JĘZYKOZNAWSTWO studia – kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Językoznawstwo to studia trzeciego stopnia skierowane do wszystkich absolwentów kierunków oscylujących wokół nauk humanistycznych, którzy chcą dalej rozwijać się w tym kierunku i zyskać nowe cenne kompetencje i kwalifikacje zawodowe. Ukończenie studiów doktoranckich otwiera wiele drzwi i umożliwia rozpoczęcie kariery badawczo-naukowej. Jesteś osobą ambitną i masz sprecyzowane plany na przyszłość?

Zwracasz uwagę na poprawność i kulturę wypowiedzi innych osób? Dobrze wspominasz okres studiów i chciałbyś kontynuować tę przygodę? Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco na powyższe pytania, to studia językoznawcze będą dla ciebie idealnym wyborem.

 

Czego nauczysz się na kierunku językoznawstwo?

 

W czasie studiów zarazem ugruntujesz i rozwiniesz swoją wiedzę z poprzednich etapów nauczania. Jako student będziesz uczęszczał na liczne niezwykle interesujące i rozwijające zajęcia oraz wykłady z zakresu nauk językoznawczych. Dowiesz się na temat więcej na temat polskich i międzynarodowych osiągnięć z zakresu tej dyscypliny naukowej.

Jednak najwięcej czasu poświęcisz pracy nad swoją końcową pracą dyplomową, którą napiszesz pod opieką wybranego przez siebie promotora. Ponadto, będziesz miał możliwość uczestniczenia w różnorodnych projektach badawczych i konferencjach naukowych, dzięki którym zaznajomisz się ze współczesnymi teoriami językoznawczymi oraz osiągnięciami badaczy naukowych z tego obszaru. W toku studiów rozwiniesz swoje kompetencje psychologiczne i dydaktyczne. Nauczysz się, jak prowadzić zajęcia uczelniane oraz zapoznasz się z nowoczesnymi technologiami informatycznymi, które usprawnią twoją prace zawodową.

Uzyskaną wiedzę wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk, które będą polegać na prowadzeniu zajęć ze studentami. Zdobędziesz także cenne umiejętnosci związane z redagowaniem i tworzeniem prac i artykułów naukowych, co niewątpliwie zaprocentuje w twojej przyszłej, zawodowej karierze.

 

Jaka praca po tym kierunku?

 

Po ukończeniu studiów doktoranckich z obszaru językoznawstwa będziesz miał gruntowną wiedzę dotyczącą współczesnych dokonań tej dyscypliny. Ponadto, poznasz zasady tworzenia i edytowania własnych artykułów i prac naukowych. Uzyskane kwalifikacje i umiejętności sprawią, że znajdziesz ciekawą i rozwijającą pracę zgodną z twoim wykształceniem. Przede wszystkim będziesz przygotowany do kariery naukowej i pracy na wyższych uczelniach, zarówno w kraju, jak i na arenie międzynarodowej.

Ponadto, możesz związać swoją przyszłość ze specjalistycznymi wydawnictwami naukowymi czy mediami. Jako humanista będziesz miał wszelkie kwalifikacje do zatrudnienia w różnorodnych instytucjach kultury, takich jak muzea, teatry czy domy kultury. Co więcej, znajdziesz zatrudnienie w oświacie na każdym szczeblu edukacji.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem tego kierunku będziesz musiał spełnić szereg warunków. Głównym kryterium będzie dyplom ukończenia studiów wyższych z zakresu nauk humanistycznych. Równie ważna jest rozmowa kwalifikacyjna, na której opowiesz o twoich planach i dokonaniach naukowych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK JĘZYKOZNAWSTWO

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

UCZELNIE, GDZIE JĘZYKOZNAWSTWO JAKO SPECJALNOŚĆ / ŚCIEŻKA KSZTAŁCENIA

Specjalności na kierunku filologia

Specjalności na kierunku filologia romańska

Specjalności na kierunku filologia germańska

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU JĘZYKOZNAWSTWO

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Filologiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ NA STUDIACH JĘZYKOZNAWSTWO:

 • znajomość najnowszych osiągnięć polskiego i międzynarodowego językoznawstwa
 • wiedza językoznawcza
 • wiedza pedagogiczna i dydaktyczna
 • umiejętność tworzenia i redagowania tekstów naukowych
 • umiejętność prowadzenia zajęć na uczelniach wyższych
 • umiejętność prowadzenia badań naukowych
 • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU JĘZYKOZNAWSTWO:

 • kariera naukowa
 • polskie i międzynarodowe uczelnie wyższe
 • specjalistyczne wydawnictwa naukowe
 • redaktor tekstów naukowych
 • oświata
 • instytucje kultury (muzea, domy kultury, teatry i inne)

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU JĘZYKOZNAWSTWO

Komentarze (0)