ACCOUNTING AND FINANCIAL MANAGEMENT - ADVANCED LEVEL - STUDIA PODYPLOMOWE

ACCOUNTING AND FINANCIAL MANAGEMENT - ADVANCED LEVEL - STUDIA PODYPLOMOWE

Dodaj do ulubionych

Accounting and financial management - advanced level - studia podyplomowe

Studia na kierunku accounting and financial management to studia podyplomowe, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1 rok.

Studia na kierunku accounting and financial management - advanced level - studia podyplomowe
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów zjazdy
Poziom studiów studia podyplomowe

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności accounting and financial management - advanced level - studia podyplomowe możesz podjąć na 1 uczelni publicznej | accounting and financial management - advanced level - studia podyplomowe - uczelnie >

Kierunek accounting and financial management przeznaczony jest dla osób z wyższym wykształceniem, które posiadają już podstawową wiedzę z zakresu ekonomii i finansów, ale chcą ją ugruntować i rozszerzyć.

Studia przygotowują także słuchaczy do zrobienia kwalifikacji ACCA, czyli Association of Chartered Certified Accountants, na poziomie wyższym niż podstawowy. Certyfikacja ta jest dokumentem międzynarodowym i może być furtką do wyższych stanowisk w przedsiębiorstwach krajowych i międzynarodowych.

JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

Kierunek ma charakter zaawansowany, dlatego warto zapoznać się wcześniej z wymaganiami rekrutacyjnymi, gdyż może być konieczne ukończenie konkretnego kierunku studiów lub posiadanie określonej wiedzy. W przypadku pochodzenia do kwalifikacji ACCA wymagany może być także pozytywny wynik z egzaminów na poziomie podstawowym. Dodatkowo studia prowadzone są dwujęzycznie, więc trzeba mieć na uwadze własny poziom języka angielskiego. Może być on sprawdzany w procesie rekrutacji. Niektóre uczelnie wymagają także potwierdzenia wiedzy z języka. Kierunek może się wiązać z dodatkowymi opłatami.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ACCOUNTING AND FINANCIAL MANAGEMENT - ADVANCED LEVEL - STUDIA PODYPLOMOWE

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ACCOUNTING AND FINANCIAL MANAGEMENT - ADVANCED LEVEL?

Kierunek accounting and financial management jest prowadzony w sposób niestacjonarny. W szczególnych przypadkach zajęcia mogą mieć także formę hybrydową, z częścią zajęć prowadzoną online, przez platformy przeznaczone do nauki zdalnej i wideokonferencji. 

Studenci kierunku na poziomie zaawansowanym poszerzają swoją wiedzę i mogą bardziej szczegółowo zapoznać się z tematami związanymi z m.in. rachunkowością finansową i zarządczą. Zajęcia nastawione są na zdobywanie umiejętności praktycznych.

Dwujęzyczna forma zajęć pozwala na zrozumienie tematów w języku ojczystym, ale pomaga również ugruntować wiedzę w języku angielskim, co może zwiększyć konkurencyjność kandydata na rynku międzynarodowym. Ukończenie kierunku accounting and financial management z pozytywną oceną może także zwolnić absolwentów z części egzaminów ACCA.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku accounting and financial management - advanced level możemy podzielić na:

1. Poziom:

2. Forma:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Studenci kierunku accounting and financial management poszerzają wiedzę teoretyczną i praktyczną zdobytą na wcześniejszych etapach nauki. Zajęcia wzbogacają także wiedzę studentów o nowe tematy jak np. podatki czy audyt. Dodatkowo wprowadzone mogą zostać metody przygotowania i prezentacji analizy finansowej. Absolwenci są także przygotowywani do podejścia do międzynarodowej certyfikacji ACCA na poziomie zaawansowanym.

Przykładowe zajęcia na kierunku accounting and financial management - advanced level to m.in.:

  • advanced management accounting
  • taxation
  • financial management
  • performance measurement and management

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ACCOUNTING AND FINANCIAL MANAGEMENT - ADVANCED LEVEL?

Studia na kierunku accounting and financial management - advanced level trwają przeważnie 1 rok (studia podyplomowe).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ACCOUNTING AND FINANCIAL MANAGEMENT - ADVANCED LEVEL?

Absolwenci kierunku accounting and financial management, dzięki zaawansowanej wiedzy, mają możliwość znalezienia pracy na wielu stanowiskach specjalistycznych. Certyfikacja ACCA i zwiększenie poziomu znajomości języka angielskiego oraz wiedza praktyczna pozwalają podjąć pracę w środowisku międzynarodowym i z klientami zagranicznymi.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku accounting and financial management - advanced level:

  • audytor
  • dyrektor finansowy
  • specjalista ds. raportowania
  • kontroler finansowy

Zobacz inne kierunki Ekonomiczne - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Ekonomiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Komentarze (0)