Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Nie znaleziono uczelni spełniających kryteria wyszukiwania
Studia na kierunku Polonistyczno-germanistyczne wspólne studia nauczycielskie to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym. Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności.
Studia na kierunku polonistyczno-germanistyczne wspólne studia nauczycielskie | |
---|---|
Rok akademicki | 2024/2025 |
Forma studiów | stacjonarne |
Poziom studiów | studia I stopnia |
Czas trwania | 3 lata (studia I stopnia) |
Uczelnie
Studia na kierunku polonistyczno-germanistyczne wspólne studia nauczycielskie możesz podjąć na w trybie stacjonarnym (dziennym) | polonistyczno-germanistyczne wspólne studia nauczycielskie - uczelnie >
Opis kierunku
Studia na kierunku Polonistyczno-germanistyczne wspólne studia nauczycielskie dają studentom możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności z zakresu m.in. literaturoznawstwa, językoznawstwa, pedagogiki.
Wymagania
W procesie rekrutacji na studia na kierunku Polonistyczno-germanistyczne wspólne studia nauczycielskie najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: język niemiecki, język polski.
*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).
Praca po studiach
Studia na kierunku Polonistyczno-germanistyczne wspólne studia nauczycielskie dają ich absolwentom możliwość znalezienia pracy m.in. jako nauczyciele języka niemieckiego i polskiego, zarówno w polskim, jak i niemieckim systemie edukacyjnym.
Rekrutacja na studia na kierunek Polonistyczno-germanistyczne wspólne studia nauczycielskie wymagają od kandydatów egzaminów maturalnych z konkretnych przedmiotów. Przed przystąpieniem do procesu rekrutacyjnego warto sprawdzić, jakie dokładnie wymagania stawia on przed kandydatem.
Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku Polonistyczno-germanistyczne wspólne studia nauczycielskie:
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
Terminy rekrutacji
Czas trwania
Przedmioty maturalne
Limity
Progi
Dalsza część artykułu pod reklamą
Studia na kierunku Polonistyczno-germanistyczne wspólne studia nauczycielskie umożliwiają studentom zdobycie wiedzy i umiejętności z zakresu m.in. języka polskiego wobec wyzwań współczesnego świata, teorii komunikacji czy psychologii rozwojowej. Program studiów zakłada też, że studenci zdobędą wiedzę o historii literatury i kultury polskiej i niemieckiej, historii języka polskiego i niemieckiego czy gramatyki historycznej.
Studenci kierunku Polonistyczno-germanistyczne wspólne studia nauczycielskie mogą też m.in. brać udział w praktycznej nauce języka niemieckiego, poznać zależności między literaturą a kulturą czy zdobyć umiejętności i wiedzę z zakresu pedagogiki szkoły podstawowej i ponadpodstawowej.
Przykładowe przedmioty oferowane przez uczelnie na kierunku Polonistyczno-germanistyczne wspólne studia nauczycielskie: literatura polska na przestrzeni wieków, psychologia pedagogiczna, historia języka i semantyka historyczna.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Polonistyczno-germanistyczne wspólne studia nauczycielskie to kierunek studiów oferowany przez szkoły wyższe. dają studentom mozliwość zdobycia wiedzy i umiejętności z zakresu m.in. językoznawstwa, literaturoznawstwa, kultury i historii Niemiec.
Kierunki studiów takie jak Polonistyczno-germanistyczne wspólne studia nauczycielskie dają studentom możliwość zdobycia nie tylko wiedzy teoretycznej, ale i umiejętności wykorzystania jej w praktyce, poprzez realizację w toku studiów praktyk.
Studia na kierunku Polonistyczno-germanistyczne wspólne studia nauczycielskie możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Dalsza część artykułu pod reklamą
Studia na kierunku Polonistyczno-germanistyczne wspólne studia nauczycielskie trwają 3 lata (studia I stopnia).
Dalsza część artykułu pod reklamą
Studia na kierunku Polonistyczno-germanistyczne wspólne studia nauczycielskie dają ich absolwentom możliwość znalezienia pracy m.in. jako nauczyciele języka polskiego albo niemieckiego, zarówno w polskim, jak i niemieckim systemie edukacyjnym. Mogą też znaleźć zatrudnienie w mediach, instytucjach kulturalnych, edukacyjnych lub społecznych, których działalność jest związana ze współpracą polsko-niemiecką. Dzięki znajomości języka niemieckiego mogą również pracować jako tłumacze.
Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku Polonistyczno-germanistyczne wspólne studia nauczycielskie:
tłumacz.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Miasta, które oferują studia na kierunku Polonistyczno-germanistyczne wspólne studia nauczycielskie
Dalsza część artykułu pod reklamą
Teraz najważniejsze |
Ciekawe
|
|
gdzie studiować |
|
|
Nadchodzące wydarzenia