które aplikują na kierunek język angielski z językiem niemieckim będą miały okazję zdobyć kompleksową wiedzę na temat historii, kultury oraz literatury krajów anglojęzycznych oraz niemieckojęzycznych. W planie zajęć znajdzie się ciekawych i rozwijających przedmiotów powiązanych z powyższą tematyką, między innymi takich jak:

   • History of British Literature
   • Practical Grammar
   • Academic Writing

   Program nauczania zakłada także realizacje obieralnych modułów specjalizacyjnych, których aktualną ofertę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych, wybranych uczelni wyższych.

    

   3. Nabywane umiejętności

   W czasie studiów na powyższym kierunku rozwiniesz wiele cennych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Przede wszystkim skupisz się na udoskonalaniu swoich zdolności językowych z zakresu języka niemieckiego i angielskiego. Studenci dowiedzą się także, w jaki sposób analizować wybrane teksty literatyury brytyjskiej, amerykańskiej i niemieckiej. W przypadku wybrania odpowiedniej specjalizacji, nauczysz się także dokonywania tłumaczeń w obrębie dwóch języków obcych oraz języka polskiego.

   Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

   Studia pierwszego stopnia na kierunku język angielski z językiem niemieckim będą trwały trzy lata, czyli sześć semestrów. Po tym czasie uzyskasz tytuł licencjata.

   Czas trwania studiów na kierunku język angielski z językiem niemieckim na poszczególnych uczelniach

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miejscowość
   Województwo
   SORTOWANIE:
   I stopnia II stopnia jednolite

   Brak wyników

   Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

   Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku język angielski z językiem niemieckim?

   Absolwent kierunku język angielski z językiem niemieckim znajdzie zatrudnienie w/jako:

   • wykwalifikowany tłumacz
   • pracownik branży turystycznej (pilot, przewodnik, tłumacz podczas wycieczek)
   • lektor języka obcego
   • nauczyciel języka obcego w szkole publicznej
   • pracownik mediów
   • pracownik instytucji kultury (muzea, domy kultury)
   • pracownik redakcji prasowej lub wydawniczej

   W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU JĘZYK ANGIELSKI Z JĘZYKIEM NIEMIECKIM

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU JĘZYK ANGIELSKI Z JĘZYKIEM NIEMIECKIM

   Komentarze (1)

   Kazik TV odpowiedz

   https://youtu.be/caRuhgJEbxU Kazik TV NAUKA ANGIELSKIEGO: Jak zacząć mówić po angielsku? Od wielu lat mieszkam w UK a nadal nie mówię po angielsku, co robić? Och gdybym słysząc taką deklarację za każdym razem dostawała 5 funtów! No jak to co robić? Mówić! Ćwiczyć... Nauka języka raczej nie odbywa się przez zapylenie czy osmozę. Trzeba się po prostu otoczyć tym językiem i stworzyć sobie okazje aby go używać.Od wymówek typu: nie mam z kim, nikogo tu nie znam, robi mi się słabo. Jak to nie masz z kim rozmawiać po angielsku w anglojęzycznym kraju? Z powodzeniem możesz zagadywać nieznajomych, zwłaszcza jeżeli odegrasz rolę klienta w sklepie czy kawiarni. Pamiętaj, że paraliżujący Cię przed mówieniem strach pochodzi tylko i wyłącznie od Ciebie! Uwierz mi, że Brytyjczycy są naprawdę wyjątkowo sympatyczni i nikt nie urwie Ci głowy jeżeli do nich zagadniesz. Na początku możesz powiedzieć asekuracyjne: I don't speak English well... a potem jedziesz! Słuchaj uważnie a nawet podsłuchuj ludzi dookoła siebie. Jeżeli czegoś nie rozumiesz to pytaj. I proszę Cię przestań tracić pieniądze na opłacanie polskiej telewizji aby oglądać Najprawdziwszą Prawdę, Rewelacyjne Newsy Wyssane z Palca czy Reklamy na Rozwolnienie lub jego Brak... Zamiast tego wyjdź z domu, otwórz oczy i uszy, weź ze sobą uśmiech i parasol i znajdź ludzi którzy będą chcieli z Tobą rozmawiać. Koniecznie zapisz się do biblioteki i dowiedz się jakie ma atrakcje. Brytyjskie biblioteki tętnią życiem!