JĘZYK I SPOŁECZEŃSTWO studia - kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Język i społeczeństwo to niezwykle nowoczesny i interesujący kierunek, który powstał jako odpowiedź na potrzeby zmieniającego się świata i współczesnej rzeczywistości. Obecnie bardzo istotna stała się zdolność odpowiedniej komunikacji i dopasowania dyskursu do konkretnej sytuacji społecznej, co często jest gwarancją sukcesu zawodowego czy tego związanego z innymi aspektami naszego życia. 
Dlatego też nieustannie wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów z tego obszaru, którzy potrafiliby połączyć wiedzę językoznawczą z kompetencjami społecznymi oraz wykorzystać te umiejętności w swojej praktyce zawodowej. Studenci, którzy zdecydują się wziąć udział w rekrutacji na te innowacyjne studia będą mogli rozwijać się na kilku polach jednocześnie i podołać wymogom stawianym przez obecny rynek pracy. Jeżeli więc masz wiele zainteresowań i pasji i chciałbyś związać z nimi swoją przyszłość zawodową, to koniecznie wybierz ten perspektywiczny kierunek!
 
Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku język i społeczeństwo?
 
W trakcie tych przyszłościowych i zarazem interesujących studiów będziesz miał szansę ugruntować swoją dotychczasową wiedzę oraz wzbogacić ją o zupełnie nowe, istotne w tej branży, aspekty. Jako student będziesz uczęszczał na wiele rozwijających wykładów i warsztatów praktycznych, dzięki którym dowiesz się więcej na temat kwestii językoznawczych, społecznych czy kulturowych.
W trakcie studiów zaznajomisz się z różnymi formami komunikacyjnymi i konkretnymi modelami dyskursu oraz dowiesz się, w jaki sposób dokonywać analizy lingwistycznej i retorycznej. Co więcej, poznasz specyfikę nowych mediów oraz języka używanego w tych branżach. Oprócz zajęć obligatoryjnych, w ofercie kształcenia przewidziano także przedmioty fakultatywne, które pozwolą Ci rozwinąć swoje zainteresowania i tym samym zwiększyć perspektywy zawodowe. Ponadto, na lektoracie z wybranego przez siebie języka obcego, ugruntujesz swoje zdolności komunikacyjne, dzięki którym będziesz mógł rozpocząć karierę międzynarodową.
 
Jaka praca po tym kierunku?
 
Po ukończeniu tych niezwykle prestiżowych i perspektywicznych studiów będziesz miał wszechstronną i wielopłaszczyznową wiedzę i kompetencje, dzięki czemu zyskasz duże szanse na zdobycie ciekawej i atrakcyjnej pracy zgodnej z uzyskanym przez ciebie wykształceniem. Przede wszystkim będziesz kompleksowo przygotowany do pracy w różnorodnych firmach i instytucjach, w których cenieni są specjaliści z obszaru komunikacji.
Jako absolwent idealnie odnajdziesz się w środowisku medialnym, między innymi telewizji, prasie czy internecie. Ponadto, będziesz miał wszelkie, niezbędne kompetencje konieczne do związania się zawodowo z agencjami reklamowymi czy działami marketingu, zarówno w małych firmach, jak i dużych, międzynarodowych korporacjach. Równie ciekawą opcją może okazać się praca w instytucjach kultury, ośrodkach badania opinii czy organizacjach pożytku publicznego. Ponadto, po ukończeniu studiów drugiego stopnia możesz kontynuować naukę na doktoracie i rozważyć rozpoczęcie działalności naukowo-badawczej.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Jako że język i społeczeństwo to studia drugiego stopnia, w procesie rekrutacji będziesz musiał przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych z zakresu pokrewnych dyscyplin naukowych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK JĘZYK I SPOŁECZEŃSTWO

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU JĘZYK I SPOŁECZEŃSTWO

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Filologiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA,JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU JĘZYK I SPOŁECZEŃSTWO:

 • wiedza językoznawcza
 • umiejętności komunikacyjne
 • wiedza z zakresu nauk społecznych
 • umiejętność analizy dyskursów
 • znajomość różnych modeli komunikacyjnych
 • znajomość języka obcego
 • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

JĘZYK I SPOŁECZEŃSTWO STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

JĘZYK I SPOŁECZEŃSTWO STUDIA II STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU JĘZYK I SPOŁECZEŃSTWO

 • media
 • redakcje czasopism
 • nowe media
 • wydawnictwa
 • agencje reklamowe
 • ośrodki badania opinii
 • instytucje administracji publicznej
 • organizacje pożytku publicznego
 • działy marketingu i PR

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU JĘZYK I SPOŁECZEŃSTWO

Komentarze (0)