Finanse i inwestycje studia - kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Czy wiesz, czym zajmuje się finansista, jaki ma zakres obowiązków oraz jakie powinien posiadać kompetencje? Jest to określenie bardzo szerokie w dzisiejszych czasach. prócz tego, że jest to człowiek obeznany z zagadnieniami finansowymi, swoisty rzeczoznawca, to obecnie nazywa się też tak księgowych, analityków finansowych oraz kapitalistów - ludzi posiadających kapitał inwestycyjny. Brzmi ciekawie, prawda? Jeżeli więc charakteryzujesz się umysłem ścisłym, pociąga Cię praca w branży finansowej mogą zainteresować Cię studia na kierunku Finanse i inwestycje. Jeśli interesujesz się ekonomią, tym jak funkcjonuje gospodarka, jak działają międzynarodowe rynki finansowe studia te na pewno będą dla Ciebie łatwiejsze, niż jeśli takich zainteresowań nie przejawiasz.

 

Program studiów i przedmioty

Celem tych studiów jest wykształcenie specjalistów na potrzeby gospodarki w zakresie zarządzania finansami przedsiębiorstw oraz inwestycji rzeczowych i kapitałowych, czyli takich, gdzie alokujemy kapitał, licząc na przyszłe dochody i korzyści. Oprócz przedmiotów podstawowych takich jak finanse przedsiębiorstwa, rachunkowość, rynki finansowe w planie zajęć znajdą się również przedmioty rozszerzone jak np. taki, który jest w całości poświęcony inwestycjom rzeczowym, finansom firm rodzinnych, planowaniu i prognozowaniu finansowemu, komunikacji spółki z uczestnikami rynku kapitałowego oraz blok zajęć dotyczących sprawnego pozyskiwania dotacji i dofinansowań unijnych. Zostaną poruszone tematy z zakresu podejmowania inwestycji oraz zarządzania nimi, kim są inwestorzy instytucjonalni oraz jak funkcjonuje przedsiębiorstwo na rynku kapitałowym. Student, który ukończy ten kierunek będzie posiadał szeroką wiedzę między innymi o podstawowych aspektach finansowych, o zasadach i regułach rządzących organizacjami gospodarczymi, o zarządzaniu finansami przedsiębiorstwa na każdym etapie jego rozwoju.

 

Praca po studiach

Skumulowana wiedza z paru lat studiów okaże się bardzo mocnym atutem absolwenta, który będzie starał się o posadę analityka, księgowego bądź managera. To nie wszystko, ponieważ absolwent będzie również przygotowany do założenia samodzielnej działalności gospodarczej oraz będzie w stanie o nią zadbać.

WAŻNE TEMATY

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK FINANSE I INWESTYCJE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

UCZELNIE, GDZIE FINANSE I INWESTYCJE JAKO SPECJALNOŚĆ / ŚCIEŻKA KSZTAŁCENIA

Specjalności na kierunku finanse i rachunkowość

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU FINANSE I INWESTYCJE

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Ekonomiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Finanse i inwestycje

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • analizowania finansowego aspektu zjawisk gospodarczych
 • zasad inwestycyjnych
 • prowadzenia księgowości
 • analizy giełdowej
 • budowy prognoz finansowych

Jak wyglądają studia na kierunku finanse i inwestycje?

 

1. Typ i tryb studiów

Finanse i inwestycje to kierunek realizujący program z obszaru nauk ekonomicznych. Studenci, którzy chcieliby zdobyć wszechstronne wykształcenie z zakresu tej dziedziny będą mogli zrealizować studia zarówno w trybie stacjonarnym, jak i zaocznym. W przypadku pierwszej opcji, zajęcia mogą odbywać się od poniedziałku do piątku w godzinach ustalonych przez władze konkretnej uczelni. Jeżeli natomiast zdecydujesz się na studia niestacjonarne, na naukę poświęcisz wybrane weekendy semestru.

 

2. Program studiów i przedmioty

Kierunek finanse i inwestycje realizuje program, który jest bezpośrednio związany z naukami ekonomicznymi, gospodarczymi, czy naukami o zarządzaniu. W siatce zajęć znajdzie się wiele interesujących przedmiotów właśnie z tego zakresu tematycznego. Będą to między innymi:

 • podstawy finansów
 • podstawy rachunkowości
 • finanse przedsiębiorstwa
 • bankowość

Jako student zdobędziesz także specjalistyczną wiedzę na temat rynków finansowych oraz funkcjonowania systemów bankowych, inwestycyjnych i ubezpieczeniowych. Ponadto, poznasz zasady działania różnorodnych, zarówno polskich jak i międzynarodowych instytucji finansowych. Wszystkie zajęcia będą prowadzone przez wybitnych specjalistów w dziedzinie finansów, którzy podzielą się z tobą swoją wiedzę i wieloletnim doświadczeniem.

