Innowacje w biznesie studia – kierunek studiów

Środowisko biznesowe kojarzone jest często z zamkniętym kręgiem elity osób, którym jakimś cudem udało się odnieść w życiu ogromny sukces finansowy. Podziw, jaki wzbudzają biznesmeni wśród zwykłych zjadaczy chleba, spowodował ich usytuowanie u szczytu hierarchii społecznej. Ale czy założenie własnej działalności gospodarczej, która w przyszłości będzie przynosiła zadowalające dochody, rzeczywiście jest sztuką zarezerwowaną dla ludzi „z innego świata”, którym jakimś magicznym sposobem się udało? Nic bardziej mylnego. Prowadzenie własnego biznesu to ciężka praca wymagająca niemal całkowitego poświęcenia i oddania, niejednokrotnie przysparzająca o ból głowy i chęć rzucenia tego wszystkiego na korzyść dożywotniego wyjazdu w Bieszczady. Studia na kierunku innowacje w biznesie to złożony program kształcenia wdrażający studentów w tajniki najnowocześniejszych odkryć ułatwiających pracę w szeroko rozumianych gałęziach biznesu. Rodzice od małego chwalili twoją żyłkę do biznesu? Bardzo dobrze odnajdywałeś się w rozwiązywaniu skomplikowanych problemów logicznych? Zawsze marzyłeś o otworzeniu własnej działalności gospodarczej? Jeśli tak, to studia na kierunku innowacje w biznesie z pewnością okażą się strzałem w dziesiątkę!
Jaka będzie wiedza, którą posiądziesz w toku nauki na kierunku innowacje w biznesie? Niezbędna do wdrożenia się w szeregi ludzi sukcesu. Umiejętności z zakresu przedsiębiorczości i innowacyjności w działalności biznesowej poszerzą twoje kompetencje interpersonalne oraz zwiększą pewność siebie w przyszłym zawodzie. Fachowa terminologia biznesowa pozwoli na nawiązywanie cennych kontaktów oraz konsultacje z innymi przedstawicielami branży. Nauczysz się fachowej oceny rynku pod kątem szans i zagrożeń, co niewątpliwie przyda się w zarządzaniu twoim własnym biznesem. Studia dadzą ci również gruntowną wiedzę z zakresu transferu technologii oraz funkcjonowania otwartych sieci współpracy przedsiębiorstw oraz umiejętność implementacji metod i technik zarządzania innowacjami.
Gdzie będziesz mógł pracować jako absolwent kierunku innowacje w biznesie? Przede wszystkim będziesz w pełni przygotowany do założenia własnej działalności gospodarczej, w prowadzeniu której wykorzystasz technologie i umiejętności zdobyte w toku studiów. Ponadto z powodzeniem staniesz się ekspertem w sprawie doradztwa biznesowego, zasilisz grono pracowników instytucji tworzących politykę innowacyjną i promujących przedsiębiorczość. Jeśli wolisz pracę za biurkiem, postarasz się o stanowisko pracownika funduszy pożyczkowych i poręczeniowych oraz urzędów skarbowych i banków.

WAŻNE TEMATY

Co zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku innowacje w biznesie na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, w procesie rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: język obcy nowożytny, geografia, matematyka, historia.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK INNOWACJE W BIZNESIE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Zobacz inne kierunki Ekonomiczne i Administracyjne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując innowacje w biznesie

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
 • przedsiębiorczości i innowacyjności w działalności biznesowej
 • implementacji metod i technik zarządzania innowacjami
 • transferu technologii oraz funkcjonowania otwartych sieci współpracy przedsiębiorstw
 • wyceny i krytycznej analizy opłacalności realizacji przedsięwzięć
 • szacowania ryzyka
 • analizy rynku pod kątem szans i zagrożeń
 • obsługi statystycznych programów komputerowych
 • zarządzania zasobami ludzkimi

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku innowacje w biznesie?

Absolwent kierunku innowacje w biznesie znajdzie zatrudnienie w/jako:
 • właściciel działalności gospodarczej
 • pracownik instytucji tworzących politykę innowacyjną i promujących przedsiębiorczość
 • pracownik parków technologicznych oraz inkubatorów przedsiębiorczości
 • pracownik funduszy pożyczkowych i poręczeniowych
 • doradca biznesowy

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU INNOWACJE W BIZNESIE

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU INNOWACJE W BIZNESIE

Komentarze (0)