LINGWISTYKA STOSOWANA ROSYJSKO - CHIŃSKA

LINGWISTYKA STOSOWANA ROSYJSKO - CHIŃSKA

LINGWISTYKA STOSOWANA ROSYJSKO - CHIŃSKA studia-kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Chiński, inaczej nazywany mandaryńskim jest obecnie najpopularniejszym i najczęściej używanym językiem na świecie. Używa go ponad miliard osób, co jest niezwykle imponującym wynikiem. Równie popularnym językiem jest rosyjski. Z roku na rok przybywa chętnych, którzy chcieliby opanować je w stopniu zaawansowanym. Tendencja ta wynika z zapotrzebowania na specjalistów biegle znających języki obce.

Od lat polski rynek pracy docenia kandydatów, którzy posiadają taką umiejętność. W dobie wzmożonej współpracy międzynarodowej, poznanie więcej niż jednego języka obcego jest niekwestionowanym atutem, który zwiększa perspektywy zawodowe i szansę na karierę zagraniczną. Jako odpowiedź na te potrzeby powstał kierunek lingwistyka stosowana rosyjsko-chińska. Studia te skierowane są do wszystkich tych, którzy nie boją się nowych wyzwań i mają duże zdolności językowe. Jeżeli ten opis idealnie do ciebie pasuje to powinieneś zdecydować się na ten kierunek!

Czego nauczysz się na kierunku lingwistyka stosowana rosyjsko-chińska?

W trakcie studiów, przede wszystkim rozwiniesz swoje umiejętności językowe. Jako student będziesz uczestniczył w zajęciach z praktycznej nauki języków obcych, nauczysz się płynnej komunikacji, rozumienia tekstów pisanych oraz pisania w języku chińskim i rosyjskim. Ponadto, zagłębisz się w meandry gramatyki oraz historii obu języków.

Oprócz wiedzy lingwistycznej, dowiesz się więcej o kulturze Chin i Rosji. Dzięki licznym wyjazdom zagranicznym i wymianom studenckim będziesz miał szansę zapoznać się z codziennym życiem i obyczajami ich mieszkańców.

Co więcej, zdobędziesz niezwykle cenną umiejętność, jaką jest tłumaczenie tekstów z języków obcych na polski oraz z polskiego na chiński i rosyjski. Zdobytą wiedzę teoretyczną wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, które odbędziesz w wybranej przez siebie firmie międzynarodowej.

Jaka praca po tym kierunku?

Po ukończeniu studiów na kierunku lingwistyka stosowana rosyjsko-chińska będziesz miał gruntowne w wykształcenie językoznawcze, nauczysz się posługiwać językiem chińskim oraz rosyjskim na poziomie C1, czyli bardzo zaawansowanym i poznasz kulturę tych krajów. Dzięki zdobytej wiedzy oraz praktycznym umiejętnością będziesz mógł znaleźć zatrudnienie w wielu firmach i instytucjach, zatrudniających specjalistów biegle władających językami obcymi.

Jako absolwent będziesz mógł pracować w różnych instytucjach kulturalnych, promujących kulturę Chin oraz Rosji. Co więcej, po ukończeniu specjalnego przygotowania pedagogicznego idealnie odnajdziesz się jako nauczyciel języków obcych, zarówno w szkołach podstawowych, jak i językowych. Równie ciekawą opcją jest rozpoczęcie kariery w specjalistycznych wydawnictwach, mediach czy redakcjach czasopism. Ponadto będziesz mógł zajmować się zawodowym tłumaczeniem tekstów chińskich i rosyjskich, a po odpowiednim przygotowaniu zostać tłumaczem przysięgłym. Po ukończeniu studiów licencjackich możesz rozwijać swoje pasje i kontynuować naukę na studiach drugiego stopnia.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku lingwistyka stosowana rosyjsko-chińska powinieneś zdać maturę z języka polskiego, języka obcego oraz dodatkowych, wybranych przez ciebie przedmiotów.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK LINGWISTYKA STOSOWANA ROSYJSKO - CHIŃSKA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU LINGWISTYKA STOSOWANA ROSYJSKO - CHIŃSKA

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Filologiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU LINGWISTYKA STOSOWANA ROSYJSKO – CHIŃSKA:

 • znajomość gramatyki języka chińskiego i rosyjskiego
 • znajomość języka rosyjskiego i chińskiego na poziomie C1
 • znajomość kultury Chin i Rosji
 • umiejętność tłumaczenia tekstów chińskich i rosyjskich

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

LINGWISTYKA STOSOWANA ROSYJSKO - CHIŃSKA STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

LINGWISTYKA STOSOWANA ROSYJSKO - CHIŃSKA STUDIA I STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO KIERUNKU LINGWISTYKA STOSOWANA ROSYJSKO – CHIŃSKA:

 • wydawnictwa
 • redakcje czasopism
 • media
 • firmy i korporacje międzynarodowe
 • szkoły
 • szkoły językowe
 • tłumacz przysięgły
 • instytucje kulturalne

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU LINGWISTYKA STOSOWANA ROSYJSKO - CHIŃSKA

Komentarze (0)