COMPLIANCE W INSTYTUCJACH FINANSOWYCH - STUDIA PODYPLOMOWE

COMPLIANCE W INSTYTUCJACH FINANSOWYCH - STUDIA PODYPLOMOWE

Studia na kierunku compliance w instytucjach finansowych - studia podyplomowe możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
  Więcej filtrów
  Poziom studiów
  Forma studiów
   Czas trwania
    Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie

    Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie

    Compliance w instytucjach finansowych - studia podyplomowe

    Studia na kierunku Compliance w instytucjach finansowych to studia podyplomowe, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1 rok.

    Studia na kierunku compliance w instytucjach finansowych - studia podyplomowe
    Rok akademicki 2023/2024
    Forma studiów zjazdy
    Poziom studiów studia podyplomowe

    Uczelnie

    Studia na kierunku compliance w instytucjach finansowych - studia podyplomowe możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej | compliance w instytucjach finansowych - studia podyplomowe - uczelnie >

    Studia możesz podjąć w trybie niestacjonarnym.

    Compliance w instytucjach finansowych to propozycja kształcenia, dzięki której można poszerzyć i pogłębić wiedzę na temat compliance, dokładnie zapoznać się z zasadami stosowania nowoczesnych narzędzi analitycznych, przygotować się do realizowania analizy organizacji, a także rozwinąć wiele istotnych umiejętności, na czele z prowadzeniem negocjacji, czy rozwiązywaniem konfliktu. Co ważne, kierunek ten adresowany jest zarówno do osób, które już zawodowo poruszają się po przestrzeni zagadnień związanych z compliance, jak również do osób, które dopiero wdrażają się w tę problematykę.

    Jakie wymagania rekrutacyjne?

    Compliance w instytucjach finansowych kierunek realizowany w ramach studiów podyplomowych. Studia podyplomowe dedykowane są wyłącznie absolwentom studiów licencjackich, inżynierskich lub magisterskich.

    *Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

     

    szczegółowe wymagania na uczelniach

    Jak wyglądają studia na kierunku Compliance w instytucjach finansowych?

    Compliance w instytucjach finansowych to kierunek, którego program nauczania realizowany jest przez dwa semestry. Cechą charakterystyczną nauki jest jej praktyczny wymiar, a także fakt, że zajęcia prowadzone są przez doświadczonych praktyków. Ponadto, atutem kierunku jest odpowiednie zestawienie zagadnień, dzięki czemu program odpowiada na faktyczne zapotrzebowanie współczesnego rynku.

     

    1. Typ i tryb studiów:

    Studia na kierunku Compliance w instytucjach finansowych możemy podzielić na:

    1. Typ:

    2. Tryb:

     

    2. Zdobywana wiedza i umiejętności

    Słuchacze kierunku Compliance w instytucjach finansowych realizują bogaty program kształcenia, w którym odnaleźć można zagadnienia związane marketingiem, budowaniem wizerunku, czy zarządzaniem. W toku kształcenia zaznajamiają się między innymi z: systemem kontroli wewnętrznej, zasadami formułowania strategii marketingowych, zasadami ochrony praw klientów, czy też prawnymi uwarunkowaniami przeciwdziałania manipulacjom na rynkach finansowych. Oprócz tego, poruszają się po zagadnieniach komunikacji interpersonalnej, mediacji i negocjacji, technik wywierania wpływu, czy też kryzysu wizerunkowego branży finansowej.

    Przykładowe zajęcia na kierunku Compliance w instytucjach finansowych:

    • zarządzanie ryzykiem braku zgodności,
    • instytucje finansowe jako instytucje zaufania publicznego,
    • nadzór nad rynkami kapitałowymi,
    • ochrona danych osobowych

    Ile trwają studia na kierunku Compliance w instytucjach finansowych?

    Kształcenie na kierunku Compliance w instytucjach finansowych realizowane jest w ciągu dwóch semestrów, a zatem studia trwają 1 rok.

     

    Jaka praca po studiach na kierunku Compliance w instytucjach finansowych?

    Jak już wspomnieliśmy, studia na kierunku Compliance w instytucjach finansowych przeznaczone są zarówno dla osób funkcjonujących na rynku zatrudnienia, jak i osób, które dopiero stawiają pierwsze kroki na ścieżce kariery zawodowej. Studia pozwalają pozyskać nie tylko jasno określoną wiedzę teoretyczną, ale również konkretne umiejętności oraz coraz częściej poszukiwane kompetencje społeczne.

    Absolwenci kierunku Compliance w instytucjach finansowych sprawnie poruszają się po zagadnieniach strategii marketingowych, przeciwdziałania finansowaniu terroryzmu, budowania zespołu, obrotu instrumentami finansowymi, czy zarządzania konfliktem interesów. Co zrozumiałe, pozyskana na studiach wiedza znajdzie zastosowanie przede wszystkim w instytucjach finansowych lub przedsiębiorstwach.


     

     

    Zobacz inne kierunki ekonomiczne

    Filtrowanie
    Województwo
    Poziom studiów

    Zobacz inne kierunki ekonomiczne - podyplomowe

    Filtrowanie
    Województwo
    Poziom studiów

    Teraz najważniejsze

    matura 2024

    zmiany na maturze 2024

    arkusze maturalne

    wyniki matur 2023

    rekrutacja na studia

    studia

    kierunki studiów

    studia podyplomowe

     

    Ciekawe

     


    gdzie studiować

     

     

    Nadchodzące wydarzenia

    Komentarze (0)