Filologia włoska od podstaw

Filologia włoska od podstaw

Filologia włoska od podstaw studia – kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Włochy kojarzone są przez niektórych z wiecznym słońcem, radosnymi ludźmi gotowymi podzielić się swoją serdecznością z każdym nieznajomym i leniwie płynącymi chwilami w otoczeniu słodkiej beztroski. Ten utopijny obraz kraju skłania wielu młodych ludzi do nauki języka, a w ich głowach rodzi marzenia o zawodzie związanym z regularnymi podróżami służbowymi - kto by bowiem nie chciał łączyć przyjemnego odpoczynku w krainie wiecznego optymizmu z pracą zawodową i zarobkami? Zapotrzebowanie rynku pracy na dobrych filologów mogących nawiązywać współpracę z Włochami, co jest implikowane przez prężnie rozwijający się przemysł i gospodarkę tym bardziej utwierdza w przekonaniu, że nauka języka włoskiego się opłaca. Niestety, najczęściej na drodze do marzeń stoi całkowita nieznajomość języka, którego nauki raczej nie oferują szkoły średnie, a na samodzielne zdobywanie kompetencji językowych może brakować czasu w ferworze codziennej nauki innych przedmiotów. Czy to oznacza konieczność obrania innej ścieżki życiowej? Niekoniecznie! Studia na kierunku filologia włoska od podstaw łączą w sobie gruntowną naukę języka włoskiego z zagłębianiem kulturowych i historycznych aspektów kraju. Jeśli od zawsze wykazywałeś zainteresowanie państwem włoskim, chciałeś wiązać przyszłość z jakimkolwiek aspektem tego kraju, a na przeszkodzie do realizacji tych marzeń stała wyłącznie nieznajomość języka włoskiego – wybierz studia na kierunku filologia włoska od podstaw!

 

Program studiów i przedmioty

Jaką wiedzą będziesz mógł się pochwalić po ukończeniu studiów na kierunku filologia włoska od podstaw? W zależności od wybrania oferowanej przez studia specjalności, zdobędziesz różne kompetencje możliwe do wykorzystania w życiu zawodowym. Translatoryka zaoferuje ci gruntowne przeszkolenie w zakresie fachowej terminologii w języku włoskim, często używanej przy tworzeniu różnego rodzaju dokumentów, które w przyszłości być może będziesz miał za zadanie przetłumaczyć. Ponadto dowiesz się, gdzie leży granica pomiędzy tłumaczeniem a adaptacją oraz jak dokładnie powinien przebiegać proces tłumaczenia. Specjalność w zakresie językoznawstwa włoskiego zapewni ci wiedzę i umiejętności z obszaru teorii języka włoskiego, jego fonetyki, semantyki i słowotwórstwa. Przygotowanie nauczycielskie nauczy cię efektywnej współpracy z dziećmi i młodzieżą podczas wspólnej przygody z językiem włoskim.

 

Praca po studiach

Gdzie będziesz mógł się zatrudnić jako absolwent studiów na kierunku filologia włoska od podstaw? W zależności od twoich zainteresowań oraz drogi obranej w chwili wyboru specjalności, będziesz mógł zostać pracownikiem naukowym zagłębiającym historię literatury włoskiej, nauczycielem bądź wykładowcą akademickim zajmującym się problematyką przekazywania wiedzy z zakresu tego języka, a także pracownikiem mass – mediów i różnorakich instytucji kulturalnych.

WAŻNE TEMATY

Co zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku filologia włoska od podstaw na większości uczelni, brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: język polski, język obcy nowożytny, historia, wiedza o społeczeństwie, wiedza o kulturze.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK FILOLOGIA WŁOSKA OD PODSTAW

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU FILOLOGIA WŁOSKA OD PODSTAW

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Filologiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując filologię włoską od podstaw

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • komunikatywnej znajomości języka włoskiego
  • wiedzy o języku, literaturze, historii i kulturze obszaru języka włoskiego
  • komunikacji interpersonalnej i współpracy zespołowej
  • kierowania zespołem i zarządzania zasobami ludzkimi

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

FILOLOGIA WŁOSKA OD PODSTAW STUDIA NIESTACJONARNE

FILOLOGIA WŁOSKA OD PODSTAW STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

FILOLOGIA WŁOSKA OD PODSTAW STUDIA I STOPNIA

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku filologia włoska od podstaw

Absolwent kierunku filologia włoska od podstaw znajdzie zatrudnienie w/jako:

  • nauczyciel języka włoskiego
  • wydawnictwach i mass-mediach
  • przedsiębiorstwach międzynarodowych
  • instytucjach kulturalnych
  • uczelniach wyższych i instytucjach badawczych
  • branży turystycznej (pracownik biur podróży, przewodnik turystyczny)

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU FILOLOGIA WŁOSKA OD PODSTAW

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU FILOLOGIA WŁOSKA OD PODSTAW

Komentarze (0)