Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Studia na kierunku Studia polskie-język, kultura, społeczeństwo to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).
Studia polskie-język, kultura, społeczeństwo to kierunek, który powstał z myślą o obcokrajowców planujących życie w Polsce. W ramach kształcenia studenci nauczą się języka polskiego oraz poznają najważniejsze zasady gramatyczne. Co więcej rozwiną zdolność komunikacji ustnej i pisemnej, a także poznają słownictwo z wybranych dziedzin, które z powodzeniem wykorzystają w swoim codziennym życiu prywatnym i zawodowym.
Absolwenci znajdą zatrudnienie wszędzie tam, gdzie wymagana jest znajomość języka polskiego. Przede wszystkim mogą związać swoją przyszłość z instytucjami kultury, wydawnictwami, redakcjami prasowymi telewizyjnymi. Dobrym rozwiązaniem będzie także założenie własnej działalności gospodarczej.
Decydując się na złożenie aplikacji na studia na kierunku studia polskie-język, kultura, społeczeństwo należy odpowiednio wcześniej zapoznać się z wymogami rekrutacyjnymi. Studia skierowane są do obcokrajowców, którzy wcześniej uczyli się języka polskiego i chcieliby kontynuować naukę w naszym kraju. Kandydaci muszą się wykazać znajomością języka polskiego.
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
Terminy rekrutacji
Czas trwania
Przedmioty maturalne
Limity
Progi
Dalsza część artykułu pod reklamą
Studia polskie-język, kultura, społeczeństwo są skierowane do obcokrajowców, którzy chcą nauczyć się języka polskiego oraz związać swoją przyszłość zawodową z Polską. Program nauczania został zaprojektowany w taki sposób, aby studenci zyskali wszechstronną wiedzę z obszaru różnorodnej tematyki bezpośrednio powiązanej z naszym krajem. Dzięki temu studenci zyskają wszechstronne przygotowanie oraz nauczą się praktycznego wykorzystania języka polskiego w różnych sytuacjach komunikacyjnych.
Studia na kierunku Studia polskie-język, kultura, społeczeństwo możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Program nauczania na kierunku studia polskie-język, kultura, społeczeństwo będzie oscylował wokół nauk filologicznych, w tym językoznawczych i literaturoznawczych, historycznych, czy społecznych. W ramach kształcenia studenci poznają gramatykę języka polskiego oraz nauczą się wykorzystywania zasad gramatycznych w codziennych sytuacjach komunikacyjnych. Ponadto będą mieli okazję poznać terminologię z wybranych dziedzin.
Co więcej, zyskają wszechstronną wiedzę na temat literatury polskiej i nauczą się dokonywania analizy i interpretacji literackiej. Studenci będą także uczestniczyć w zajęciach z praktycznej nauki języka polskiego, na których nauczą się formułować wypowiedzi ustne oraz rozumieć tekst i komunikować się w języku polskim. W ramach kształcenia dowiedzą się także jak dokonywać tłumaczenia ustne i pisemne.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Studia na kierunku studia polskie-język, kultura, społeczeństwo trwają 3 lata (studia I stopnia).
Dalsza część artykułu pod reklamą
Ukończenie powyższych studiów otwiera wiele zawodowych drzwi dla obcokrajowców żyjących w Polsce. Absolwenci znajdą zatrudnienie w instytucjach kultury, w których wymagana jest znajomość języka polskiego. Ponadto idealnie odnajdą się jako pracownicy wydawnictw, redakcji prasowych i telewizyjnych, gdzie wykorzystają swoją wiedzę i umiejętności zdobyte w czasie studiów. Dobrym rozwiązaniem będzie także kontynuacja nauki na studiach drugiego stopnia lub założenie własnej działalności gospodarczej.
Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku studia polskie-język, kultura, społeczeństwo:
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Miasta, które oferują studia na kierunku STUDIA POLSKIE - JĘZYK, KULTURA, SPOŁECZEŃSTWO
Dalsza część artykułu pod reklamą
Teraz najważniejsze |
Ciekawe
|
|
gdzie studiować |
|
|
Nadchodzące wydarzenia