ITALIANISTYKA OD PODSTAW studia-kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Włochy to jedno z najpopularniejszych miejsc, wybieranych jako cel podróży przez turystów na całym świecie. Jest to kraj znany przede wszystkim ze znakomitej kuchni, pięknych krajobrazów i licznych zabytków, które przyciągają miłośników sztuki.
Malownicze zakątki Półwyspu Apenińskiego, były tłem dla wydarzeń z najsłynniejszych dzieł literackich. W Weronie, mieście położonym na północy Włoch, toczyła się akcja najsłynniejszego dramatu Szekspira, Romeo i Julia. Kolejną, charakterystyczną cechą tego pięknego kraju jest niezwykle melodyjny język, przypominający śpiew. Jeśli zawsze marzyłeś o tym, żeby biegle mówić po włosku i poznać niezwykłą kulturę tego kraju, to studia na kierunku italianistyka od podstaw są właśnie dla Ciebie!
Nie musisz znać języka. Wszystkiego nauczysz się w trakcie studiów, które pomogą Ci rozwijać twoje pasje i zainteresowania.
 
Czego nauczysz się na kierunku italianistyka od podstaw?
 
Na studiach, przede wszystkim, zajmiesz się intensywną nauką języka włoskiego, którego opanowanie jest niezbędne do kontynuowania nauki podczas kolejnych semestrów. Oprócz zajęć językoznawczych zdobędziesz informacje także o kulturze, historii i literaturze Włoch. W toku studiów będziesz musiał dokonać wyboru specjalizacji, w której chciałbyś się dalej kształcić. Jeżeli zdecydujesz się na ścieżkę tłumaczeniową, dowiesz się jak dokonywać pisemnego i ustnego przekładu specjalistycznych tekstów włoskich.
Na zajęciach, nastawionych przede wszystkim na rozwój praktycznych umiejętności, poznasz tajniki pracy translatorskiej. Co więcej, nauczysz się wielu języków specjalistycznych z zakresu: ekonomii, biznesu, czy prawa. Na specjalizacji, jaką jest komunikacja językowa w biznesie i administracji, rozwiniesz swoje kompetencje z zakresu praktycznego użycia języka. Po jej ukończeniu będziesz miał niezbędne umiejętności, do rozpoczęcia kariery międzynarodowej.
Równie ciekawym wyborem jest blok zajęć skierowanych do studentów, którzy chcieliby związać swoją przyszłość z edukacją. Po ukończeniu specjalności z zakresu przygotowania nauczycielskiego uzyskasz wykształcenie pedagogiczne, które umożliwi Ci podjęcie pracy w przedszkolach i szkołach podstawowych. Natomiast, jeśli chciałbyś sprawdzić się jako pilot wycieczek zagranicznych, to ścieżka zawodowa dotycząca organizacji i obsługi ruchu turystycznego będzie dla Ciebie idealnym wyborem.
 
Jaka praca po studiach?
 
Jako absolwent studiów na kierunku italianistyka od podstaw będziesz miał szeroką wiedzę z zakresu języka, kultury i historii Włoch. Pozwoli Ci to podjąć pracę w wielu instytucjach i przedsiębiorstwach, szukających specjalistów z tej dziedziny.
Z powodzeniem znajdziesz zatrudnienie jako tłumacz w biurach tłumaczeniowych. Będziesz miał także wszelkie kwalifikacje do prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Co więcej, dyplom z italianistyki umożliwi Ci pracę w branży turystycznej, jako pilot wycieczek zagranicznych lub rezydent. Ponadto, po ukończeniu specjalizacji nauczycielskiej będziesz mógł wykonywać zawód nauczyciela w przedszkolach i szkołach podstawowych. Dodatkowo, znajomość języka obcego na poziomie C2, otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery.
 

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku italianistyka od podstaw, powinieneś zdać maturę z: języka obcego, języka polskiego, historii lub WOS-u.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ITALIANISTYKA OD PODSTAW

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU ITALIANISTYKA OD PODSTAW

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
    Województwo
    SORTOWANIE:

    Nic nie znaleziono

    WIEDZA, KTÓRĄ ZDOBĘDZIESZ, STUDIUJĄC ITALIANISTYKĘ OD PODSTAW

    • bardzo dobra znajomość języka włoskiego
    • znajomość kultury, historii i literatury Włoch
    • umiejętność tłumaczenia specjalistycznych tekstów włoskich i polskich
    • przygotowanie pedagogiczne (przy wyborze ścieżki nauczycielskiej)
    • znajomość języków specjalistycznych

    JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO KIERUNKU ITALIANISTYKA OD PODSTAW

    • tłumacz
    • pilot wycieczek zagranicznych
    • rezydent
    • nauczyciel w przedszkolach, szkołach podstawowych i szkołach językowych
    • wydawnictwa
    • menadżer biura podróży

    W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU ITALIANISTYKA OD PODSTAW

    MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU ITALIANISTYKA OD PODSTAW

    Komentarze (0)