Dodaj do ulubionych

FINANCIAL MANAGEMENT studia-kierunek studiów

Studia na kierunku financial management to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym).

 

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK FINANCIAL MANAGEMENT

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie

Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie

Jednostka prowadząca

Financial management stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne

FINANCIAL MANAGEMENT - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

FINANCIAL MANAGEMENT STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

FINANCIAL MANAGEMENT STUDIA I STOPNIA

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku financial management

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ STUDIUJĄC NA KIERUNKU FINANCIAL MANAGEMENT:

Czego nauczysz się na kierunku Financial management?
Podczas studiów przyswoisz wiedzę z zakresu finansów i rachunkowości oraz dowiesz się jak funkcjonują one w biznesie. Co więcej, kadra akademicka przekaże Ci wiadomości na temat międzynarodowych instytucji i rynków finansowych. Jako student, nauczysz się jak sporządzać sprawozdania finansowe i podatkowe, a także zdobędziesz umiejętności przeprowadzania audytów i kontroli.
Na zajęciach związanych z zarządzaniem, dowiesz się czym jest pomiar efektywności działania i zdobędziesz kwalifikacje z dziedziny planowania strategi przedsiębiorstw i tworzenia biznesplanu. Program kursu dalej studentom możliwość, spędzenia jednego semestru na wybranej przez niego uczelni partnerskiej na całym świecie. Jest to niezwykle ciekawa opcja, która daje szansę poznania innych kultur i rozwój kompetencji językowych.
Ponadto, zostając studentem tego prestiżowego kierunku będziesz automatycznie zwolniony z siedmiu, spośród dziewięciu egzaminów, potrzebnych do zdobycia międzynarodowej kwalifikacji zawodowej ACCA. Uzyskaną wiedzę teoretyczną będziesz miał szansę wykorzystać podczas obowiązkowych praktyk zawodowych. Przez trzy lata nauki, przyswoisz także specjalistyczną terminologię branżową, której znajomość jest niezbędna do pracy w tym zawodzie, także poza granicami kraju.
 
Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
 • znajomoścć światowych rynków finansowych
 • umiejętność sporządzania sprawozdań finansowych
 • umiejętność przeprowadzania audytu i kontroli finansowej
 • umiejętność tworzenia biznesplanu
 • podstawy zarządzania
 • znajomość języka angielskiego w stopniu zaawansowanym
 

Jak wyglądają studia na kierunku financial management?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek financial management prowadzony jest jedynie w trybie stacjonarnym. W praktyce oznacza to, że zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach ustalonych przez władze danej uczelni. Dlatego też, ta opcja kształcenia będzie idealnym wyborem dla osób, które mogą sobie pozwolić na codzienne uczestnictwo w zajęciach akademickich.

 

Studia na kierunku financial management możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Studenci, którzy zdecydują się aplikować na powyższe studia zdobędą wszechstronne wykształcenie ekonomiczne.

 

2. Program studiów i przedmioty

Program kształcenia na kierunku financial management będzie oscylował wokół nauk ekonomicznych, finansowych i nauk o zarządzaniu. Jako student będziesz mógł korzystać z bogatej oferty zajęć, w której znajdą się między innymi, takie przedmioty jak:

 • podstawy finansów
 • finanse przedsiębiorstw
 • wstęp do zachowań organizacyjnych
 • bankowość
 • audyt i kontrola zarządcza

W czasie studiów zdobędziesz także specjalistyczną wiedzę na temat rynków finansowych oraz funkcjonowania poszczególnych instytucji finansowych i banków. Ponadto, zgłębisz tematykę prawa gospodarczego i finansowego i nauczysz się stosować regulacje prawne w praktyce zawodowej.

 

3. Nabywane umiejętności

W czasie studiów na kierunku financial management, oprócz wiedzy teoretycznej, wykształcisz także cenne umiejętności praktyczne. Jako student, nauczysz się dokonywania analizy finansowej i gospodarczej oraz wyjaśniania konkretnych zjawisk gospodarczych.

Co więcej, dowiesz się w jaki sposób sporządzać sprawozdania finansowe i podatkowe, co z powodzeniem wykorzystasz w swojej pracy zawodowej. Uzyskaną wiedzę i umiejętności wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, dzięki którym zyskasz cenne kwalifikacje zawodowe.

 

4. Dla kogo ten kierunek

Financial management to studia skierowane do wszystkich, którzy mają zdolności do przedmiotów ścisłych i chcieliby rozpocząć karierę w finansach oraz w środowisku międzynarodowym. Ten niezwykle nowatorski i przyszłościowy kierunek łączy w sobie zagadnienia, zarówno z zakresu finansów i rachunkowości, jak i zasad funkcjonowania biznesu.
Dzięki połączeniu tych dwóch niezwykle istotnych zagadnień studenci są przygotowani do podjęcia pracy zawodowej w wielu instytucjach i przedsiębiorstwach. Ze względu na język angielski jako wykładowy, przekazywana wiedza staje się niezwykle uniwersalna i otwiera drzwi do kariery międzynarodowej.
Jeżeli więc jesteś osobą, która chce zdobyć stabilny i przyszłościowy zawód i jednocześnie rozwijać swoje pasje, to powinieneś wybrać studia na kierunku Financial management.
 
5. Gdzie studiować financial management

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek financial management:

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku financial management trwają 3 lata (studia I stopnia).

Kierunek financial management jest dostępny jedynie na pierwszym stopniu, na którym nauka trwa trzy lata, czyli sześć semestrów. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej uzyskasz tytuł licencjata.

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU FINANCIAL MANAGEMENT:

Jaka praca po tym kierunku?

Jako absolwent kierunku Financial management będziesz miał wiedzę z zakresu finansów i rachunkowości oraz ich funkcjonowania w biznesie.Uzyskane kwalifikacje umożliwią Ci podjęcie pracy w wielu przedsiębiorstwach i instytucjach, zatrudniających specjalistów z tych dziedzin.

Z powodzeniem znajdziesz zatrudnienie we wszystkich instytucjach zajmujących się finansami, na przykład w bankach, agencjach ubezpieczeniowych, czy firmach brokerskich.

Co więcej, idealnie sprawdzisz się na stanowisku księgowego, audytora oraz kontrolera finansowego. Po ukończeniu studiów zyskasz możliwość pracy w firmach konsultingowych, skupiających się na doradztwie finansowym lub założenia własnej działalności o podobnym profilu. Doskonała znajomość języka angielskiego i specjalistycznej terminologii branżowej otworzy Ci drzwi do kariery międzynarodowej.

 

Absolwent kierunku financial management znajdzie zatrudnienie jako/w takich miejscach jak:
 • instytucje finansowe
 • banki
 • firmy ubezpieczeniowe i brokerskie
 • międzynarodowe korporacje
 • firmy konsultingowe
 • własna działalność gospodarcza
 • księgowy
 • audytor
 • kontroler finansowy
 

Zobacz inne kierunki Studia w języku obcym

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU FINANCIAL MANAGEMENT

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU FINANCIAL MANAGEMENT

Komentarze (0)