LINGWISTYKA STOSOWANA ANGIELSKO - ROSYJSKA

LINGWISTYKA STOSOWANA ANGIELSKO - ROSYJSKA

LINGWISTYKA STOSOWANA ANGIELSKO - ROSYJSKA studia-kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

W dzisiejszych czasach znajomość języków obcych jest niezwykle ważną i cenioną na rynku pracy umiejętnością. Pracodawcy coraz chętniej zatrudniają specjalistów, którzy komunikują się w przynajmniej jednym języku obcym. Najważniejszym i zarazem najpopularniejszym językiem, niezwykle istotnym w międzynarodowym biznesie i podejmowaniu współpracy zagranicznej jest angielski, który warto poznać aby zwiększyć swoje perspektywy zawodowe i zyskać szansę na zdobycie ciekawej i perspektywicznej pracy.

Jednak, w aby wyróżnić się wśród innych kandydatów na rynku pracy, warto nauczyć się dodatkowego języka, którego znajomość będzie niezwykle dużym atutem. Jako odpowiedź na tego typu potrzeby powstał kierunek lingwistyka stosowana angielsko-rosyjska. Jest on skierowany do wszystkich tych, którzy lubią uczyć się nowych rzeczy i poznawać inne kultury oraz chcieliby zawodowo związać się z międzynarodowym środowiskiem. Jeżeli więc ten opis idealnie do ciebie pasuje to powinieneś rozważyć wybór tych niezwykle interesujących i przyszłościowych studiów!

Czego nauczysz się na kierunku lingwistyka stosowana angielsko-rosyjska?

W trakcie studiów największy nacisk kładziony jest na naukę języka angielskiego oraz rosyjskiego. Jako student będziesz uczestniczył w licznych warsztatach z praktycznej nauki języków obcych i rozwiniesz swoje umiejętności, tak aby na koniec trzyletniego kursu uzyskać poziom C1, czyli bardzo zaawansowany.

Wykwalifikowana kadra akademicka przekaże Ci wiedzę na temat specyfiki i struktury języka angielskiego i rosyjskiego. Będziesz miał szansę zapoznać się z ich gramatyką i historią, a także dowiesz się w jaki sposób prowadzić efektywną i skuteczną komunikację.

Oprócz kompetencji językowych, przyswoisz wiedzę o kulturze i obyczajach krajów anglosaskich oraz Rosji, dzięki czemu zrozumiesz mentalność ich mieszkańców. Co więcej, program studiów przewiduje organizacje licznych wyjazdów zagranicznych, wymian studenckich oraz praktyk, które to umożliwią Ci zdobycie cennego doświadczenia i rozwinięcie pasji i zainteresowań.

Jaka praca po tym kierunku?

Po ukończeniu studiów na kierunku lingwistyka stosowana angielsko-rosyjska będziesz miał gruntowne wykształcenie z zakresu dwóch języków obcych oraz znajomości kultury krajów anglosaskich i Rosji.

Dzięki zdobytemu doświadczeniu i rozwinięciu istotnych kompetencji będziesz miał duże szansę na zdobycie niezwykle ciekawej i przyszłościowej pracy w wielu instytucjach i przedsiębiorstwach, zatrudniających specjalistów biegle władających językami obcymi. Po ukończeniu specjalnego kursu pedagogicznego będziesz mógł pracować w zawodzie nauczyciela języka obcego. Ponadto, idealnie sprawdzisz się jako pracownik międzynarodowych firm i korporacji.

Co więcej z powodzeniem znajdziesz zatrudnienie w specjalistycznych wydawnictwach, redakcjach czasopism, a nawet w mediach. Równie ciekawą opcją jest rozpoczęcie kariery w instytucjach kulturalnych, między innymi w muzeach czy domach kultury. Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich i zdobywać dalsze wykształcenie oraz rozwijać swoje pasje.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku lingwistyka stosowana angielsko-rosyjska powinieneś zdać maturę z języka angielskiego oraz innych dowolnie wybranych przez ciebie, przedmiotów. Od kandydatów nie wymaga się znajomości języka rosyjskiego.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK LINGWISTYKA STOSOWANA ANGIELSKO - ROSYJSKA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU LINGWISTYKA STOSOWANA ANGIELSKO - ROSYJSKA

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Filologiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU LINGWISTYKA STOSOWANA ANGIELSKO – ROSYJSKA:

  • wiedza językoznawcza
  • znajomość języka angielskiego i rosyjskiego na poziomie C1
  • znajomość kultury krajów anglosaskich
  • znajomość kultury rosyjskiej

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

LINGWISTYKA STOSOWANA ANGIELSKO - ROSYJSKA STUDIA STACJONARNE

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU LINGWISTYKA STOSOWANA ANGIELSKO – ROSYJSKA:

  • media
  • wydawnictwa specjalistyczne
  • redakcje czasopism
  • firmy i korporacje międzynarodowe
  • sektor usług
  • nauczyciel języka obcego

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU LINGWISTYKA STOSOWANA ANGIELSKO - ROSYJSKA

Komentarze (0)