PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ I INNOWACJE W GOSPODARCE

PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ I INNOWACJE W GOSPODARCE

Dodaj do ulubionych

PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ I INNOWACJE W GOSPODARCE studia – kierunek studiów

Studia na kierunku przedsiębiorczość i innowacje w gospodarce to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia na kierunku przedsiębiorczość i innowacje w gospodarce
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku przedsiębiorczość i innowacje w gospodarce rozpocznie się 1 maja 2023 r. i potrwa do 17 września 2023 r. | przedsiębiorczość i innowacje w gospodarce - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności przedsiębiorczość i innowacje w gospodarce możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym | przedsiębiorczość i innowacje w gospodarce - uczelnie >

Opis kierunku

Studenci kierunku przedsiębiorczość i innowacje w gospodarce zyskają wykształcenie z obszaru nauk ekonomicznych, biznesowych i gospodarczych. Ponadto rozwiną kompetencje przedsiębiorcze i cyfrowe. Program nauczania zakłada także realizacje zajęć o tematyce związanej ze stosunkami gospodarczymi, europeistyką, gospodarką przestrzenną oraz analityka gospodarczą.

 

Specjalności

Współczesne studia z przedsiębiorczości i innowacji w gospodarce charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

Popularne specjalności na kierunku przedsiębiorczość i innowacje w gospodarce: konsulting gospodarczy, przedsiębiorczość i nowe technologie, innowacje w gospodarce.

 

Praca po studiach

Absolwenci znajdą zatrudnienie na stanowiskach menedżerskich. Ponadto mogą podjąć pracę w innowacyjnych organizacjach, instytucjach administracji publicznej, firmach doradczych i konsultingowych. Dobrym rozwiązaniem będzie także założenie własnej działalności gospodarczej.

WYMAGANIA REKRUTACYJNE

Aby pozytywnie przejść proces rekrutacji na kierunek przedsiębiorczość i innowacje w gospodarce oraz wyróżnić się na tle innych kandydatów należy spełnić warunki, określone przez daną uczelnie wyższą.

Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku przedsiębiorczość i innowacje w gospodarce to:

 • język obcy nowożytny
 • matematyka lub geografia lub historia lub wiedza o społeczeństwie lub informatyka.

W przypadku studiów magisterskich należy przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych oraz zaliczyć egzamin o tematyce związanej z ekonomią i przedsiębiorczością.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ I INNOWACJE W GOSPODARCE

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Przedsiębiorczość i innowacje w gospodarce stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku przedsiębiorczość i innowacje w gospodarce

PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ I INNOWACJE W GOSPODARCE - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i forma studiów

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku przedsiębiorczość i innowacje w gospodarce

Forma studiów
Poziom studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Studia I stopnia

Studia II stopnia

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ I INNOWACJE W GOSPODARCE?

Współczesny biznes często wykorzystuje nowoczesne technologie i innowacyjne rozwiązania, dlatego też rośnie zapotrzebowanie na specjalistów posiadających doświadczenie z tego obszaru. Ich kształceniem zajmuje się kierunek przedsiębiorczość i innowacje w gospodarce, który wyróżnia się interdyscyplinarnym programem nauczania. Dzięki temu studenci mogą zdobyć wszechstronną wiedzę oraz przygotowanie zawodowe.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku przedsiębiorczość i innowacje w gospodarce możemy podzielić na:

1. Poziom:

2. Forma:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Studenci kierunku przedsiębiorczość i innowacje w gospodarce zdobędą wszechstronną wiedzę z zakresu ekonomii, matematyki, finansów i rachunkowości, czy przedsiębiorczości. Ponadto skupią się na rozwijaniu kompetencji cyfrowych i przedsiębiorczych. Dowiedzą się także, w jaki sposób wykorzystywać programy informatyczne podczas prowadzenia biznesu.

W czasie studiów rozwiną umiejętności metodyczne i analityczne oraz poznają zasady statystycznej analizy danych. Program nauczania zakłada także realizacje lektoratu z języka obcego, dzięki któremu studenci rozwiną zdolności językowe i tym samym zwiększą swoje szanse na karierę w środowisku międzynarodowym. Integralną część studiów będą stanowić praktyki zawodowe, które zostaną zrealizowane w wyznaczonym do tego miejscu pracy.

 

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ I INNOWACJE W GOSPODARCE?

Studia na kierunku przedsiębiorczość i innowacje w gospodarce trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ I INNOWACJE W GOSPODARCE?

Dyplom ukończenia studiów na kierunku przedsiębiorczość i innowacje w gospodarce otwiera wiele zawodowych drzwi. Absolwenci znajdą zatrudnienie w sektorze biznesowym. Ponadto mogą związać swoją przyszłość z krajowymi i międzynarodowymi przedsiębiorstwami oraz organizacjami pozarządowymi. Studenci znają pracę w jednostkach administracji państwowej, firmach doradczych i konsultingowych.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku przedsiębiorczość i innowacje w gospodarce:

 • jednostki administracji publicznej
 • organizacje pozarządowe
 • firmy doradcze
 • firmy konsultingowe
 • przedsiębiorstwa międzynarodowego
 • biznes
 • własna działalność gospodarcza.

Zobacz inne kierunki Inżynierskie i techniczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Inżynierskie i techniczne - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ I INNOWACJE W GOSPODARCE

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • ul. Marcinkowskiego 2-6, Wrocław Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
 • Dni Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJiYIsI9x0_UYRxah2a6T5Asc https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/cb81d-wsb-w-gdańsku.jpg Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku
 • ul. Komandorska 118/120  53-345 Wrocław  https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJA9Y2DELCD0cRMbXaXGADe8E Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
 • ul. Leśna 1, 75-582 Koszalin https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/6d087-pwsz-koszalin.jpg Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie
 • ul. Pigonia 1, Rzeszów https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJM5haPPj6PEcRAXpvuNl9L0M https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/d0984-uniwersytet-rzeszowski.jpg Uniwersytet Rzeszowski
 • ul. Rakowicka 27, 31-510 Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJoTuW7B5bFkcRCmmIk7KFjxI https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/6ee41-ue-krakow-studia.jpg Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie