Analityka biznesu studia - kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Prowadzenie biznesu to obecnie działalność wymagająca podjęcia wieloaspektowych kroków. Tym właśnie zajmuje się analityka biznesowa oceniająca potrzeby rynkowe oraz rozwiązywaniem problemów biznesowych. Przy obecnej globalizacji rozwój polityki biznesowej to jedna z najważniejszych gałęzi gospodarki, dzięki której będziesz mógł podjąć pracę nie tylko w Polsce, ale także za granicą naszego kraju. Jeżeli zatem myślisz o pracy w biznesie to Analityka biznesu może być świetnym kierunkiem dla Ciebie!

 

Program studiów i przedmioty

Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Analityka biznesu? Studia łączą wykształcenie z zakresu prowadzenia biznesu oraz praktycznych umiejętności analizy danych wykorzystując nowoczesne metody jakościowe oraz ilościowe. Dzięki tej wiedzy będziesz w stanie analizować otoczenie oraz ocenić sytuację finansową przedsiębiorstwa. Co więcej, analiza potencjału biznesowego czy ocena modelu biznesowego nie będzie stanowić dla Ciebie żadnego problemu. Oprócz wiedzy teoretycznej zdobędziesz także umiejętności w zakresie analitycznego myślenia oraz umiejętności interpersonalnych z naciskiem na rozwiązywanie problemów oraz komunikację.

 

Praca po studiach

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent kierunku Analityka biznesu? Po ukończeniu studiów będziesz mógł pracować jako analityk biznesowy w małych, średnich i dużych przedsiębiorstwach finansowych, asystent zarządu czy doradca finansowy. Co więcej, praca będzie na Ciebie czekać jako doradca do spraw inwestycji, analityk do spraw ekonomicznych, analityk finansowy, trader czy specjalista analizy i rozwoju rynku. Jeżeli zatem myślisz o pracy lidera w tej branży to Analityka biznesu może być świetnym kierunkiem dla Ciebie!

WAŻNE TEMATY

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku analityka biznesu, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: Język obcy nowożytny, matematyka, geografia, historia, WOS, informatyka, fizyka i astronomia, biologia, chemia.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ANALITYKA BIZNESU

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU ANALITYKA BIZNESU

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Ekonomiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując analitykę biznesu

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
 • analizy danych biznesowych z wykorzystaniem nowoczesnych metod ilościowych oraz jakościowych,
 • metodyki analizy rynkowej,
 • analizy potencjału rynkowego przedsiębiorstw, marketingu oraz zarządzenia
 • analizy ofert przedsiębiorstw,
 • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.

Jak wyglądają studia na kierunku analityka biznesu?

 

1. Typ i tryb studiów

Program nauczania na kierunku analityka biznesu oscyluje głównie wokół treści związanych z naukami ekonomicznymi. Studenci, którzy chcieliby rozwijać swoją wiedzę z tego obszaru będą mogli wybrać pomiędzy studiami stacjonarnymi, a niestacjonarnymi. Pierwsza opcja będzie idealnym wyborem dla osób, które chcą w pełni poświęcić się nauce. 

Jeżeli natomiast zależy Ci na połączeniu innych aktywności, an przykład pracy zawodowej, ze zdobywaniem wykształcenia to zdecyduj się na studia zaoczne. Pamiętaj, że w tym przypadku zajęcia będą odbywać się w wybrane weekendy semestru.

 

2. Program studiów i przedmioty

Studenci, którzy aplikują na kierunek analityka biznesu będą mieli okazję zdobyć specjalistyczną wiedzę z zakresu nauk ekonomicznych, społecznych, prawnych czy biznesowych. W siatce zajęć znajdzie się wiele interesujących przedmiotów, takich jak:

 

 • planowanie finansowe
 • analiza finansowa przedsiębiorstwa
 • prawo cywilne i handlowe
 • psychologia biznesu
 • analiza branży i pozycji konkurencyjnej przedsiębiorstwa

 

Jako student nauczysz się także technik przeprowadzania analizy finansowej, strategicznej i rynkowej, co z pewnością wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Oprócz wiedzy kierunkowej rozwiniesz także zdolności językowe i nauczysz się specjalistycznej terminologii biznesowej.

 

3. Nabywane umiejętności

Kierunek analityka biznesu ma wymiar praktyczny, dlatego też studenci będą mieli szansę zdobyć cenne kompetencje. W czasie studiów nauczysz się zasad tworzenia biznes planu oraz oceny i analizy funkcjonowania konkurencyjnych działalności gospodarczych. Ponadto, poznasz nowoczesne techniki zarządzania biznesem, finansami i zespołem pracowniczym, co z pewnością wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej.

Równie ważną kwestią będzie doskonalenie swoich zdolności komunikacyjnych i negocjacyjnych, które są niezwykle istotne w kontaktach z klientem. Program nauczania zakłada także realizacje praktyk studenckich, dzięki którym zdobędziesz doświadczenie oraz kwalifikacje zawodowe.

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

ANALITYKA BIZNESU STUDIA STACJONARNE

Ile trwają studia na kierunku analityka biznesu?

Studia pierwszego stopnia na kierunku analityka biznesu trwają trzy lata, czyli sześć semestrów. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej uzyskasz tytuł licencjata, który umożliwi Ci dalszą naukę lub podjęcie pracy zawodowej

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

ANALITYKA BIZNESU STUDIA I STOPNIA

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku analityka biznesu

Absolwent kierunku analityka biznesu znajdzie zatrudnienie w/jako:
 • analityk biznesowy w małych, średnich i dużych przedsiębiorstwach finansowych,
 • asystent zarządu,
 • doradca finansowy,
 • doradca do spraw inwestycji,
 • analityk do spraw ekonomicznych. 

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU ANALITYKA BIZNESU

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU ANALITYKA BIZNESU

Komentarze (0)