Latynoamerykanistyka studia – kierunek studiów 

 

Dla kogo ten kierunek

Najczęściej przychodzące na myśl skojarzenia związane z pojęciem kultury latynoskiej oscylują wokół tańca, wiecznej radości i słońca. Nie bez przyczyny - pomimo ogromnego zróżnicowania kulturowego regionów Ameryki Łacińskiej, najbardziej charakterystycznymi elementami są tango, samba i rumba, a także latynoska muzyka. Dla przyszłych studentów najbardziej zafascynowanych szeroko pojętą latynoamerykanistyką powstały studia na takim właśnie kierunku. Latynoskie rytmy wywołują ciarki na twoim ciele, a wymarzonym celem wszystkich wakacyjnych podróży są zawsze kraje Ameryki Łacińskiej? Chciałbyś zagłębiać nieznane ci wcześniej tajniki kulturowe i literaturoznawcze tego regionu? Najładniej brzmiącym językiem jest dla ciebie hiszpański? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco przynajmniej na jedno z pytań, to studia na kierunku latynoamerykanistyka mogą okazać się świetnym wyborem! 

 

Program studiów i przedmioty

W jaką wiedzę i umiejętności zostaniesz uposażony przez studia na kierunku latynoamerykanistyka? Naukę zaczniesz od przedmiotów czysto teoretycznych, które będą stanowiły idealną podstawę pod rozwój praktycznych kompetencji językowych i interpersonalnych. Poznasz historię regionu Ameryki Łacińskiej począwszy od czasów prehistorycznych, dowiesz się, jakie przemiany polityczne, gospodarcze i społeczne miały największy wpływ na obecne ukształtowanie kulturowe tego obszaru. Zagłębisz specyfikę rozwoju dzisiejszych społeczeństw latynoamerykańskich, co pozwoli ci na lepsze zrozumienie wyznawanej przez nie kultury i specyfiki codziennego życia. Nauka na tym kierunku nie mogłaby się odbyć bez wykładów filologicznych w obszarze języka hiszpańskiego – poznasz etymologię, gramatykę, leksykę oraz wymowę, a ponadto będziesz miał okazję uczestniczyć w wykładach prowadzonych przez native speakerów, co da ci cenne obeznanie i umiejętność porozumiewania się po hiszpańsku w codziennych, praktycznych sytuacjach. 

 

Praca po studiach

Gdzie będziesz mógł się zatrudnić jako absolwent studiów na kierunku latynoamerykanistyka? Wszędzie tam, gdzie opanowane w toku studiów umiejętności językowe, kulturoznawcze oraz z zakresu literatury latynoamerykańskiej, będziesz mógł wykorzystywać w codziennej pracy. Jeśli lubisz wyzwania i kontakt z ludźmi, zostaniesz dziennikarzem lub reporterem, zbierającym informacje o aktualnych wydarzeniach w kraju lub przeprowadzającym wywiady z kluczowymi dla danej sytuacji osobami. Odnajdziesz się również w pracy w różnorakich organizacjach pozarządowych i instytucjach kulturalnych, które bazują na jakimkolwiek aspekcie związanym z latynoamerykanistyką. Dla aspirujących do zawodu tłumacza znajdzie się miejsce i tam. Ponadto, po ukończeniu specjalistycznych kursów dodatkowych, otworzy się dla nich furtka do kariery lepiej zarabiającego tłumacza przysięgłego. 

WAŻNE TEMATY

Co zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku latynoamerykanistyka, na Uniwersytecie Jagiellońskim w procesie rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: język obcy nowożytny, historia, WOS.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK LATYNOAMERYKANISTYKA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU LATYNOAMERYKANISTYKA

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Filologiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując na kierunku latynoamerykanistyka

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • historii regionu Ameryki Łacińskiej
 • specyfiki rozwoju dzisiejszych społeczeństw latynoamerykańskich
 • zjawisk politycznych, gospodarczych i kulturowych na terenie Ameryki Łacińskiej
 • praktycznego używania języka hiszpańskiego
 • literatury latynoamerykańskiej
 • kompozycji tekstów

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

LATYNOAMERYKANISTYKA STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

LATYNOAMERYKANISTYKA STUDIA I STOPNIA

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku latynoamerykanistyka

Absolwent kierunku latynoamerykanistyka znajdzie zatrudnienie w/jako:

 • dziennikarz
 • reporter
 • dyplomata 
 • pracowników organizacji pozarządowych i instytucji kulturalnych
 • tłumacz lub tłumacz przysięgły 

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU LATYNOAMERYKANISTYKA

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU LATYNOAMERYKANISTYKA

Komentarze (0)