 

3. Nabywane umiejętności

Ze względu na praktyczny wymiar studiów na kierunku finanse i inwestycje, będziesz miał okazję wykształcić cenne umiejętności, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Jako student nauczysz się prawidłowej interpretacji zjawisk gospodarczych oraz przeprowadzania analizy finansowej. Co więcej, rozwiniesz swoje kompetencje z zakresu oceny ryzyka inwestycyjnego czy zarządzania finansami przedsiębiorstw.

W programie kształcenia przewidziano także lektorat z języka obcego, dzięki któremu uzyskasz wysoki poziom zaawansowania językowego oraz poznasz specjalistyczną terminologię branżową.

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

FINANSE I INWESTYCJE STUDIA STACJONARNE

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Kierunek finanse i inwestycje można realizować jedynie na pierwszym stopniu kształcenia. Jeżeli zdecydujesz się na tę opcję, na naukę poświęcisz trzy lata, czyli sześć semestrów. Po upływie tego czasu zdobędziesz tytuł licencjata.

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

FINANSE I INWESTYCJE STUDIA I STOPNIA

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Finanse i inwestycje

Absolwent kierunku Finanse i inwestycje znajdzie zatrudnienie w/jako:

 • analityk giełdowy i rynkowy
 • projektant pakietów usług finansowych
 • broker reasekuracyjny
 • makler papierów wartościowych
 • specjalista ds. bankowości
 • manager firmy
 • księgowy
 • właściciel niezależnego przedsiębiorstwa

 

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU FINANSE I INWESTYCJE

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU FINANSE I INWESTYCJE

Komentarze (24)

Klementyna odpowiedz pokaż odpowiedzi (3)

Jakie warunki trzeba spełnić żeby otrzymać 50% rabatu na pierwszy rok podczas dni otwartych??

DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: Klementyna odpowiedz

Witaj, Klementyna! O szczegółach promocji opowiemy podczas naszych dni otwartych, tj. od 29 czerwca do 4 lipca bieżącego roku :). Serdecznie zapraszamy! Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Klementyna W odpowiedzi do: DoradcaOnlineVistula odpowiedz

A jak dokładnie mogę się dostać na te dni, jest jakaś instrukcja?

DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: Klementyna odpowiedz

Witaj, Klementyna! Wystarczy wejść na dany kierunek, który Cię interesuje i tam już będzie dalsza instrukcja. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

bard odpowiedz

@osa czyli nie zostaniesz sam po skonczeniu szkoly. @doradca bardzo fajnie ze uczelnia dba tez o absolwentów i nie zostawia ich.

Sona odpowiedz pokaż odpowiedzi (17)

Co prawda jakiegoś konkretnego planu na siebie jeszcze nie mam. Zastanawiam się nad kilkoma uczelniami i mam wybrane ze 3 kierunki, które mnie interesują. Nie wiem czy warto iść na finanse ? Jeżeli tak to lepiej w trybie dziennym czy raczej zaocznym żeby zdobywać gdzieś jakieś doświadczenie w tym kierunku ?

DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: Sona odpowiedz

Witaj, Sona! To, czy wybierzesz studia w trybie stacjonarnym czy też niestacjonarnym zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Na Akademii Finansów i Biznesu Vistula nasi studenci stacjonarni oraz niestacjonarni mają dokładnie takie same szanse na zdobycie dużego doświadczenia. Nasi wykładowcy to niezwykli eksperci i praktycy w swoich dziedzinach. Czy jesteś zainteresowana studiowaniem na naszej uczelni? Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Sona W odpowiedzi do: DoradcaOnlineVistula odpowiedz

Być może, ciężko jeszcze konkretnie odpowiedzieć, ale zastanawiam się nad tą uczelnią. Ale czy uczelnia pomaga w znalezieniu praktyk studenckich gdzie można zdobyć doświadczenie. Nie ukrywam bardziej skłonna jestem ku studiom zaocznym

osa W odpowiedzi do: Sona odpowiedz

a ja jestem ciekaw czy uczelnia ma jakiś program pomagający absolwentom znaleźć pracę.

DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: Sona odpowiedz

Witaj, Sona! To, czy będziesz studiować w trybie stacjonarnym czy też niestacjonarnym zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Na studiach zaocznych masz dokładnie takie same szanse na zdobycie wysokiej i wystarczającej wiedzy oraz doświadczenia do podjęcia pracy w zawodzie. Oczywiście Biuro Karier pomaga studentom w znalezieniu ciekawych ofert praktyk, staży czy też pracy. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: osa odpowiedz

Witaj, Osa! Jednym z kluczowych zadań Biura Karier jest udzielenie studentom pomocy w rozpoczęciu kariery zawodowej. W każdym miesiącu mamy kilkadziesiąt nowych ofert pracy, staży i praktyk. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Eliza W odpowiedzi do: DoradcaOnlineVistula odpowiedz

@DoradcaOnlineVistula A czym jest 'akredytacja ACCA' i czym finanse z ACCA różni się od zwykłych? Czy jest to coś dla czego warto wybrać ten kierunek? Jakieś szersze perspektywy mamy dzięki temu? @Sona a tak z ciekawości dlaczego wybierasz studia zaoczne? Nie wydaje Ci się, że dzienne jakoś spokojniej będą przebiegać? No i co myślisz o kierunkach online?

