Dodaj do ulubionych

JĘZYK I SPOŁECZEŃSTWO studia - kierunek studiów

Studia na kierunku język i społeczeństwo to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym)

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Jako że język i społeczeństwo to studia drugiego stopnia, w procesie rekrutacji będziesz musiał przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych z zakresu pokrewnych dyscyplin naukowych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK JĘZYK I SPOŁECZEŃSTWO

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski

Jednostka prowadząca

Język i społeczeństwo stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne

JĘZYK I SPOŁECZEŃSTWO - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

JĘZYK I SPOŁECZEŃSTWO STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

JĘZYK I SPOŁECZEŃSTWO STUDIA II STOPNIA

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku język i społeczeństwo

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

WIEDZA,JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU JĘZYK I SPOŁECZEŃSTWO:

Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku język i społeczeństwo?
W trakcie tych przyszłościowych i zarazem interesujących studiów będziesz miał szansę ugruntować swoją dotychczasową wiedzę oraz wzbogacić ją o zupełnie nowe, istotne w tej branży, aspekty.
Jako student będziesz uczęszczał na wiele rozwijających wykładów i warsztatów praktycznych, dzięki którym dowiesz się więcej na temat kwestii językoznawczych, społecznych czy kulturowych.
W trakcie studiów zaznajomisz się z różnymi formami komunikacyjnymi i konkretnymi modelami dyskursu oraz dowiesz się, w jaki sposób dokonywać analizy lingwistycznej i retorycznej.
Co więcej, poznasz specyfikę nowych mediów oraz języka używanego w tych branżach. Oprócz zajęć obligatoryjnych, w ofercie kształcenia przewidziano także przedmioty fakultatywne, które pozwolą Ci rozwinąć swoje zainteresowania i tym samym zwiększyć perspektywy zawodowe.
Ponadto, na lektoracie z wybranego przez siebie języka obcego, ugruntujesz swoje zdolności komunikacyjne, dzięki którym będziesz mógł rozpocząć karierę międzynarodową.
 
Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie takim jak:
 • wiedza językoznawcza
 • umiejętności komunikacyjne
 • wiedza z zakresu nauk społecznych
 • umiejętność analizy dyskursów
 • znajomość różnych modeli komunikacyjnych
 • znajomość języka obcego
 • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy

Jak wyglądają studia na kierunku język i społeczeństwo?

 

1. Typ i tryb studiów

Język i społeczeństwo to kierunek, który obecnie można realizować tylko w trybie stacjonarnym, w którym zajęcia odbywają się codziennie w godzinach ustalonych przez uczelnie. Jeżeli więc możesz sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce oraz zdobywaniu wykształcenia, to koniecznie zdecyduj się na powyższy tryb kształcenia.

 

Studia na kierunku język i społeczeństwo możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Osoby, które aplikują na powyższe studia, zdobędą kompleksowe wykształcenie humanistyczne i społeczne.

 

2. Program studiów i przedmioty

Jako student kierunku język i społeczeństwo będziesz miał dostęp do bogatej oferty zajęć i wykładów akademickich, tematycznie związanych z naukami społecznymi, humanistycznymi i językoznawczymi. W planie znajdą się między innymi następujące przedmioty powiązane z powyższą tematyką:

 • Modele analizy dyskursu
 • Tożsamość i budowanie więzi społecznych
 • Analiza dyskursu publicznego: o tym się mówi w Polsce
 • Dialog społeczny i międzykulturowy

 

3. Nabywane umiejętności

W czasie studiów na kierunku język i społeczeństwo wykształcisz szereg cennych umiejętności praktycznych. Przede wszystkim nauczysz się dokonywać pogłębionej analizy różnorodnych typów dyskursu społecznego.

Studenci poznają także specyfikę i mechanizmy współczesnej komunikacji. Podczas licznych warsztatów praktycznych, dowiesz się w jaki sposób gromadzić, przetwarzać i analizować dane oraz informacje. Uzyskaną wiedzę i kwalifikacje wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk zawodowych, które zrealizujesz w wyznaczonym do tego miejscu pracy.

 

4. Dla kogo ten kierunek

Język i społeczeństwo to niezwykle nowoczesny i interesujący kierunek, który powstał jako odpowiedź na potrzeby zmieniającego się świata i współczesnej rzeczywistości.
Obecnie bardzo istotna stała się zdolność odpowiedniej komunikacji i dopasowania dyskursu do konkretnej sytuacji społecznej, co często jest gwarancją sukcesu zawodowego czy tego związanego z innymi aspektami naszego życia. 
Dlatego też nieustannie wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów z tego obszaru, którzy potrafiliby połączyć wiedzę językoznawczą z kompetencjami społecznymi oraz wykorzystać te umiejętności w swojej praktyce zawodowej.
Studenci, którzy zdecydują się wziąć udział w rekrutacji na te innowacyjne studia będą mogli rozwijać się na kilku polach jednocześnie i podołać wymogom stawianym przez obecny rynek pracy.
Jeżeli więc masz wiele zainteresowań i pasji i chciałbyś związać z nimi swoją przyszłość zawodową, to koniecznie wybierz ten perspektywiczny kierunek!
 
5. Gdzie studiować język i społeczeństwo

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek język i społeczeństwo:

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku język i społeczeństwo trwają 2 lata (studia II stopnia).

Kierunek język i społeczeństwo można realizować tylko na drugim stopniu kształcenia. W tym przypadku na naukę poświęcisz dwa lata, czyli cztery semestry. Po tym czasie zdobędziesz tytuł magistra.

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU JĘZYK I SPOŁECZEŃSTWO

Jaka praca po tym kierunku?

Po ukończeniu tych niezwykle prestiżowych i perspektywicznych studiów będziesz miał wszechstronną i wielopłaszczyznową wiedzę i kompetencje, dzięki czemu zyskasz duże szanse na zdobycie ciekawej i atrakcyjnej pracy zgodnej z uzyskanym przez ciebie wykształceniem.
Przede wszystkim będziesz kompleksowo przygotowany do pracy w różnorodnych firmach i instytucjach, w których cenieni są specjaliści z obszaru komunikacjiJako absolwent idealnie odnajdziesz się w środowisku medialnym, między innymi telewizji, prasie czy internecie.
Ponadto, będziesz miał wszelkie, niezbędne kompetencje konieczne do związania się zawodowo z agencjami reklamowymi czy działami marketingu, zarówno w małych firmach, jak i dużych, międzynarodowych korporacjach.
Równie ciekawą opcją może okazać się praca w instytucjach kultury, ośrodkach badania opinii czy organizacjach pożytku publicznego. Ponadto, po ukończeniu studiów drugiego stopnia możesz kontynuować naukę na doktoracie i rozważyć rozpoczęcie działalności naukowo-badawczej.
 
Absolwent kierunku język i społeczeństwo znajdzie zatrudnienie jako/w takich miejscach jak:
 • media
 • redakcje czasopism
 • nowe media
 • wydawnictwa
 • agencje reklamowe
 • ośrodki badania opinii
 • instytucje administracji publicznej
 • organizacje pożytku publicznego
 • działy marketingu i PR

Zobacz inne kierunki Filologiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU JĘZYK I SPOŁECZEŃSTWO

Komentarze (0)