LINGWISTYKA STOSOWANA NIEMIECKO - ROSYJSKA

LINGWISTYKA STOSOWANA NIEMIECKO - ROSYJSKA

Dodaj do ulubionych

LINGWISTYKA STOSOWANA NIEMIECKO - ROSYJSKA studia-kierunek studiów

Studia na kierunku Lingwistyka stosowana niemiecko - rosyjska to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia na kierunku lingwistyka stosowana niemiecko - rosyjska
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku lingwistyka stosowana niemiecko - rosyjska rozpocznie się 8 czerwca 2023 r. i potrwa do 12 września 2023 r. | lingwistyka stosowana niemiecko - rosyjska - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności lingwistyka stosowana niemiecko - rosyjska możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) | lingwistyka stosowana niemiecko - rosyjska - uczelnie >

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku lingwistyka stosowana niemiecko - rosyjska:

 • język niemiecki.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK LINGWISTYKA STOSOWANA NIEMIECKO - ROSYJSKA

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

Lingwistyka stosowana niemiecko - rosyjska stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne

LINGWISTYKA STOSOWANA NIEMIECKO - ROSYJSKA - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Lingwistyka stosowana niemiecko - rosyjska studia stacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku lingwistyka stosowana niemiecko - rosyjska

Forma studiów
Poziom studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU LINGWISTYKA STOSOWANA NIEMIECKO – ROSYJSKA:

Czego nauczysz się na kierunku lingwistyka stosowana niemiecko-rosyjska?

W trakcie studiów, przede wszystkim skupisz się na kształtowaniu swoich zdolności językowych z zakresu języka niemieckiego i rosyjskiego. Jako student będziesz uczestniczył w zajęciach z praktycznej nauki języków, na których nauczysz się zasad komunikacji, rozumienia ze słuchu oraz czytania ze zrozumieniem.

Ponadto, wykształcisz bardzo ważną umiejętność jaką jest tłumaczenie tekstów obcych na język polski i odwrotnie. Po ukończeniu studiów będziesz mógł zdobyć uprawnienia tłumacza przysięgłego, dzięki czemu zyskasz szansę na ciekawą i dochodową pracę.

Oprócz zdolności językowych dowiesz się więcej na temat kultury i obyczajów Niemiec oraz RosjiBędziesz miał możliwość poznać je od wewnątrz, co umożliwią Ci liczne wyjazdy zagraniczne oraz wymiany studenckie. Zyskaną wiedzę teoretyczną wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk zawodowych, które zrealizujesz w wybranej przez siebie międzynarodowej firmie.

 

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie takim jak:

 • wiedza językoznawcza
 • znajomość języka rosyjskiego na poziomie C1
 • znajomość języka niemieckiego na poziomie C1
 • znajomość kultury niemieckiej
 • znajomość kultury rosyjskiej
 • wykształcenie pedagogiczne (po skończeniu dodatkowego modułu)

Jak wyglądają studia na kierunku lingwistyka stosowana niemiecko-rosyjska?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek lingwistyka stosowana niemiecko-rosyjska jest dostępny tylko w trybie stacjonarnym. W praktyce oznacza to, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku, co będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które mogą sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce i zdobywaniu wykształcenia.

 

Studia na kierunku lingwistyka stosowana niemiecko - rosyjska możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Tematyka zajęć na powyższych studiach będzie oscylować wokół nauk filologicznych.

 

2. Program studiów i przedmioty

W czasie powyższych studiów filologicznych zdobędziesz kompleksową wiedzę na temat kultury, historii oraz literatury krajów angielskojęzycznych oraz rosyjskojęzycznych. Jako student będziesz miał dostęp do bogatej oferty zajęć i wykładów akademickich, tematycznie powiązanych z powyższymi zagadnieniami. W planie znajdą się między innymi następujące przedmioty:

 • Tłumaczenie specjalistyczne
 • Współczesna literatura rosyjska
 • Pisanie z elementami ortografii i gramatyki

 

3. Nabywane umiejętności

Studenci kierunku lingwistyka stosowana niemiecko-rosyjska rozwiną szereg cennych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystają w swojej przyszłej pracy zawodowej.

Jako student skupisz się na nauce języka rosyjskiego i niemieckiego oraz ich praktycznym wykorzystaniu w różnego rodzaju sytuacjach komunikacyjnych.

