ZARZĄDZANIE BIG DATĄ studia – kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Zarządzanie Big Data to nowoczesne i innowacyjne studia, które powstały nijako jako odpowiedź na potrzeby obecnego rynku pracy i współczesnego świata, w którym technologie informatyczne zyskują coraz większe znaczenie i znajdują zastosowanie w niemal każdej dziedzinie przemysłu.

Big Data to metoda analizy i przetwarzania dużych zbiorów danych, co ułatwia funkcjonowanie wielu firm i korporacji i wpływa na szybkość i efektywność wykonywanej pracy. W związku z popularnością tego typu metody, wprost proporcjonalnie wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów doskonale orientujących się w tej dziedzinie wiedzy. Jeżeli więc jesteś osobą o wielu zainteresowaniach, chciałbyś pogłębiać swoją wiedzę, rozwijać pasje i związać z nimi swoją przyszłość zawodową, to studia na kierunku zarządzanie Big Data będą dla Ciebie odpowiednim wyborem!

 

Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku zarządzanie Big Data?

Te innowacyjne i nowoczesne studia powstały jako odpowiedź na potrzeby zmieniającego się świata i informatyzacji, która obejmuje już niemal każdy aspekt naszego codziennego życia. Dlatego też w trakcie kursu, przede wszystkim skupisz się na przyswajaniu wiedzy informatycznej i poznawaniu nowoczesnych technologii wykorzystywanych w biznesie.

Jako student będziesz także uczęszczał na interesujące i rozwijające zajęcia z obszaru ekonomii, rachunkowości czy marketingu. Ponadto, w trakcie nauki zagłębisz się w meandry niezwykle bogatej i złożonej dyscypliny, jaką jest zarządzanie. Wykwalifikowana kadra akademicka przekaże Ci informacje na temat różnorodnych strategii zarządzania i technik stosowanych przez menadżerów i kierowników. Co więcej, zdobędziesz także umiejętności praktyczne i nauczysz się przetwarzać i zarządzać zasobami cyfrowymi oraz pogłębisz swoje kompetencje związane z branżą IT. Wszyscy studenci będą mieli szansę rozwinąć swoje zdolności językowe na lektoracie z wybranego przez siebie języka obcego, co niewątpliwie zwiększy twoje szanse na karierę międzynarodową.

 

Jaka praca po tym kierunku?

Po zakończeniu nauki na innowacyjnym i perspektywicznym kierunku, zarządzanie Big Data będziesz miał wiedzę teoretyczną oraz umiejętności praktyczne z obszaru zarządzania i analizy dużych zbiorów danych. Dzięki tego typu kompetencjom i kwalifikacjom zawodowym bez problemu znajdziesz zatrudnienie w zawodzie związanym z twoim wykształceniem.

Przede wszystkim będziesz przygotowany do objęcia stanowisk menadżerskich i kierowniczych. Ponadto, idealne odnajdziesz się w branży IT, jako programista czy analityk Big Data. Co więcej możesz związać swoją przyszłość z działami marketingu, agencjami reklamowymi czy PR, gdzie zrealizujesz swoje pasje i wykorzystasz uzyskaną podczas studiów, wiedzę. Dobra znajomość języka obcego otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery, zarówno w oddziałach światowych korporacji, jak i poza granicami kraju.

 

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem tego prestiżowego kierunku powinieneś przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych z zakresu pokrewnych dyscyplin. Ponadto, wszyscy kandydaci muszą napisać egzamin wstępny, którego wyniki ostatecznie zadecydują o przyjęciu na studia.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ZARZĄDZANIE BIG DATĄ

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Zobacz inne kierunki Zarządzanie i Marketing

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE BIG DATĄ:

 • Znajomość strategii zarządzania
 • Znajomość podstaw marketingu i technik marketingowych
 • Znajomość podstaw ekonomii i zarządzania
 • Znajomość języka obcego
 • Znajomość technologii informatycznych
 • Umiejętność dokonywania analiz Big Data
 • Wiedza informatyczna
 • Umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE BIG DATĄ:

 • Stanowiska menadżerskie i kierownicze
 • Analityk biznesowy
 • Branża IT
 • Analityk Big Data
 • Firmy i korporacje międzynarodowe
 • Działy marketingu
 • Agencje reklamowe
 • Działy PR
 • Własna działalność gospodarcza

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE BIG DATĄ

Komentarze (0)