Dodaj do ulubionych

FENNISTYKA studia – kierunek studiów

Studia na kierunku fennistyka to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa  1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia

Nietypowe kierunki filologiczne cieszą się dziś coraz większą popularnością wśród absolwentów szkół średnich. Doskonała znajomość jednego wybranego języka obcego to niekiedy zbyt mało, by odnieść pełny zawodowy sukces. Poligloci, którzy nie boją się lingwistycznych wyzwań, mogą wybrać kierunek taki jak fennistyka. Studia o tym profilu pozwolą bowiem zdobyć praktyczną wiedzę o języku fińskim!

Przedmioty w programie kształcenia są ściśle związane z gramatyką, praktyczną stylistyką czy poszerzaniem słownictwa. Studenci równolegle poznają również literaturę oraz historię tego kręgu kulturowego. Po zakończeniu nauki mogą rozwijać się w korporacjach, które poszukują pracowników o unikalnych kompetencjach językowych.

Studenci, którzy aplikują na kierunek fennistyka zdobędą wszechstronne wykształcenie filologiczne. W czasie licznych zajęć rozwiną wiedzę z zakresu nauk literaturoznawczych oraz językoznawczych. Ponadto nauczą się języka fińskiego na poziomie zaawansowanym i poznają zasady dokonywania tłumaczeń ustnych i pisemnych w obrębie języka polskiego oraz fińskiego.

Absolwenci powyższego kierunku znajdą zatrudnienie w biurach tłumaczeniowych, wydawnictwach czy instytucjach kulturowych. Dobrym rozwiązaniem jest także praca w międzynarodowych instytucjach gospodarczych i społeczno-politycznych.

WYMAGANIA REKRUTACYJNE

Przed przystąpieniem do rekrutacji na kierunek fennistyka należy zapoznać się z obowiązującymi wymogami rekrutacyjnymi. Warto mieć na uwadze, że zasady te mogą być zmienne i różnić się w zależności od wybranej uczelni.

Najczęstsze wymagania rekrutacyjne na studia na kierunku fennistyka to:

 • dyplom ukończenia studiów wyższych
 • znajomość języka fińskiego na poziomie C1

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK FENNISTYKA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski

Jednostka prowadząca

Fennistyka stopień: (II), czas trwania: 1,5 roku
tryb: stacjonarne

FENNISTYKA - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

FENNISTYKA STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

FENNISTYKA STUDIA II STOPNIA

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku fennistyka

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU FENNISTYKA ?

Obecnie znajomość języków obcych jest doceniane zarówno na polskim, jak i międzynarodowym rynku pracy. Dlatego też, studia filologiczne zyskują coraz większą popularność. Studenci kierunku fennistyka będą mieli okazję zdobyć wykształcenie literaturoznawcze i językoznawcze. Ponadto nauczą się języka fińskiego oraz zdobędą inne cenne umiejętności, które z powodzeniem wykorzystają w swojej przyszłej pracy zawodowej.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku fennistyka możemy podzielić na:

1. Typ

 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Studenci kierunku fennistyka zdobędą kompleksową wiedzę filologiczną. W czasie studiów rozwiną kompetencje z zakresu literaturoznawstwa i językoznawstwa fińskiego. Podczas licznych zajęć poznają zasady gramatyki, stylistyki czy historii języka fińskiego i nauczą się ich zastosowania w praktyce. Ponadto, osoby, które aplikują na powyższy kierunek dowiedzą się, w jaki sposób analizować wybrane zjawiska kulturowe oraz teksty z kanonu literatury fińskiej. Ważnym elementem kształcenia będzie także doskonalenie zdolności z zakresu formułowania wypowiedzi ustnych oraz pisemnych, takich jak recenzja, streszczenie, tekst naukowy lub publicystyczny. Studenci nauczą się także zastosowania języka fińskiego w wybranych sytuacjach komunikacyjnych.

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU FENNISTYKA ?

Studia na kierunku fennistyka będą trwały 1,5 roku (studia II stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU FENNISTYKA?

Absolwenci kierunku fennistyka będą posiadać wiedzę i umiejętności, które otworzą przed nimi wiele zawodowych drzwi. Po ukończeniu studiów mogą związać swoją przyszłość z biurami tłumaczeniowymi lub ośrodkami kultury. Równie ciekawą opcją może być podjęcie pracy w wydawnictwach czy redakcjach czasopism. Studenci powinni rozważyć możliwość zatrudnienia w szkołach, w roli nauczyciela języka fińskiego.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku fennistyka:

 • szkoły
 • biura tłumaczeniowe
 • instytucje kulturowe
 • wydawnictwa
 • media
 • korporacje międzynarodowe
 • redakcje czasopism

Dobrym rozwiązaniem będzie także założenie własnej działalności gospodarczej lub rozpoczęcie kariery w środowisku międzynarodowym.

Zobacz inne kierunki Filologiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU FENNISTYKA

Komentarze (0)