Ponadto dowiesz się, w jaki sposób dokonywać tłumaczeń ustnych i pisemnych w obrębie dwóch języków obcych. Integralną część studiów będą stanowić praktyki, dzięki którym zdobędziesz niezwykle istotne doświadczenie zawodowe.

 

4. Dla kogo ten kierunek

Rosyjski i niemiecki znajdują się w czołówce najczęściej używanych języków świata. Z roku na rok przybywa chętnych, którzy chcą się ich nauczyć i zdobyć umiejętność biegłej komunikacji.

Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ znajomość języków obcych jest w dzisiejszych czasach jedną z najbardziej pożądanych i cenionych umiejętności na rodzimym rynku pracy.

Specjaliści, którzy w stopniu komunikatywnym znają choć jeden język obcy mają szansę na zdobycie lepiej płatnej i ciekawszej pracy.

Jednak w dobie wzmożonej współpracy międzynarodowej i otwierania się Polski na rynki zagraniczne, warto poznać także inne języki, których znajomość będzie dodatkowym atutem.

Jako odpowiedź na tego typu tendencje i potrzeby powstał interesujący i niezwykle przyszłościowy kierunek, lingwistyka stosowana niemiecko-rosyjska. Jeżeli jesteś osobą, która chętnie podejmuje nowe wyzwania i ma duże zdolności językowe to te studia są stworzone dla Ciebie!

 

5. Gdzie studiować Lingwistykę stosowaną niemiecko - rosyjską

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek Lingwistyka stosowana niemiecko - rosyjska:

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku lingwistyka stosowana niemiecko - rosyjska trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Studia pierwszego stopnia na kierunku lingwistyka stosowana niemiecko-rosyjska będą trwały trzy lata, czyli sześć semestrów. Po tym czasie uzyskasz tytuł licencjata. Jeżeli zdecydujesz się na studia drugiego stopnia, na naukę poświęcisz dwa lata, czyli cztery semestry. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej zdobędziesz tytuł magistra.

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU LINGWISTYKA STOSOWANA NIEMIECKO – ROSYJSKA:

Jaka praca po tym kierunku?

Po ukończeniu studiów lingwistyka stosowana niemiecko-rosyjska będziesz miał szeroką wiedzę językoznawczą, nauczysz się dwóch języków obcych na poziomie C1, czyli bardzo zaawansowanym. Ponadto, dowiesz się więcej o kulturze i obyczajach Rosji oraz Niemiec.

Uzyskane kompetencje umożliwią Ci podjęcie pracy w wielu instytucjach i przedsiębiorstwach, w których wymagana jest zaawansowana znajomość języków obcych.

Dodatkowo, po ukończeniu specjalnego modułu pedagogicznego będziesz mógł pracować na stanowisku nauczyciela języków obcych w szkołach podstawowych lub językowych.

Co więcej, z powodzeniem znajdziesz zatrudnienie w instytucjach kulturalnych, na przykład w domach kultury lub muzeach, które zajmują się promowaniem kultury niemieckiej i rosyjskiej.

Inną, ciekawą drogą zawodową jest rozpoczęcie kariery w wydawnictwach oraz w mediach. Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich, dzięki czemu zyskasz kolejne doświadczenia i zdobędziesz gruntowne wykształcenie.

 

Absolwent kierunku lingwistyka stosowana nemiecko - rosyjska znajdzie zatrudnienie jako/w takich miejscach jak:

 • firmy i korporacje międzynarodowe
 • wydawnictwa
 • redakcje
 • szkoły
 • szkoły językowe
 • placówki dyplomatyczne
 • ośrodku kultury (domy kultury, muzea i inne)

Zobacz inne kierunki Filologiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Filologiczne - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU LINGWISTYKA STOSOWANA NIEMIECKO - ROSYJSKA

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • Łódź https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/09650-akademia-sztuk-pieknych-w-L.jpg Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi
 • al. 29 listopada 46, Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJs1jZtnxZFkcRIL31oU9pRng https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/d5c56-ur-krakow.jpg Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
 • ul. Sucharskiego 2,, 35-225 Rzeszów https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=wsiz+rzeszow https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/dadcc-wsiz-rzeszow.jpg Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie
 • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/9b9a6-politechnika-gdanska.jpg Politechnika Gdańska
 • ul. Kielecka 7, w Gdyni https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJv_d6MC2n_UYRoXqg1kicRPI https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b1ca3-wsaib-gdynia-gdansk.jpg Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
 • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/bc5e5-politechnika-bialostocka.jpg Politechnika Białostocka