Economics studia - kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Inflacja, deflacja, cykl koniunkturalny - to pojęcia obce, być może nawet stojące na granicy abstrakcji, dla przeciętnego zjadacza chleba, niemającego nigdy do czynienia z ekonomią, są na stałe wpisane do słownika codziennych rozmów ekonomistów. Mówi się, że nawet żarty ludzi zajmujących się naukami z pogranicza ekonomii są zrozumiałe wyłącznie dla nich. W dobie nieustannie rozwijającej się gospodarki, na rynku pracy rośnie zapotrzebowanie na uposażonych w gruntowną wiedzę teoretyczną i praktyczną studentów ekonomii. Studia na kierunku economics łączą w sobie zagadnienia z dziedziny ekonomii, zarządzania, rachunkowości i prawa, przez co są dopasowane do współczesnych wymagań rynku pracy, a absolwenci bez problemu znajdą zatrudnienie w interesującej ich dziedzinie. Niewątpliwym atutem, chociaż być może dla niektórych wadą, jest język angielski, którym trzeba się posługiwać w toku studiów. Od zawsze marzyłeś o karierze ekonomisty? Lubisz rozwijać swoje umiejętności matematyczne i analityczne? Władasz biegle angielskim? Studia na kierunku economics prawdopodobnie będą strzałem w dziesiątkę!

 

Program studiów i przedmioty

Jako przyszły student kierunku economics przygotuj się na rozwinięcie fundamentalnej wiedzy teoretycznej w zakresie wyzwań i możliwości, jakie dają rynki wschodzące i gospodarki w okresach przejściowych. Nauczysz się przeprowadzania rozmaitych analiz przy użyciu różnych technik badawczych. Poprzez kontakt z wykładowcami będącymi jednocześnie praktykami dziedziny biznesu poznasz od podszewki tajniki skutecznego prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Zostaniesz wdrożony w specjalistyczne słownictwo po angielsku, dzięki któremu porozumiesz się z ekonomistami z całego świata, a także zdobędziesz pracę za granicą. Kompetencje menedżerskie, którymi będziesz dysponował jako absolwent studiów na kierunku economics, zajmiesz się zarządzaniem zespołami bądź efektywnie pokierujesz własną pracą w założonej przez siebie firmie. Zagłębisz podstawowe zagadnienia z dziedziny prawa, które mogą okazać się bezcenne w późniejszej karierze biznesowej.

 

Praca po studiach

Gdzie znajdziesz zatrudnienie po studiach na kierunku economics? rynek pracy oferuje prawie nieograniczony wachlarz możliwości zawodowych stojących przed absolwentami tego kierunku. Staniesz się nieocenionym pracownikiem banków i urzędów skarbowych. Dzięki biegłej umiejętności władania językiem angielskim międzynarodowe korporacje staną przed tobą otworem. Znajdziesz zatrudnienie w handlu z klientem zagranicznym. Jeśli w obszarze twoich zainteresowań leżą media, będziesz mógł zostać pracownikiem agencji reklamowych i marketingowych. Jeśli cenisz sobie elastyczny czas pracy i niezależność - z powodzeniem otworzysz własny biznes, który w niedługim czasie zacznie przynosić niemałe dochody. Jak widzisz, w wyborze ogranicza cię tylko twoja wyobraźnia, a od obiecujących perspektyw zawodowych dzieli cię już tylko proces rekrutacji na studia na kierunku economics.

WAŻNE TEMATY

Co zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku economics, na większości uczelni brane są pod uwagę wyniki z następujących przedmiotów maturalnych: język obcy nowożytny, matematyka, fizyka, informatyka, geografia.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ECONOMICS

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Specjalności na kierunku economics

Ścieżki kształcenia na kierunku master in big data science

Specjalności na kierunku zarządzanie

Specjalności na kierunku bachelor in business administration

Specjalności na kierunku ekonomia studia w języku angielskim

Specjalności na kierunku ekonomia

Uniwersytet Morski w Gdyni

Uniwersytet Morski w Gdyni

Jednostka prowadząca / profil kierunku

Innowacyjna gospodarka  stopień: (I)  (II)

Specjalności na kierunku innowacyjna gospodarka

POPULARNE MIASTA

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU ECONOMICS

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Ekonomiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując na kierunku economics

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • przeprowadzania analiz badawczych z wykorzystaniem rozmaitych technik
 • rozwiązywania problemów gospodarczych na świecie
 • specjalistycznego słownictwa z zakresu ekonomii w języku angielskim
 • zarządzania pracą własną i innych ekonomistów
 • obsługi statystycznych programów komputerowych

Jak wyglądają studia na kierunku economics ?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek economics dostępny jest zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. W przypadku pierwszej opcji, zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku. Natomiast na studiach zaocznych, zjazdy realizowane są w wybrane weekendy semestru. Dlatego też będzie to odpowiedni wybór dla osób chcących pogodzić naukę z innymi, codziennymi aktywnościami.

Studenci, którzy aplikują na powyższy kierunek zdobędą wszechstronne wykształcenie ekonomiczne.

 

2. Program studiów i przedmioty

Program kształcenia na kierunku economics będzie oscylował wokół nauk ekonomicznych, administracyjnych i społecznych. Studenci, którzy aplikują na ten kierunek będą mieli okazję zdobyć specjalistyczną wiedzę z zakresu makro- i mikroekonomii, a także poznać mechanizmy funkcjonowania gospodarki krajowej i międzynarodowej. W czasie studiów przewidziano realizacje wielu interesujących i rozwijających przedmiotów, takich jak:

 • Economics of the EU
 • Marketing Management
 • Ethics in Business
 • Modern Microeconomics

Jako student będziesz musiał także dokonać wyboru specjalizacji, która będzie najbardziej dopasowana do twoich potrzeb, zainteresowań i planów zawodowych. Aktualną ofertę modułów specjalizacyjnych znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.

 

3. Nabywane umiejętności

W czasie studiów na kierunku economics wykształcisz także wiele cennych umiejętności praktycznych. Najwięcej czasu poświęcisz rozwijaniu kompetencji biznesowych. Jako student nauczysz się rozwiązywania problemów gospodarczych i analizowania rynków finansowych.

Co więcej, poznasz nowoczesne techniki i narzędzia statystyczne, ekonometryczne i porównawcze, które usprawnią twoją codzienną pracę zawodową. Jako że zajęcia odbywają się w języku angielskim, to rozwiniesz swoje zdolności językowe i poznasz specjalistyczną terminologię branżową, co zdecydowanie zwiększy twoje szansę na międzynarodową karierę.

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

ECONOMICS STUDIA STACJONARNE

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku economics można realizować zarówno na pierwszym, jak i drugim stopniu kształcenia. Jeżeli zdecydujesz się na pierwszą opcję, na naukę będziesz musiał poświęcić trzy lata, czyli sześć semestrów. Po tym czasie zdobędziesz tytuł licencjata. Natomiast studia drugiego stopnia trwają dwa lata, czyli cztery semestry i kończą się obroną pracy magisterskiej.

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

ECONOMICS STUDIA I STOPNIA

ECONOMICS STUDIA II STOPNIA

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku economics

Absolwent kierunku economics znajdzie zatrudnienie w/jako:

 • pracownik międzynarodowych korporacji
 • pracownik banków i zagranicznych instytucji finansowych
 • pracownik agencji reklamowych
 • pracownik spółek consultingowych
 • analityk rynku

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU ECONOMICS

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU ECONOMICS

Komentarze (0)