Filologia angielska z językiem hiszpańskim

Filologia angielska z językiem hiszpańskim

Dodaj do ulubionych

Filologia angielska z językiem hiszpańskim studia - kierunek studiów

Studia na kierunku filologia angielska z językiem hiszpańskim to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia na kierunku filologia angielska z językiem hiszpańskim
Rok akademicki 2022/2023
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku filologia angielska z językiem hiszpańskim rozpocznie się 29 marca 2022 r. i potrwa do 15 października 2022 r. | filologia angielska z językiem hiszpańskim - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności filologia angielska z językiem hiszpańskim możesz podjąć na 1 uczelni publicznej oraz 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) | filologia angielska z językiem hiszpańskim - uczelnie >

Opis kierunku

Dziś studia filologiczne pomogą zadbać o dynamiczny rozwój zawodowy w przyszłości. Dziś bowiem większość pracodawców wymaga od swoich kandydatów doskonałego władania co najmniej dwoma językami obcymi. Uczelnie bacznie przyglądają się tym tendencjom i tworzą propozycje kształcenia takie jak filologia angielska z językiem hiszpańskim.

 
Wymagania

W procesie rekrutacji na studia na kierunku filologia angielska z językiem hiszpańskim w roku akademickim 2022/2023 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: język angielski.

*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).

 

Praca po studiach

Ich studenci otrzymają rozległe kompetencje lingwistyczne. Poznają gramatykę, słownictwo i praktyczną stylistykę tych dwóch języków. Dzięki zajęciom praktycznym nauczą się, jak posługiwać się nimi na co dzień oraz w sytuacjach formalnych. Poznają również literaturę, historię czy sztukę krajów anglosaskich i Hiszpanii. Absolwenci swoją karierę mogą rozwijać w oświacie, wydawnictwach, biurach tłumaczeń czy sektorze turystycznym.

Co zdawać na maturze?

Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku filologia angielska z językiem hiszpańskim:

 • język angielski.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK FILOLOGIA ANGIELSKA Z JĘZYKIEM HISZPAŃSKIM

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet w Białymstoku

Uniwersytet w Białymstoku

Jednostka prowadząca

Filologia angielska z językiem hiszpańskim stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne

UCZELNIE, GDZIE FILOLOGIA ANGIELSKA Z JĘZYKIEM HISZPAŃSKIM JAKO SPECJALNOŚĆ / ŚCIEŻKA KSZTAŁCENIA

Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku

Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku

Jednostka prowadząca

Filologia stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku filologia

Filologia angielska z językiem hiszpańskim - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

FILOLOGIA ANGIELSKA Z JĘZYKIEM HISZPAŃSKIM STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

FILOLOGIA ANGIELSKA Z JĘZYKIEM HISZPAŃSKIM STUDIA I STOPNIA

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku filologia angielska z językiem hiszpańskim

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując filologię angielską z językiem hiszpańskim

Program studiów i przedmioty
Czego nauczysz się w toku studiów? Zdobędziesz gruntowne kompetencje językowe pozwalające na bezproblemową komunikację z obcokrajowcami, których językiem ojczystym jest angielski lub hiszpański.
Od podszewki poznasz podwaliny historyczne i kulturowe, które ukształtowały obecny stan polityczny Hiszpanii, dowiesz się także nieco o kulturze i historii USA.
Metodyka nauczania i gramatyka pedagogiczna języka angielskiego wprowadzą cię w świat skutecznego przekazywania posiadanej wiedzy najmłodszym - jeśli w szkole zawsze marzyłeś o zajęciu krzesła po drugiej stronie nauczycielskiego biurka, jako absolwent będziesz mógł pójść w tym kierunku.
W zależności od  wybranej w toku studiów specjalizacji, twoja droga kształcenia obierze różne tory. Jeśli wybierzesz tę związaną z językoznawstwem, wykształcisz w sobie umiejętności językowe pozwalające na pełnienie roli tłumacza. Natomiast specjalizacja kulturoznawcza głębiej wprowadzi cię w świat kultury języków, wokół których krąży tematyka studiów. 
 
Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
 • teoretycznych podstaw traduktologii
 • kultury i cywilizacji Hiszpanii i Ameryki Łacińskiej
 • fonetyki języka hiszpańskiego
 • praktycznego używania języka hiszpańskiego i angielskiego
 • literatury autorów pochodzenia latynoskiego w USA
 • historii literatury hiszpańskiej i hispanoamerykańskiej
 • historii Hiszpanii i języka hiszpańskiego
 • wykonywania tłumaczeń ustnych i pisemnych

Jak wyglądają studia na kierunku filologia angielska z językiem hiszpańskim?

 

1. Typ i tryb studiów

Program kształcenie na kierunku filologia angielska z językiem hiszpańskim będzie oscylował głownie wokół nauk humanistycznych i filologicznych.

