GERMANISTYKA OD PODSTAW studia - kierunek studiów

Niemiecki od lat jest znajduje się w czołówce najpopularniejszych języków świata. Dla ponad stu milionów ludzi jest to język ojczysty, natomiast dodatkowo uczy się go około piętnastu milionów osób na całej kuli ziemskiej. Nic więc dziwnego, że germanistyka jest jednym z najchętniej wybieranych przez studentów, kierunków.

Niestety nie każdy może pozwolić sobie na studiowanie na filologii germańskiej ze względu na barierę językową. Na większości tego typu kierunków, wymagana jest znajomość języka obcego na poziomie zaawansowanym. Jako odpowiedź na potrzeby tych osób, powstał kierunek germanistyka od podstaw. Umożliwia on rozpoczęcie nauki języka od poziomu A1, dlatego jest idealną opcją dla wszystkich, którzy chcieliby nauczyć się biegle mówić po niemiecku, a dodatkowo poznać kulturę, obyczaje i historię tego pięknego kraju. Jeżeli ten opis pasuje do Ciebie, to studia na kierunku germanistyka od podstaw powinny być twoim wyborem.

 

Czego nauczysz się na kierunku germanistyka od podstaw?

Przede wszystkim, w trakcie studiów skupisz się na nauce języka, którego opanowanie na wysokim poziomie jest niezbędne do zdobywania dalszej wiedzy. Na zajęciach z praktycznej nauki języka, zdobędziesz umiejętności z zakresu gramatyki, rozumienia ze słuchu, pisania oraz czytania ze zrozumieniem. Będziesz rozwijał je podczas całego, trzyletniego kursu.

Po uzyskaniu zadowalającego poziomu językowego, będziesz mógł uczestniczyć w wykładach i warsztatach oscylujących tematycznie wokół szeroko pojętej kultury niemieckiej. Zagłębisz się w zagadnienia z zakresu bogatej historii Niemiec. Dostaniesz możliwość obcowania z największymi dziełami literatury germańskiej. Zapoznasz się z biografią i twórczością wybitnych twórców, takich jak: Schiller, Goethe, czy dobrze znani Ci z dzieciństwa, bracia Grimm.

Co więcej, rozwiniesz swoje umiejętności analizy i interpretacji tekstów literackich. Z drugiej strony, zagłębisz się w meandry wiedzy językoznawczej i zapoznasz się z gramatyką i historią języka niemieckiego. W toku studiów, będziesz musiał dokonać wyboru seminarium licencjackiego i promotora, pod którego pieczą będziesz pracował nad pracą dyplomową z wybranego przez siebie tematu.

Ponadto, dostaniesz szansę zdobycia dodatkowych umiejętności, wybierając specjalizacje w kierunku, której chcesz się dalej kształcić. W zależności od tego na jaką ścieżkę naukową się zdecydujesz, rozwiniesz swoje zdolności tłumaczeniowe, pedagogiczne i dydaktyczne lub skupisz się na nauce języka biznesowego i poznawaniu nowoczesnych technologi. Zdobytą wiedzę teoretyczną wykorzystasz podczas praktyk zawodowych, przewidzianych w programie studiów.

 

Jaka praca po studiach?

Jako absolwent kierunku germanistyka od podstaw, będziesz posiadał gruntowne wykształcenie z zakresu językoznawczego i kulturowego. Będziesz miał wszelkie, niezbędne kwalifikacje do podjęcia pracy w instytucjach i przedsiębiorstwach, w których wymagana jest znajomość języka niemieckiego. Z powodzeniem znajdziesz zatrudnienie w międzynarodowych korporacjach.

Co więcej, doskonała znajomość niemieckiej literatury i umiejętność dokonywania przekładów literackich, zapewni Ci miejsce w wydawnictwach lub w biurach tłumaczeniowych. Po ukończeniu odpowiedniej specjalizacji, będziesz mógł rozpocząć karierę w edukacji. Ponadto, zdobyte kwalifikacje, umożliwią Ci zdobycie zatrudnienia w placówkach kulturalnych, promujących kulturę niemiecką. Biegłe władanie językiem obcym, pozwoli Ci podjąć pracę także poza granicami naszego kraju.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem na kierunku germanistyka od podstaw powinieneś zdać maturę z: języka polskiego, matematyki, języka obcego, geografii, historii lub WOS-u.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK GERMANISTYKA OD PODSTAW

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Zobacz inne kierunki Filologiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, KTÓRĄ ZDOBĘDZIESZ STUDIUJĄC GERMANISTYKĘ OD PODSTAW:

  • znajomość kultury, literatury i historii niemieckiej
  • znajomość języka niemieckiego na poziomie C2
  • umiejętność dokonywania przekładów literackich
  • znajomość biznesowego języka niemieckiego
  • wiedza językoznawcza (gramatyka, historia języka)

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU GERMANISTYKA OD PODSTAW:

  • edukacja
  • szkoły językowe
  • biura tłumaczeniowe
  • branża turystyczna
  • placówki kulturowe

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU GERMANISTYKA OD PODSTAW

Komentarze (0)