Economics studia - kierunek studiów

Inflacja, deflacja, cykl koniunkturalny - to pojęcia obce, być może nawet stojące na granicy abstrakcji, dla przeciętnego zjadacza chleba, niemającego nigdy do czynienia z ekonomią, są na stałe wpisane do słownika codziennych rozmów ekonomistów. Mówi się, że nawet żarty ludzi zajmujących się naukami z pogranicza ekonomii są zrozumiałe wyłącznie dla nich. W dobie nieustannie rozwijającej się gospodarki, na rynku pracy rośnie zapotrzebowanie na uposażonych w gruntowną wiedzę teoretyczną i praktyczną studentów ekonomii. Studia na kierunku economics łączą w sobie zagadnienia z dziedziny ekonomii, zarządzania, rachunkowości i prawa, przez co są dopasowane do współczesnych wymagań rynku pracy, a absolwenci bez problemu znajdą zatrudnienie w interesującej ich dziedzinie. Niewątpliwym atutem, chociaż być może dla niektórych wadą, jest język angielski, którym trzeba się posługiwać w toku studiów. Od zawsze marzyłeś o karierze ekonomisty? Lubisz rozwijać swoje umiejętności matematyczne i analityczne? Władasz biegle angielskim? Studia na kierunku economics prawdopodobnie będą strzałem w dziesiątkę!

Jako przyszły student kierunku economics przygotuj się na rozwinięcie fundamentalnej wiedzy teoretycznej w zakresie wyzwań i możliwości, jakie dają rynki wschodzące i gospodarki w okresach przejściowych. Nauczysz się przeprowadzania rozmaitych analiz przy użyciu różnych technik badawczych. Poprzez kontakt z wykładowcami będącymi jednocześnie praktykami dziedziny biznesu poznasz od podszewki tajniki skutecznego prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Zostaniesz wdrożony w specjalistyczne słownictwo po angielsku, dzięki któremu porozumiesz się z ekonomistami z całego świata, a także zdobędziesz pracę za granicą. Kompetencje menedżerskie, którymi będziesz dysponował jako absolwent studiów na kierunku economics, zajmiesz się zarządzaniem zespołami bądź efektywnie pokierujesz własną pracą w założonej przez siebie firmie. Zagłębisz podstawowe zagadnienia z dziedziny prawa, które mogą okazać się bezcenne w późniejszej karierze biznesowej.

Gdzie znajdziesz zatrudnienie po studiach na kierunku economics? rynek pracy oferuje prawie nieograniczony wachlarz możliwości zawodowych stojących przed absolwentami tego kierunku. Staniesz się nieocenionym pracownikiem banków i urzędów skarbowych. Dzięki biegłej umiejętności władania językiem angielskim międzynarodowe korporacje staną przed tobą otworem. Znajdziesz zatrudnienie w handlu z klientem zagranicznym. Jeśli w obszarze twoich zainteresowań leżą media, będziesz mógł zostać pracownikiem agencji reklamowych i marketingowych. Jeśli cenisz sobie elastyczny czas pracy i niezależność - z powodzeniem otworzysz własny biznes, który w niedługim czasie zacznie przynosić niemałe dochody. Jak widzisz, w wyborze ogranicza cię tylko twoja wyobraźnia, a od obiecujących perspektyw zawodowych dzieli cię już tylko proces rekrutacji na studia na kierunku economics.

WAŻNE TEMATY

Co zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku economics, na większości uczelni brane są pod uwagę wyniki z następujących przedmiotów maturalnych: język obcy nowożytny, matematyka, fizyka, informatyka, geografia.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ECONOMICS

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Ekonomiczne i Administracyjne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując na kierunku economics

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • przeprowadzania analiz badawczych z wykorzystaniem rozmaitych technik
  • rozwiązywania problemów gospodarczych na świecie
  • specjalistycznego słownictwa z zakresu ekonomii w języku angielskim
  • zarządzania pracą własną i innych ekonomistów
  • obsługi statystycznych programów komputerowych

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku economics

Absolwent kierunku economics znajdzie zatrudnienie w/jako:

  • pracownik międzynarodowych korporacji
  • pracownik banków i zagranicznych instytucji finansowych
  • pracownik agencji reklamowych
  • pracownik spółek consultingowych
  • analityk rynku

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU ECONOMICS

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU ECONOMICS

Komentarze (0)