JĘZYK NIEMIECKI W OBROCIE GOSPODARCZYM

JĘZYK NIEMIECKI W OBROCIE GOSPODARCZYM

JĘZYK NIEMIECKI W OBROCIE GOSPODARCZYM studia – kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Niemiecki jest jednym z najpopularniejszych języków świata, którym władają miliony osób, a z roku na rok przybywa chętnych do jego poznania. Praktycznie każda szkoła językowa ma go w swojej ofercie, a rynek pracy jest otwarty dla pracowników władających tym językiem. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ gospodarka niemiecka znajduje się w czołówce potęg światowych, co wiąże się z dużym zapotrzebowaniem na specjalistów znających specjalistyczną terminologię oraz doskonale orientujących się w specyfice rynku niemieckiego.

Jako odpowiedź na tego typu potrzeby powstał zupełnie unikalny i innowacyjny kierunek studiów, język niemiecki w obrocie gospodarczym. Ich dualny charakter powala wszystkim studentom na jednoczesne zdobywanie wykształcenia i doświadczenia zawodowego. Jeżeli więc jesteś osobą o dużych zdolnościach językowych i zależy Ci na połączeniu studiów z pracą, to właśnie ten kierunek powinien być twoim wyborem!

 

Czego nauczysz się na kierunku język niemiecki w obrocie gospodarczym?

Ze względu na innowacyjny i nowoczesny charakter studiów będziesz miał szansę zyskać cenne wykształcenie akademickie oraz doświadczenie zawodowe na płatnym stażu zawodowym. Jako student będziesz uczęszczał na liczne, niezwykle rozwijające zajęcia i warsztaty, na których rozwiniesz swoje zdolności językowe i zapoznasz się ze specyfiką gospodarki niemieckiej.

Ponadto, poznasz specjalistyczną terminologię związaną z różnym działami gospodarki i przemysłu , co zwiększy twoje szanse na międzynarodową karierę. W trakcie kursu zagłębisz się także w podstawy ekonomii i rachunkowości oraz poznasz tajniki prowadzenia własnego biznesu. Uzyskaną wiedzę teoretyczną wykorzystasz podczas płatnego stażu, dzięki któremu zyskasz cenne kwalifikacje zawodowe i doświadczenie, które niewątpliwie zaprocentuje podczas twojej przyszłej kariery.

 

Jaka praca po tym kierunku?

Po ukończeniu tego niezwykle perspektywicznego i zarazem interesującego kierunku będziesz miał gruntowną wiedzę językoznawczą oraz znajomość podstaw rachunkowości, ekonomii oraz specyfiki gospodarki niemieckiej. Zdobyte wykształcenie sprawi, że bez problemu znajdziesz atrakcyjną i przyszłościową pracę, w której będziesz mógł spełniać się zawodowo. Przede wszystkim będziesz kompleksowo przygotowany do pracy w firmach i korporacjach, prowadzących współpracę z niemieckimi kontrahentami.

Jako absolwent znajdziesz zatrudnienie w sektorach finansowych w różnorodnych działach gospodarki i przemysłu. Ponadto, idealnie odnajdziesz się w jako pracownik administracji państwowej lub organizacji pozarządowych. Równie ciekawą opcją może okazać się związanie swojej przyszłości z branżą turystyczną jako pilot lub przewodnik wycieczek zagranicznych, a nawet właściciel biura podróży.

Doskonała znajomość specjalistycznego i ogólnego języka niemieckiego oraz angielskiego sprawi, że otworzą się przed tobą drzwi do międzynarodowej kariery. Co więcej, po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych i zdobywać dalsze wykształcenie i tym samym zwiększyć swoje perspektywy zawodowe.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem tego innowacyjnego i perspektywicznego kierunku powinieneś zdać maturę z języka polskiego, języka obcego nowożytnego, matematyki, geografii, historii lub WOS-u.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK JĘZYK NIEMIECKI W OBROCIE GOSPODARCZYM

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Specjalności na kierunku język niemiecki w obrocie gospodarczym

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU JĘZYK NIEMIECKI W OBROCIE GOSPODARCZYM

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Filologiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU JĘZYK NIEMIECKI W OBROCIE GOSPODARCZYM:

 • znajomość podstaw ekonomii
 • znajomość podstaw rachunkowości
 • znajomość specyfiki gospodarki niemieckiej
 • znajomość języka niemieckiego w stopniu zaawansowanym
 • znajomość specjalistycznej terminologii biznesowej
 • znajomość języka angielskiego
 • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy teoretycznej

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

JĘZYK NIEMIECKI W OBROCIE GOSPODARCZYM STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

JĘZYK NIEMIECKI W OBROCIE GOSPODARCZYM STUDIA I STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU JĘZYK NIEMIECKI W OBROCIE GOSPODARCZYM:

 • działy finansowe
 • międzynarodowe firmy i korporacje
 • firmy współpracujące z niemieckimi kontrahentami
 • kariera międzynarodowa
 • branża turystyczna
 • biura tłumaczeniowe

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU JĘZYK NIEMIECKI W OBROCIE GOSPODARCZYM

Komentarze (0)