GOSPODARKA I EKONOMIA W DZIEJACH

GOSPODARKA I EKONOMIA W DZIEJACH

GOSPODARKA I EKONOMIA W DZIEJACH studia - kierunek studiów

Gospodarka i ekonomia w dziejach to niezwykle nowatorskie studia pierwszego stopnia. Ich interdyscyplinarny program zakłada kształcenie w kilku dziedzinach jednocześnie. Studenci, którzy zdecydują się na ten kierunek będą pogłębiać swoją wiedzę humanistyczną i społeczną, a także zdobędą kompetencje z zakresu ekonomii.

Te innowacyjne studia skierowane są do wszystkich, którzy chcą zapoznać się z diachronicznym ujęciem ekonomii i gospodarki, oraz prześledzić jakim zmianom uległy na przestrzeni epok. Jeżeli więc chcesz rozwijać się na kilku płaszczyznach równocześnie i zdobyć kwalifikacje z obszaru dokonywania analiz gospodarczych, to studia na kierunku gospodarka i ekonomia w dziejach powinny być twoim wyborem.

 

Czego nauczysz się na kierunku gospodarka i ekonomia w dziejach?

Przede wszystkim, ze względu na interdyscyplinarny charakter studiów, zdobędziesz wiedzę z zakresu wielu dziedzin. Zapoznasz się ze zmianami gospodarczymi, zachodzącymi na świecie na przestrzeni dziejów. Swoją naukę rozpoczniesz od epoki starożytnej, a zakończysz na czasach współczesnych. Ponadto, będziesz uczestniczył w wykładach i ćwiczeniach z mikro i makro ekonomii. Natomiast na zajęciach z cywilizacji istniejących w poszczególnych czasach, rozwiniesz swoją wiedzę historyczno-społeczną.

Co więcej, dowiesz się więcej o różnego rodzaju źródłach informacji, występujących w przeszłości i współcześnie i będziesz miał szansę poznania tajników ich gromadzenia za pomocą nowoczesnego oprogramowania. Znajomość takich profesjonalnych programów, jak: Excel z VBA, Statistica, język R, Big Data, z pewnością zaprocentuje podczas twojej przyszłej kariery zawodowej. Podczas studiów będziesz musiał dokonać wyboru specjalizacji w kierunku, której chcesz się dalej kształcić.

W programie studiów przewidziano dwie ścieżki naukowe: gospodarka i społeczeństwo Europy Środkowej oraz administracja publiczna i samorządność. W dalszych etapach nauki, zagłębisz się w meandry wiedzy z zakresu mediów, marketingu i reklamy. Dodatkowo, dostaniesz szansę uczestnictwa w lektoracie z wybranego przez siebie języka obcego, z którego zdasz egzamin. Zdobyte kompetencje językowe przełożą się bez wątpienia na większe możliwości zawodowe.

 

Jaka praca po studiach?

Po ukończeniu studiów będziesz posiadał wiedzę z zakresu historii cywilizacji świata oraz zmian zachodzących w gospodarce na przestrzeni dziejów. Co więcej zdobędziesz kwalifikacje z zakresu analiz jakościowych i ilościowych procesów gospodarczych. Będziesz kompleksowo przygotowany do podjęcia pracy jako analityk rynkowy, a także specjalista do spraw przetwarzania danych. Z powodzeniem znajdziesz zatrudnienie w doradztwie finansowym oraz w sektorze bankowym.

Zdobyte umiejętności umożliwią Ci pracę w dziale marketingu, a nawet w mediach. Inną, równie ciekawą i wartą rozważenia możliwością jest założenie i prowadzenie własnej działalności gospodarczej, do czego również zostaniesz przygotowany w toku studiów. Dodatkowo, znajomość języka obcego na poziomie zaawansowanym otworzy Ci drzwi do kariery międzynarodowej.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku gospodarka i ekonomia w dziejach na studiach pierwszego stopnia, powinieneś zdać maturę z takich przedmiotów, jak: język polski, język obcy, matematyka, historia, WOS, geografia, chemia lub biologia.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK GOSPODARKA I EKONOMIA W DZIEJACH

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Zobacz inne kierunki Ekonomiczne i Administracyjne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ STUDIUJĄC GOSPODARKĘ I EKONOMIE W DZIEJACH:

 • znajomość specjalistycznego oprogramowania (Excel z VBA, Statistica, język R, Big Data)
 • znajomość metod analizy procesów gospodarczych
 • znajomość zmian zachodzących w gospodarce na przestrzeni dziejów
 • wiedza z zakresu ekonomii
 • podstawy przedsiębiorczości
 • język obcy

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO KIERUNKU GOSPODARKA I EKONOMIA W DZIEJACH:

 • instytucje państwowe
 • firmy usługowe
 • sektor finansowy i bankowy
 • media
 • działy marketingu
 • doradztwo finansowe
 • doradztwo ubezpieczeniowe
 • samodzielna działalność gospodarcza

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU GOSPODARKA I EKONOMIA W DZIEJACH

Komentarze (0)