Economics studia

Economics studia - kierunek studiów

Inflacja, deflacja, cykl koniunkturalny - to pojęcia obce, być może nawet stojące na granicy abstrakcji, dla przeciętnego zjadacza chleba, niemającego nigdy do czynienia z ekonomią, są na stałe wpisane do słownika codziennych rozmów ekonomistów. Mówi się, że nawet żarty ludzi zajmujących się naukami z pogranicza ekonomii są zrozumiałe wyłącznie dla nich. W dobie nieustannie rozwijającej się gospodarki, na rynku pracy rośnie zapotrzebowanie na uposażonych w gruntowną wiedzę teoretyczną i praktyczną studentów ekonomii. Studia na kierunku economics łączą w sobie zagadnienia z dziedziny ekonomii, zarządzania, rachunkowości i prawa, przez co są dopasowane do współczesnych wymagań rynku pracy, a absolwenci bez problemu znajdą zatrudnienie w interesującej ich dziedzinie. Niewątpliwym atutem, chociaż być może dla niektórych wadą, jest język angielski, którym trzeba się posługiwać w toku studiów. Od zawsze marzyłeś o karierze ekonomisty? Lubisz rozwijać swoje umiejętności matematyczne i analityczne? Władasz biegle angielskim? Studia na kierunku economics prawdopodobnie będą strzałem w dziesiątkę!

Jako przyszły student kierunku economics przygotuj się na rozwinięcie fundamentalnej wiedzy teoretycznej w zakresie wyzwań i możliwości, jakie dają rynki wschodzące i gospodarki w okresach przejściowych. Nauczysz się przeprowadzania rozmaitych analiz przy użyciu różnych technik badawczych. Poprzez kontakt z wykładowcami będącymi jednocześnie praktykami dziedziny biznesu poznasz od podszewki tajniki skutecznego prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Zostaniesz wdrożony w specjalistyczne słownictwo po angielsku, dzięki któremu porozumiesz się z ekonomistami z całego świata, a także zdobędziesz pracę za granicą. Kompetencje menedżerskie, którymi będziesz dysponował jako absolwent studiów na kierunku economics, zajmiesz się zarządzaniem zespołami bądź efektywnie pokierujesz własną pracą w założonej przez siebie firmie. Zagłębisz podstawowe zagadnienia z dziedziny prawa, które mogą okazać się bezcenne w późniejszej karierze biznesowej.

Gdzie znajdziesz zatrudnienie po studiach na kierunku economics? rynek pracy oferuje prawie nieograniczony wachlarz możliwości zawodowych stojących przed absolwentami tego kierunku. Staniesz się nieocenionym pracownikiem banków i urzędów skarbowych. Dzięki biegłej umiejętności władania językiem angielskim międzynarodowe korporacje staną przed tobą otworem. Znajdziesz zatrudnienie w handlu z klientem zagranicznym. Jeśli w obszarze twoich zainteresowań leżą media, będziesz mógł zostać pracownikiem agencji reklamowych i marketingowych. Jeśli cenisz sobie elastyczny czas pracy i niezależność - z powodzeniem otworzysz własny biznes, który w niedługim czasie zacznie przynosić niemałe dochody. Jak widzisz, w wyborze ogranicza cię tylko twoja wyobraźnia, a od obiecujących perspektyw zawodowych dzieli cię już tylko proces rekrutacji na studia na kierunku economics.

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując na kierunku economics

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • przeprowadzania analiz badawczych z wykorzystaniem rozmaitych technik
  • rozwiązywania problemów gospodarczych na świecie
  • specjalistycznego słownictwa z zakresu ekonomii w języku angielskim
  • zarządzania pracą własną i innych ekonomistów
  • obsługi statystycznych programów komputerowych

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku economics

Absolwent kierunku economics znajdzie zatrudnienie w/jako:

  • pracownik międzynarodowych korporacji
  • pracownik banków i zagranicznych instytucji finansowych
  • pracownik agencji reklamowych
  • pracownik spółek consultingowych
  • analityk rynku

Co zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku economics, na większości uczelni brane są pod uwagę wyniki z następujących przedmiotów maturalnych: język obcy nowożytny, matematyka, fizyka, informatyka, geografia.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ECONOMICS

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto

Zobacz inne kierunki Ekonomiczne i Administracyjne

Typ studiów
Województwo

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU ECONOMICS

Komentarze (0)