JĘZYKOZNAWSTWO studia – kierunek studiów
Dla kogo ten kierunek
Językoznawstwo to studia trzeciego stopnia skierowane do wszystkich absolwentów kierunków oscylujących wokół nauk humanistycznych, którzy chcą dalej rozwijać się w tym kierunku i zyskać nowe cenne kompetencje i kwalifikacje zawodowe. Ukończenie studiów doktoranckich otwiera wiele drzwi i umożliwia rozpoczęcie kariery badawczo-naukowej. Jesteś osobą ambitną i masz sprecyzowane plany na przyszłość?
Zwracasz uwagę na poprawność i kulturę wypowiedzi innych osób? Dobrze wspominasz okres studiów i chciałbyś kontynuować tę przygodę? Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco na powyższe pytania, to studia językoznawcze będą dla ciebie idealnym wyborem.
Czego nauczysz się na kierunku językoznawstwo?
W czasie studiów zarazem ugruntujesz i rozwiniesz swoją wiedzę z poprzednich etapów nauczania. Jako student będziesz uczęszczał na liczne niezwykle interesujące i rozwijające zajęcia oraz wykłady z zakresu nauk językoznawczych. Dowiesz się na temat więcej na temat polskich i międzynarodowych osiągnięć z zakresu tej dyscypliny naukowej.
Jednak najwięcej czasu poświęcisz pracy nad swoją końcową pracą dyplomową, którą napiszesz pod opieką wybranego przez siebie promotora. Ponadto, będziesz miał możliwość uczestniczenia w różnorodnych projektach badawczych i konferencjach naukowych, dzięki którym zaznajomisz się ze współczesnymi teoriami językoznawczymi oraz osiągnięciami badaczy naukowych z tego obszaru. W toku studiów rozwiniesz swoje kompetencje psychologiczne i dydaktyczne. Nauczysz się, jak prowadzić zajęcia uczelniane oraz zapoznasz się z nowoczesnymi technologiami informatycznymi, które usprawnią twoją prace zawodową.
Uzyskaną wiedzę wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk, które będą polegać na prowadzeniu zajęć ze studentami. Zdobędziesz także cenne umiejętnosci związane z redagowaniem i tworzeniem prac i artykułów naukowych, co niewątpliwie zaprocentuje w twojej przyszłej, zawodowej karierze.
Jaka praca po tym kierunku?
Po ukończeniu studiów doktoranckich z obszaru językoznawstwa będziesz miał gruntowną wiedzę dotyczącą współczesnych dokonań tej dyscypliny. Ponadto, poznasz zasady tworzenia i edytowania własnych artykułów i prac naukowych. Uzyskane kwalifikacje i umiejętności sprawią, że znajdziesz ciekawą i rozwijającą pracę zgodną z twoim wykształceniem. Przede wszystkim będziesz przygotowany do kariery naukowej i pracy na wyższych uczelniach, zarówno w kraju, jak i na arenie międzynarodowej.
Ponadto, możesz związać swoją przyszłość ze specjalistycznymi wydawnictwami naukowymi czy mediami. Jako humanista będziesz miał wszelkie kwalifikacje do zatrudnienia w różnorodnych instytucjach kultury, takich jak muzea, teatry czy domy kultury. Co więcej, znajdziesz zatrudnienie w oświacie na każdym szczeblu edukacji.