 

Studia na kierunku filologia angielska z językiem hiszpańskim możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Osoby, które chcą rozwijać się w tym kierunku i aplikują na powyższe studia będą mogli wybrać tryb stacjonarny. W przypadku studiów stacjonarnych zajęcia odbywają się codziennie w godzinach ustalonych przez władze konkretnej uczelni.

 

2. Program studiów i przedmioty

Jako student kierunku będziesz miał okazję zdobyć specjalistyczną wiedzę na temat historii, kultury i obyczajów krajów anglojęzycznych i hiszpańskojęzycznych. Ponadto zapoznasz się z literaturą tych kręgów kulturowych.

Program kształcenia zakłada realizacje wielu ciekawych i rozwijających zajęć akademickich powiązanych z powyższą tematyką, między innymi takich jak:

 • wymowa hiszpańska
 • korespondencja biznesowa w języku hiszpańskim
 • elementy kultury i literatury Hiszpanii

 

3. Nabywane umiejętności

W czasie studiów na powyższym kierunku wykształcisz szereg cennych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Przede wszystkim skupisz się na doskonaleniu zdolności językowych i praktycznej nauce języka angielskiego i hiszpańskiego.

Studenci poznają także specjalistyczne słownictwo biznesowe oraz zasady skutecznej komunikacji. Ponadto dowiesz się w jaki sposób dokonywać tłumaczeń ustnych i pisemnych w obrębie tych dwóch języków.

 

4. Dla kogo ten kierunek

Czy wiesz, że językiem angielskim jako ojczystym posługuje się obecnie według różnych źródeł około 500 milionów użytkowników, a liczba osób będących w trakcie nauki oscyluje wokół 1,5 miliarda?
Oznacza to, że mowa Szekspira i Kiplinga jest jednocześnie językiem międzynarodowych przedsiębiorstw i pomału staje się doskonałym łącznikiem między wszystkimi ludźmi na ziemi.
Zagłębienie tej, uznawanej już za podstawową umiejętność uprawniającą do podjęcia jakiejkolwiek pracy, a także studiów wyższych, sztuki językowej otwiera nam furtkę do podbicia świata.
A co, jeśli połączymy naukę angielskiego z jeszcze jednym językiem zyskującym na popularności - hiszpańskim? Otrzymamy jednostkę, którą chciałoby zatrudnić większość międzynarodowych przedsiębiorstw o szerokim zasięgu działania.
Studia na kierunku filologia angielska z językiem hiszpańskim od podstaw wprowadzają w świat języka, kultury i sztuki krajów anglojęzycznych oraz Hiszpanii.
Jaka jest sylwetka idealnego kandydata na te studia? Powinien charakteryzować się zapałem i ambicją do intensywnej nauki, gdyż studia filologiczne nie należą do najłatwiejszych.
Ponadto do osiągnięcia sukcesu przyda mu się wrodzona zdolność do łatwego przyswajania wiedzy humanistycznej. Jeśli ten opis pasuje do ciebie, aplikuj na kierunek filologia angielska z językiem hiszpańskim!
 
5. Gdzie studiować filologię angielską z językiem hiszpańskim

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek filologia angielska z językiem hiszpańskim:

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku filologia angielska z językiem hiszpańskim trwają 3 lata (studia I stopnia).

Studia na kierunku filologia angielska z językiem hiszpańskim można realizować tylko na pierwszym stopniu kształcenia. Jeżeli zdecydujesz się na tę opcję, na naukę poświęcisz trzy lata, czyli sześć semestrów. Po upływie tego czasu otrzymasz tytuł licencjata.

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku filologia angielska z językiem hiszpańskim

Praca po studiach
Jaką pracę podejmiesz jako absolwent studiów na kierunku filologia angielska z językiem hiszpańskim? Będziesz mógł zostać tłumaczem w rozmaitych wydawnictwach naukowych lub w swojej własnej działalności gospodarczej opierającej się na translatoryce.
Zatrudnienie znajdziesz w przedsiębiorstwach, gdzie zdobyte na studiach kompetencje językowe pozwolą na swobodny przepływ informacji między zainteresowanymi stronami. Branże turystyczne i biura podróży chętnie skorzystają z twojej wiedzy geograficznej i kulturowej.
 
Absolwent kierunku filologia angielska z językiem hiszpańskim znajdzie zatrudnienie w/jako:
 • nauczyciel języka angielskiego lub hiszpańskiego
 • wydawnictwach
 • środkach masowego przekazu
 • turystyce
 • przedsiębiorstwach międzynarodowych

Zobacz inne kierunki Filologiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU FILOLOGIA ANGIELSKA Z JĘZYKIEM HISZPAŃSKIM

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2022

 

Teraz najważniejsze

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia