ENGLISH PHILOLOGY - TEACHER TRAINING PROGRAMME

ENGLISH PHILOLOGY - TEACHER TRAINING PROGRAMME

Dodaj do ulubionych

ENGLISH PHILOLOGY - TEACHER TRAINING PROGRAMME studia - kierunek studiów

Studia na kierunku English philology - teacher training programme to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia na kierunku english philology - teacher training programme
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia II stopnia
Czas trwania 2 lata (studia II stopnia)

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności english philology - teacher training programme możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym | english philology - teacher training programme - uczelnie >

Opis kierunku

English philology – teacher training programme to studia stworzone dla osób, które chciałyby rozwinąć swoje umiejętności związane z nauczaniem języka angielskiego. Studia same w sobie pozwolą na nieustanny rozwój kompetencji lingwistycznych. Osoby, które je wybiorą, poznają między innymi efektywne metody nauczania. Dowiedzą się, jak pracować z różnymi grupami wiekowymi oraz jak efektywnie dopasowywać do nich narzędzia wykorzystywane w codziennej pracy nauczyciela.

 

Praca po studiach

Po zakończeniu edukacji absolwenci tego kierunku będą mogli rozwijać się zawodowo w sektorze oświaty. Czekać na nich będą szkoły oraz przedszkola w sektorze publicznym, a także prywatne placówki edukacyjne. Nauczyciele – po otrzymaniu odpowiednich uprawnień – będą mogli pracować z dziećmi, młodzieżą czy osobami dorosłymi.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku  English philology-teacher training programme będziesz musiał przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych. Ponadto wszyscy kandydaci muszą znać język angielski w stopniu zaawansowanym. 
 
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ENGLISH PHILOLOGY - TEACHER TRAINING PROGRAMME

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
stacjonarne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
stacjonarne

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Opolski

English philology - teacher training programme stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne

ENGLISH PHILOLOGY - TEACHER TRAINING PROGRAMME - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i forma studiów

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

English philology - teacher training programme studia II stopnia

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku english philology - teacher training programme

stacjonarne
Poziom studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU ENGLISH PHILOLOGY - TEACHER TRAINING PROGRAMME:

Czego nauczysz się na kierunku  English philology-teacher training programme?
Program studiów, przede wszystkim zakłada kształcenie w zakresie językoznawstwa. Jako student będziesz uczestniczył w zajęciach z obszaru gramatyki oraz historii języka angielskiego. Jednak, w szczególności skupisz się na zdobywaniu praktycznych umiejętności językowych.
Jako, że głównym celem tych innowacyjnych i przyszłościowych studiów jest przygotowanie studentów do wykonywania zawodu nauczyciela, będziesz uczestniczył w zajęciach z obszaru pedagogiki i dydaktyki.
Dzięki temu będziesz mógł uczyć języka angielskiego w szkołach każdego typu. Podczas kursu będziesz mógł skorzystać z programu wymiany studenckiej, która umożliwi Ci poznanie innych kultur i zwiększenie kompetencji językowych.
Oprócz zajęć językoznawczych, studenci zapoznają się z literaturą anglojęzyczną i nauczą się interpretować i analizować teksty literackie. Wszystkie ćwiczenia i wykłada prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę akademicką, która podzieli się z tobą swoją wiedzą i długoletnim doświadczeniem.
 
Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności takie jak:
 • wiedza językoznawcza
 • znajomość literatury anglojęzycznej
 • wiedza pedagogiczna
 • wiedza dydaktyczna
 • umiejętność komunikacji w języku angielskim
 • znajomość języka angielskiego na poziomie C2

Jak wyglądają studia na kierunku english philology-teacher training programme?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek english philology-teacher training programme można realizować tylko w trybie niestacjonarnym. W przypadku studiów niestacjonarnych zajęcia będą odbywać się w wybrane weekendy semestru

Tematyka zajęć na powyższych studiach będzie oscylować wokół zagadnień związanych z naukami humanistycznymi i filologicznymi.

 

Studia na kierunku English philology - teacher training programme możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

2. Program studiów i przedmioty

W czasie studiów na kierunku english philology-teacher training programme zdobędziesz zaawansowaną wiedzę na temat nauk humanistycznych, kulturowych czy pedagogicznych, dzięki czemu zyskasz wszechstronne wykształcenie kierunkowe.

