International marketing studia - kierunek studiów

Zwierzaki w reklamach – temat stary jak świat marketingu. Bo czy może być coś bardziej pociesznego, niż pies sprzedający produkt swoim pozytywnym kulturowo wizerunkiem? Okazuje się, że taka strategia nie wszędzie byłaby receptą na sukces – rynek bliskowschodni z niemałym zaskoczeniem przyjął reklamę perfum, w której występuje pies, utożsamiany w tej części świata z nieszczęściem i nieczystością. Ciekawe? Owszem, świat marketingu to przygoda, ale wymaga ona nie tylko kreatywnego podejścia i błyskawicznego diagnozowania potrzeb klienta, ale również pewnego poziomu erudycji i osłuchania ze światem – szczególnie jeśli pole zainteresowania przyszłego specjalisty w tej dziedzinie rozciąga się poza granice rodzimych kręgów kulturowych. Jeśli masz głowę pełną pomysłów, jesteś otwarty na świat i chcesz jeszcze lepiej rozumieć zależności między państwami i kulturami na całym świecie, powinny Cię zainteresować studia na kierunku international marketing.

Jak będzie przebiegać Twoja nauka, jeśli wybierzesz te studia? To kierunek prowadzony w języku angielskim, spodziewaj się więc, że po jego ukończeniu będziesz solidnie przygotowany do pracy w międzynarodowym środowisku marketingowym. Poznasz ogólną historię relacji międzynarodowych, pojęcia i tendencje demograficzne i zasady funkcjonowania organizacji międzynarodowych, opanujesz podstawy ekonomii, prawa i statystyki. Będziesz w stanie celnie i wnikliwie interpretować wydarzenia z zakresu polityki zagranicznej i dyplomacji oraz korzystać z tej wiedzy w pracy marketingowca. Zdobędziesz umiejętność tworzenia od podstaw spójnej i nowoczesnej kampanii marketingowej z uwzględnieniem najnowszych trendów obowiązujących w branży oraz przy użyciu nowoczesnego oprogramowania.

Jakie ścieżki zawodowe otwierają przed Tobą studia na kierunku international marketing? Jako osoba zorientowana we współczesnych trendach marketingowych, z powodzeniem odnajdziesz się w agencjach reklamowych, wydawnictwach, mediach czy korporacjach, które są zainteresowane inwestycją w rozwój marketingu międzynarodowego. Możesz także zdecydować się na karierę w placówkach dyplomatycznych, europejskich instytucjach kultury, muzeach i innych placówkach kultury jako specjalista ds. marketingu lub samodzielny przedsiębiorca, wyposażony w odpowiednie narzędzia służące budowaniu międzynarodowej współpracy w wybranej przez Ciebie branży.

WAŻNE TEMATY

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Przy rekrutacji na international marketing na większości uczelni brane są pod uwagę następujące przedmioty: język obcy (do wyboru: angielski, niemiecki, francuski, hiszpański, rosyjski) jeden przedmiot do wyboru spośród: WOS, historia, matematyka, geografia, dwa przedmioty do wyboru spośród: WOS, historia, geografia, język polski, filozofia, informatyka.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK INTERNATIONAL MARKETING

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Zobacz inne kierunki Ekonomiczne i Administracyjne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując international marketing?

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • swobodnego komunikowania się w języku angielskim (w mowie i piśmie), z uwzględnieniem znajomości słownictwa z branży marketingowej
 • historii i kierunków rozwoju relacji międzynarodowych
 • pojęć i tendencji demograficznych
 • specyfiki prowadzenia biznesu w środowisku międzynarodowym
 • struktury i zasad funkcjonowania organizacji międzynarodowych
 • tworzenia spójnych kampanii marketingowych, zorientowanych na klienta międzynarodowego
 • podstaw ekonomii i prawa
 • interpretowania wydarzeń i zjawisk związanych z polityką zagraniczną i dyplomacją

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku international marketing?

Absolwent kierunku international marketing znajdzie zatrudnienie w/jako:

 • specjalista ds. marketingu międzynarodowego w firmach i instytucjach
 • pracownik korporacji międzynarodowych
 • pracownik mediów
 • pracownik wydawnictw i redakcji
 • pracownik agencji reklamowych
 • doradca biznesowy
 • samodzielny przedsiębiorca zorientowany na rynek zagraniczny

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU INTERNATIONAL MARKETING

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU INTERNATIONAL MARKETING

Komentarze (0)