FILOLOGIA ROSYJSKA Z JĘZYKIEM DODATKOWYM

FILOLOGIA ROSYJSKA Z JĘZYKIEM DODATKOWYM

Dodaj do ulubionych

FILOLOGIA ROSYJSKA Z JĘZYKIEM DODATKOWYM studia – kierunek studiów

Studia na kierunku filologia rosyjska z językiem dodatkowym to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia na kierunku filologia rosyjska z językiem dodatkowym
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku filologia rosyjska z językiem dodatkowym rozpocznie się 8 maja 2023 r. i potrwa do 12 września 2023 r. | filologia rosyjska z językiem dodatkowym - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności filologia rosyjska z językiem dodatkowym możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) | filologia rosyjska z językiem dodatkowym - uczelnie >

Opis kierunku

Aplikują na kierunek filologia rosyjska z językiem dodatkowym można zdobyć wiedzę z obszaru nauk filologicznych, historycznych i kulturoznawczych. W ramach kształcenia studenci nauczą się języka rosyjskiego oraz dodatkowe języka obcego: chińskiego, hiszpańskiego, angielskiego, niemieckiego, szwedzkiego, francuskiego lub włoskiego. Ponadto poznają zasady dokonywania tłumaczeń ustnych i pisemnych w obrębie kilku języków obcych oraz nauczą się analizy tekstów literackich.

 

Specjalności

Współczesne studia z filologii rosyjskiej z językiem dodatkowym charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

Popularne specjalności na kierunku filologia rosyjska z językiem dodatkowym: język angielski z elementami wiedzy o krajach anglojęzycznych, język chiński z elementami wiedzy o chinach, język francuski z elementami wiedzy o francji, język hiszpański z elementami wiedzy o hiszpanii, język niemiecki z elementami wiedzy o niemczech, język szwedzki z elementami wiedzy o szwecji.

 

Praca po studiach

Po ukończeniu studiów można podjąć zatrudnienie w szkołach językowych, placówkach edukacyjnych, mediach, redakcjach czasopism, wydawnictwach, branży turystycznej i hotelarskiej oraz w biurach tłumaczeniowych.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Decydując się na złożenie aplikacji na kierunek filologia rosyjska z językiem dodatkowym, należy zapoznać się z informacjami udostępnionymi przez uczelnię realizującą powyższe studia. Dzięki temu kandydaci zwiększą swoje szanse na pozytywne rozpatrzenie aplikacji.

Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku filologia rosyjska z językiem dodatkowym to:

 • dowolny język obcy nowożytny
 • język polski
 • dowolnie wybrany przedmiot.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK FILOLOGIA ROSYJSKA Z JĘZYKIEM DODATKOWYM

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Łódzki

Uniwersytet Łódzki

Filologia rosyjska stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne
Uniwersytet Szczeciński

Uniwersytet Szczeciński

FILOLOGIA ROSYJSKA Z JĘZYKIEM DODATKOWYM - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Filologia rosyjska z językiem dodatkowym studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Filologia rosyjska z językiem dodatkowym studia I stopnia

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku filologia rosyjska z językiem dodatkowym

Forma studiów
Poziom studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU FILOLOGIA ROSYJSKA Z JĘZYKIEM DODATKOWYM?

Znajomość języka rosyjskiego otwiera wiele zawodowych drzwi zarówno na krajowym, jak i zagranicznym rynku pracy. W czasie kształcenia na kierunku filologia rosyjska z językiem dodatkowym studenci będą mieli okazję nauczyć się języka oraz rozwinąć wszechstronną wiedzę z zakresu innych zagadnień związanych z rosyjskim obszarem językowym. Ponadto skupią się na rozwijaniu niezwykle cennych umiejętności praktycznych.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku filologia rosyjska z językiem dodatkowym możemy podzielić na:

1. Poziom:

2. Forma:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Program kształcenia na kierunku filologia rosyjska z językiem dodatkowym będzie oscylował wokół zagadnień związanych z kulturą, językiem oraz historią Rosji. Studenci dowiedzą się więcej na temat panujących tam realiów społeczno-politycznych i gospodarczych. Co więcej, będą uczęszczać na zajęcia z realioznawstwa Rosji oraz gramatyki praktycznej i opisowej.

Jednak poza wiedzą teoretyczną skupią się także na rozwijaniu cennych umiejętności praktycznych. Przede wszystkim nauczą się języka rosyjskiego na poziomie zaawansowanym oraz poznają dodatkowy język obcy. W czasie licznych warsztatów poznają również zasady dokonywania analizy wybranych tekstów z kanonu literatury rosyjskiej i światowej, a także nauczą się przeprowadzania tłumaczeń ustnych i pisemnych.

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU FILOLOGIA ROSYJSKA Z JĘZYKIEM DODATKOWYM?

Studia na kierunku filologia rosyjska z językiem dodatkowym trwają 3 lata (studia I stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU FILOLOGIA ROSYJSKA Z JĘZYKIEM DODATKOWYM?

Absolwenci kierunku filologia rosyjska z językiem dodatkowym nie powinni mieć problemów ze znalezieniem satysfakcjonującej pracy zawodowej zarówno na polskim, jak i międzynarodowym rynku pracy. Przede wszystkim znajdą zatrudnienie w szkołach językowych, gdzie zajmą się nauczaniem języka rosyjskiego. Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z mediami, redakcjami czasopism, wydawnictwami, czy różnymi instytucjami kultury. Dzięki znajomości przynajmniej dwóch języków obcych, absolwenci podejmą pracę w instytucjach i korporacjach międzynarodowych oraz w branży turystycznej i hotelarskiej. Dobrym rozwiązaniem będzie również założenie własnej działalności.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku filologia rosyjska z językiem dodatkowym:

 • wydawnictwa
 • szkoły językowe
 • mass media
 • instytucje kultury
 • biura tłumaczeniowe
 • branża turystyczna
 • branża hotelarska
 • instytucje i korporacje międzynarodowe
 • własna firma.

Zobacz inne kierunki Filologiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Filologiczne - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU FILOLOGIA ROSYJSKA Z JĘZYKIEM DODATKOWYM

Komentarze (0)

wsaib

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • ul. Marcinkowskiego 2-6, Wrocław Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
 • Dni Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJiYIsI9x0_UYRxah2a6T5Asc https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/cb81d-wsb-w-gdańsku.jpg Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku
 • ul. Komandorska 118/120  53-345 Wrocław  https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJA9Y2DELCD0cRMbXaXGADe8E Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
 • ul. Leśna 1, 75-582 Koszalin https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/6d087-pwsz-koszalin.jpg Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie
 • ul. Pigonia 1, Rzeszów https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJM5haPPj6PEcRAXpvuNl9L0M https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/d0984-uniwersytet-rzeszowski.jpg Uniwersytet Rzeszowski
 • ul. Rakowicka 27, 31-510 Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJoTuW7B5bFkcRCmmIk7KFjxI https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/6ee41-ue-krakow-studia.jpg Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie