ITALIANISTYKA OD PODSTAW

ITALIANISTYKA OD PODSTAW

Dodaj do ulubionych

ITALIANISTYKA OD PODSTAW studia-kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Włochy to jedno z najpopularniejszych miejsc, wybieranych jako cel podróży przez turystów na całym świecie. Jest to kraj znany przede wszystkim ze znakomitej kuchni, pięknych krajobrazów i licznych zabytków, które przyciągają miłośników sztuki.
Malownicze zakątki Półwyspu Apenińskiego, były tłem dla wydarzeń z najsłynniejszych dzieł literackich. W Weronie, mieście położonym na północy Włoch, toczyła się akcja najsłynniejszego dramatu Szekspira, Romeo i Julia. Kolejną, charakterystyczną cechą tego pięknego kraju jest niezwykle melodyjny język, przypominający śpiew. Jeśli zawsze marzyłeś o tym, żeby biegle mówić po włosku i poznać niezwykłą kulturę tego kraju, to studia na kierunku italianistyka od podstaw są właśnie dla Ciebie!
Nie musisz znać języka. Wszystkiego nauczysz się w trakcie studiów, które pomogą Ci rozwijać twoje pasje i zainteresowania.
 
Czego nauczysz się na kierunku italianistyka od podstaw?
 
Na studiach, przede wszystkim, zajmiesz się intensywną nauką języka włoskiego, którego opanowanie jest niezbędne do kontynuowania nauki podczas kolejnych semestrów. Oprócz zajęć językoznawczych zdobędziesz informacje także o kulturze, historii i literaturze Włoch. W toku studiów będziesz musiał dokonać wyboru specjalizacji, w której chciałbyś się dalej kształcić. Jeżeli zdecydujesz się na ścieżkę tłumaczeniową, dowiesz się jak dokonywać pisemnego i ustnego przekładu specjalistycznych tekstów włoskich.
Na zajęciach, nastawionych przede wszystkim na rozwój praktycznych umiejętności, poznasz tajniki pracy translatorskiej. Co więcej, nauczysz się wielu języków specjalistycznych z zakresu: ekonomii, biznesu, czy prawa. Na specjalizacji, jaką jest komunikacja językowa w biznesie i administracji, rozwiniesz swoje kompetencje z zakresu praktycznego użycia języka. Po jej ukończeniu będziesz miał niezbędne umiejętności, do rozpoczęcia kariery międzynarodowej.
Równie ciekawym wyborem jest blok zajęć skierowanych do studentów, którzy chcieliby związać swoją przyszłość z edukacją. Po ukończeniu specjalności z zakresu przygotowania nauczycielskiego uzyskasz wykształcenie pedagogiczne, które umożliwi Ci podjęcie pracy w przedszkolach i szkołach podstawowych. Natomiast, jeśli chciałbyś sprawdzić się jako pilot wycieczek zagranicznych, to ścieżka zawodowa dotycząca organizacji i obsługi ruchu turystycznego będzie dla Ciebie idealnym wyborem.
 
Jaka praca po studiach?
 
Jako absolwent studiów na kierunku italianistyka od podstaw będziesz miał szeroką wiedzę z zakresu języka, kultury i historii Włoch. Pozwoli Ci to podjąć pracę w wielu instytucjach i przedsiębiorstwach, szukających specjalistów z tej dziedziny.
Z powodzeniem znajdziesz zatrudnienie jako tłumacz w biurach tłumaczeniowych. Będziesz miał także wszelkie kwalifikacje do prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Co więcej, dyplom z italianistyki umożliwi Ci pracę w branży turystycznej, jako pilot wycieczek zagranicznych lub rezydent. Ponadto, po ukończeniu specjalizacji nauczycielskiej będziesz mógł wykonywać zawód nauczyciela w przedszkolach i szkołach podstawowych. Dodatkowo, znajomość języka obcego na poziomie C2, otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery.
 

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku italianistyka od podstaw, powinieneś zdać maturę z: języka obcego, języka polskiego, historii lub WOS-u.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ITALIANISTYKA OD PODSTAW

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Łódzki

Uniwersytet Łódzki

Filologia włoska stopień: (I)  (II), czas trwania: 2 lata • 3 lata
tryb: stacjonarne

Specjalności na kierunku filologia włoska

ITALIANISTYKA OD PODSTAW - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku italianistyka od podstaw

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

WIEDZA, KTÓRĄ ZDOBĘDZIESZ, STUDIUJĄC ITALIANISTYKĘ OD PODSTAW

 • bardzo dobra znajomość języka włoskiego
 • znajomość kultury, historii i literatury Włoch
 • umiejętność tłumaczenia specjalistycznych tekstów włoskich i polskich
 • przygotowanie pedagogiczne (przy wyborze ścieżki nauczycielskiej)
 • znajomość języków specjalistycznych

Jak wyglądają studia na kierunku italianistyka od podstaw?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek italianistyka od podstaw można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i zaocznym. W przypadku pierwszej opcji zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku, co będzie dobrym rozwiązaniem dla osób, które mogą sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce i zdobywaniu wykształcenia. Jeżeli natomiast zależy Ci na większej swobodzie studiowania to wybierz studia niestacjonarne, na których zajęcia odbywają się w wybrane weekendy semestru lub w trybie popołudniowym.

Program kształcenia na powyższym kierunku będzie oscylował głównie wokół nauk humanistycznych oraz filologicznych.

 

2. Program studiów i przedmioty

Osoby, które aplikują na powyższe studia filologiczne będą miały okazję zdobyć wszechstronną wiedzę na temat kultury, historii oraz literatury włoskiej. W planie zajęć znajdzie się wiele ciekawych i rozwijających przedmiotów powiązanych z powyższą tematyką. Oto wybrane z nich:

 • Wstęp do językoznawstwa
 • Praktyczna nauka języka włoskiego
 • Język włoski w kulturze i sztuce

Program nauczania zakłada również realizacje obieralnych modułów specjalizacyjnych, których aktualną ofertę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych, wybranych uczelni wyższych.

 

3. Nabywane umiejętności

W czasie studiów na kierunku italianistyka od podstaw, przede wszystkim skupisz się na doskonaleniu swoich zdolności językowych i praktycznej nauce języka włoskiego. Studenci dowiedzą się także jak analizować wybrane teksty literackie oraz zjawiska kulturowe. Dodatkowo, rozwiniesz kompetencje z zakresu dokonywania tłumaczeń ustnych i pisemnych w obrębie języka polskiego i włoskiego.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia pierwszego stopnia na kierunku italianistyka od podstaw będą trwały cztery lata, czyli osiem semestrów. Po tym czasie zdobędziesz tytuł licencjata.

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO KIERUNKU ITALIANISTYKA OD PODSTAW

 • tłumacz
 • pilot wycieczek zagranicznych
 • rezydent
 • nauczyciel w przedszkolach, szkołach podstawowych i szkołach językowych
 • wydawnictwa
 • menadżer biura podróży

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU ITALIANISTYKA OD PODSTAW

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU ITALIANISTYKA OD PODSTAW

Komentarze (0)

wsaib

Popularne

studia

matura 2022

 

Teraz najważniejsze

wyniki matur 2022

matura poprawkowa 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia