FINANCIAL MANAGEMENT studia-kierunek studiów

 
Financial management to studia skierowane do wszystkich, którzy mają zdolności do przedmiotów ścisłych i chcieliby rozpocząć karierę w finansach oraz w środowisku międzynarodowym. Ten niezwykle nowatorski i przyszłościowy kierunek łączy w sobie zagadnienia, zarówno z zakresu finansów i rachunkowości, jak i zasad funkcjonowania biznesu.
 
Dzięki połączeniu tych dwóch niezwykle istotnych zagadnień studenci są przygotowani do podjęcia pracy zawodowej w wielu instytucjach i przedsiębiorstwach. Ze względu na język angielski jako wykładowy, przekazywana wiedza staje się niezwykle uniwersalna i otwiera drzwi do kariery międzynarodowej. Jeżeli więc jesteś osobą, która chce zdobyć stabilny i przyszłościowy zawód i jednocześnie rozwijać swoje pasje, to powinieneś wybrać studia na kierunku Financial management.
 
Czego nauczysz się na kierunku Financial management?
 
Podczas studiów przyswoisz wiedzę z zakresu finansów i rachunkowości oraz dowiesz się jak funkcjonują one w biznesie. Co więcej, kadra akademicka przekaże Ci wiadomości na temat międzynarodowych instytucji i rynków finansowych. Jako student, nauczysz się jak sporządzać sprawozdania finansowe i podatkowe, a także zdobędziesz umiejętności przeprowadzania audytów i kontroli.
 
Na zajęciach związanych z zarządzaniem, dowiesz się czym jest pomiar efektywności działania i zdobędziesz kwalifikacje z dziedziny planowania strategi przedsiębiorstw i tworzenia biznesplanu. Program kursu dalej studentom możliwość, spędzenia jednego semestru na wybranej przez niego uczelni partnerskiej na całym świecie. Jest to niezwykle ciekawa opcja, która daje szansę poznania innych kultur i rozwój kompetencji językowych.
 
Ponadto, zostając studentem tego prestiżowego kierunku będziesz automatycznie zwolniony z siedmiu, spośród dziewięciu egzaminów, potrzebnych do zdobycia międzynarodowej kwalifikacji zawodowej ACCA. Uzyskaną wiedzę teoretyczną będziesz miał szansę wykorzystać podczas obowiązkowych praktyk zawodowych. Przez trzy lata nauki, przyswoisz także specjalistyczną terminologię branżową, której znajomość jest niezbędna do pracy w tym zawodzie, także poza granicami kraju.
 
Jaka praca po tym kierunku?
 
Jako absolwent kierunku Financial management będziesz miał wiedzę z zakresu finansów i rachunkowości oraz ich funkcjonowania w biznesie. Uzyskane kwalifikacje umożliwią Ci podjęcie pracy w wielu przedsiębiorstwach i instytucjach, zatrudniających specjalistów z tych dziedzin. Z powodzeniem znajdziesz zatrudnienie we wszystkich instytucjach zajmujących się finansami, na przykład w bankach, agencjach ubezpieczeniowych, czy firmach brokerskich.
 
Co więcej, idealnie sprawdzisz się na stanowisku księgowego, audytora oraz kontrolera finansowego. Po ukończeniu studiów zyskasz możliwość pracy w firmach konsultingowych, skupiających się na doradztwie finansowym lub założenia własnej działalności o podobnym profilu. Doskonała znajomość języka angielskiego i specjalistycznej terminologii branżowej otworzy Ci drzwi do kariery międzynarodowej.
 

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku Financial management powinieneś zdać maturę z takich przedmiotów jak: język obcy, język polski, matematyka, WOS, historia, fizyka lub chemia. dodatkowo, wszyscy kandydaci są zobowiązani do przedstawienia certyfikatu, potwierdzającego znajomość języka angielskiego na poziomie zaawansowanym.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK FINANCIAL MANAGEMENT

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Studia w języku obcym

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ STUDIUJĄC NA KIERUNKU FINANCIAL MANAGEMENT:

 • znajomość światowych rynków finansowych
 • umiejętność sporządzania sprawozdań finansowych
 • umiejętność przeprowadzania audytu i kontroli finansowej
 • umiejętność tworzenia biznesplanu
 • podstawy zarządzania
 • znajomość języka angielskiego w stopniu zaawansowanym
 

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU FINANCIAL MANAGEMENT:

 • instytucje finansowe
 • banki
 • firmy ubezpieczeniowe i brokerskie
 • międzynarodowe korporacje
 • firmy konsultingowe
 • własna działalność gospodarcza
 • księgowy
 • audytor
 • kontroler finansowy
 

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU FINANCIAL MANAGEMENT

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU FINANCIAL MANAGEMENT

Komentarze (0)