Klementyna W odpowiedzi do: DoradcaOnlineVistula odpowiedz

Proszę mi powiedzieć, czy jest Pani w stanie przytoczyć jakieś przedsiębiorstwa, z którymi Biuro Karier współpracuje, a które przyjmą absolwenta państwa kierunku o którym jest mowa w tym wątku?

DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: Eliza odpowiedz

Witaj, Eliza! ACCA, czyli Association of Chartered Certified Accountants, jest największą i najszybciej rozwijającą się międzynarodową organizacją o ponad 100 ? letniej historii, zrzeszającą ponad 200 tysięcy specjalistów z zakresu finansów, rachunkowości i zarządzania na całym świecie. Misją ACCA jest przede wszystkim kształtowanie przyszłych liderów świata finansów, a także dzielenie się specjalistyczną wiedzą, promowanie wysokich standardów zawodowych, etycznych i zarządczych oraz wspieranie interesu publicznego. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: Eliza odpowiedz

Witaj, Eliza! Jest wiele powodów, dla których ludzie wybierają studia w trybie niestacjonarnym. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb oraz dostępności czasowej. Jesteś zainteresowana studiowaniem w trybie online? :) Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Sona W odpowiedzi do: Eliza odpowiedz

@Eliza wydaje mi się, że studia online teraz naprawdę staną się popularne. Aczkolwiek jestem bardziej zwolennikiem bycia na uczelni. Po prostu wydaje m się, że warto wybrać studia zaoczne i w między czasie zdobywać jakieś doświadczenie :)

Sona W odpowiedzi do: DoradcaOnlineVistula odpowiedz

@Doradca a jak wyglądają takie studia online ? Wykładowcy są dobrze przygotowani do takiego trybu. W ciekawy sposób przekazują wiedzę ?

DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: Sona odpowiedz

Witaj, Sona! Nasi wykładowcy to niezwykli eksperci w swoich dziedzinach, dlatego też nawet i w trybie online potrafią przekazać wiedzę w sposób sukcesywny. Poza materiałami do samokształcenia są prowadzone spotkania online w tzw. wirtualnej klasie. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Eliza W odpowiedzi do: DoradcaOnlineVistula odpowiedz

@DoradcaOnlineVistula A jak wyglądają takie studia online? Czy wszystko odbywa się przez internet? Nawet sprawdziany i zaliczenia? @Sona no własnie intrygują mnie te studia online, bo nie traci się czasu na dojazdy i można to jakoś połączyć z pracą, ciekawe jakie są opinie absolwentów po takim trybie studiów.

DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: Eliza odpowiedz

Witaj, Eliza! Na przedmiot w ramach Studiów Online składają się sesje z materiałami do samokształcenia, opracowywane przez Dział E-learningu na podstawie materiałów dostarczonych przez wykładowcę, seminaria w formie sesji online, czyli spotkań ?na żywo? z wykładowcą w wirtualnej klasie, zajęcia na terenie uczelni, odbywające się na początku i na końcu semestru podczas weekendowych zjazdów. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Eliza W odpowiedzi do: DoradcaOnlineVistula odpowiedz

@DoradcaOnlineVistula a jak wygląda kontakt z prowadzącymi? Czy studiując online można liczyć na szybki kontakt meilowy poza zajęciami? No i co się dzieje podczas tych weekendowych zjazdów ?

DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: Eliza odpowiedz

Witaj, Eliza! Jeśli potrzebujesz jakiejkolwiek informacji od wykładowcy, pisząc do niego maila na pewno szybko otrzymasz informację zwrotną. Wykładowcy są dla naszych studentów cały czas dostępni :). Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: Eliza odpowiedz

Witaj, Eliza! Podczas weekendowych zjazdów na studiach online zajęcia prowadzone są zgodnie z programem studiów. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

DoradcaOnlineVistula odpowiedz

Witam! W ramach kampanii informacyjnej mam przyjemność być Waszym Doradcą Online. Chętnie odpowiem na wszystkie nurtujące pytania dotyczące studiowania na naszej uczelni. Zachęcam do podjęcia dyskusji. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online Akademia Finansów i Biznesu Vistula https://www.vistula.edu.pl/