W planie zajęć znajdzie się wiele rozwijających przedmiotów powiązanych z powyższą tematyką, między innymi takich jak:

 • School pedagogy
 • Developmental and educational psychology
 • Midterm teaching internship (secondary school)

 

3. Nabywane umiejętności

Jako student powyższego kierunku studiów zdobędziesz wiele cennych umiejętności praktycznych. Przede wszystkim nauczysz się praktycznego użycia języka angielskiego w mowie i piśmie.

Ponadto rozwiniesz kompetencje z obszaru pedagogiki i dydaktyki, które wykorzystasz podczas prowadzenia zajęć na wszystkich szczeblach edukacji. Studenci nauczą się także prawidłowej emisji głosu.

 

4. Dla kogo ten kierunek

Angielski znajduje się w czołówce najpopularniejszych języków świata. Komunikuje się nim ludność na wszystkich kontynentach, a z dnia na dzień przybywa chętnych, którzy chcą się go uczyć. Niemal każda szkoła językowa na świecie ma go w swojej ofercie nauczania. Nie ma w tym nić dziwnego, ponieważ znajomość tego języka jest przepustką do uzyskania przyszłościowej i stabilnej pracy.
W związku z tego typu tendencjami, panującymi na współczesnym rynku pracy studenci chętnie wybierają kierunki z zakresu filologii angielskiej. Kierunek English philology-teacher training programme oprócz kształcenia z zakresu językoznawstwa i literaturoznawstwa angielskiego, przygotowują do wykonywania zawodu nauczyciela. 
Jeżeli więc jesteś osobą o dużych zdolnościach językowych i chciałbyś przekazywać swoje pasje innym ludziom to powinieneś wybrać studia na kierunku  English philology-teacher training programme.
 
5. Gdzie studiować English philology - teacher training programme

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek English philolohy - teacher training programme:

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku English philology - teacher training programme trwają 2 lata (studia II stopnia).

Studia drugiego stopnia na kierunku english philology-teacher training programme będą trwały dwa lata, czyli cztery semestry. Po tym czasie zdobędziesz tytuł magistra.

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU ENGLISH PHILOLOGY - TEACHER TRAINING PROGRAMME:

Jaka praca po tym kierunku?
Po ukończeniu studiów na kierunku English philology-teacher training programme będziesz miał kompleksową wiedzę językoznawczą i literaturoznawczą. Jednak, przede wszystkim zdobędziesz wykształcenie pedagogiczne, które umożliwi Ci podjęcie pracy w oświacie.
Jako absolwent będziesz mógł pracować w szkołach podstawowych, gimnazjach i liceach, jako nauczyciel języka angielskiego. Co więcej, znajdziesz zatrudnienie w szkołach językowych.
Ponadto, idealnie sprawdzisz się jako pracownik przedsiębiorstw, w których wymagana jest biegła komunikacja w języku obcym. Z powodzeniem znajdziesz pracę w instytucjach kultury, które zajmują się promowaniem kultury angielskiej oraz w międzynarodowych firmach i korporacjach.
Równie ciekawą opcją jest podjęcie pracy w biurach tłumaczeniowych, wydawnictwach, a nawet w mediach. Dzięki doskonałej znajomości języka angielskiego będziesz mógł rozpocząć karierę międzynarodową, nawet poza granicami kraju. 

 

Absolwent kierunku English philology - teacher training programme znajdzie zatrudnienie w takich miejscach jak:
 • szkoły podstawowe
 • szkoły średnie
 • szkoły językowe
 • wydawnictwa
 • media
 • firmy i korporacje międzynarodowe
 • biura tłumaczeniowe

Zobacz inne kierunki Filologiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Filologiczne - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU ENGLISH PHILOLOGY - TEACHER TRAINING PROGRAMME

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • ul. Kielecka 7, w Gdyni https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJv_d6MC2n_UYRoXqg1kicRPI https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b1ca3-wsaib-gdynia-gdansk.jpg Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
 • ul.Paca 37, , 04 - 386 Warszawa https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJQ3hXJMfNHkcREEMR9HcXsPk https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/dac53-viamoda-kierunki.jpg VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
 • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/bc5e5-politechnika-bialostocka.jpg Politechnika Białostocka
 • ul. Kokoszków 71 Nowy Targ 34-400 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJscWt8r3kFUcRfsh_Lo4XfW4 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/1a717-ppuz-nowy-targ.jpg Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu
 • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/34f7e-ujd-czestochowa.jpg Uniwersytet Humanistyczno - Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie
 • ul. Krupnicza 33, 31-123 Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJC0cMNgxbFkcRB9jDVXm1yK8 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/3f77d-uj-krakow.jpg Uniwersytet Jagielloński w Krakowie