Business management studia - kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Myślałeś o studiach w języku angielskim, a jesteś zainteresowany szeroko pojętymi biznesem? Ten kierunek to doskonały wybór ze względu na połączenie tych aspektów. Poznając tajniki biznesu w języku angielskim będziesz poszukiwany przez pracodawców nie tylko na rynku krajowym, ale także międzynarodowym.

Teoretycznie zasada zarządzania biznesem jest prosta: Jedynym celem jego prowadzenia jest osiągnięcie zysku. W praktyce natomiast ta sprawa nie wygląda już tak różowo. Jak bowiem osiągnąć zysk? Jaką strategię obrać? Jaki sektor wybrać i który z nich najlepiej się rozwija? Jakie są perspektywy biznesowe? Jak widzisz, takich pytań możemy zadawać tysiące. Jeśli zatem chcesz poznać odpowiedź na większość z nich i masz zmysł businessmana to na pewno odnajdziesz się na tym kierunku!

 

Program studiów i przedmioty

Czego nauczysz się podczas studiów business management? Możemy Ci zagwarantować, że na pewno nie będziesz się nudzić! Uczelnie oferują bogaty program zajęć nastawiony na dużą ilość ćwiczeń oraz na biznesową komunikację w języku angielskim. Pozwoli Ci to na podjęcie pracy w zawodzie również poza granicą kraju. Co więcej rozwiniesz się również w zakresie public relations czy marketingu. Każdy znajdzie coś dla siebie, a studia przygotują Cię także do podjęcia ewentualnej własnej działalności gospodarczej. Masz zdolność krytycznego myślenia i podejmowania decyzji? Jeśli tak to jest kierunek dla Ciebie!

WAŻNE TEMATY

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na business management, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty: język obcy, matematyka, geografia, WOS, informatyka, historia, WOS, fizyka.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK BUSINESS MANAGEMENT

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Specjalności na kierunku business management

Specjalności na kierunku zarządzanie

Specjalności na kierunku management

Specjalności na kierunku zarządzanie

Specjalności na kierunku zarządzanie - ścieżka anglojęzyczna

Politechnika Koszalińska

Politechnika Koszalińska

Jednostka prowadząca / profil kierunku

Zarządzanie  stopień: (I)  (II)

Specjalności na kierunku zarządzanie

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU BUSINESS MANAGEMENT

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Ekonomiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując business management

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
 • nauk o zarządzaniu i nauk pokrewnych dotyczących istoty, prawidłowości i problemów funkcjonowania organizacji – przedsiębiorstw, instytucji publicznych i struktur bezpieczeństwa państwa,
 • rozwiązywania problemów gospodarowania zasobami ludzkimi, rzeczowymi, finansowymi i informacjami,
 • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy i posiadać umiejętności posługiwania się językiem specjalistycznym z zakresu ekonomii i zarządzania,
 • umiędzynaradawiania działalności gospodarczej i rozwoju procesów integracyjnych,
 • zarządzania firmą na rynku krajowym i międzynarodowym.

Jak wyglądają studia na kierunku business management?

 

1. Typ i tryb studiów

Business management to kierunek, który możesz realizować jedynie w trybie stacjonarnym. W praktyce oznacza to, że zajęcia będą odbywać się w wybrane dni tygodnia w godzinach ustalonych przez władze konkretnych uczelni.

Jeżeli zdecydujesz się na tę opcję, będziesz miał okazję zdobyć wszechstronne wykształcenie ekonomiczne, które będzie przepustką do kariery zarówno na polskim, jak i międzynarodowym rynku pracy.

 

2. Program studiów i przedmioty

Studia na kierunku business management są w całości realizowane w języku angielskim, dlatego też studenci będą mieli okazję rozwinąć swoje zdolności językowe. Ponadto, w siatce zajęć znajdzie się wiele interesujących przedmiotów, takich jak:

 • Professional Skills Development
 • Accounting and Finance
 • Economics
 • Organization Competencies and Capabilities

W czasie studiów dowiesz się więcej na temat biznesu międzynarodowego oraz poznasz różnorodne, nowoczesne techniki zarządzania stosowane w największych światowych korporacjach. Ponadto, zdobędziesz specjalistyczną wiedzę na temat prawa i stosowania regulacji prawnych w praktyce. Jako student nauczysz się także podstaw rachunkowości i finansów, które stanowią ważny aspekt funkcjonowania każdego biznesu.

 

3. Nabywane umiejętności

Studia na kierunku business management w dużej mierze mają wymiar praktyczny, dzięki czemu wykształcisz wiele cennych i potrzebnych umiejętności. W czasie studiów, poznasz techniki zarządzania zasobami ludzkimi, informacjami oraz projektami.

Co więcej, rozwiniesz swoje kompetencje z zakresu nowoczesnego marketingu, a także nauczysz się analizowania przebiegu wybranych zjawisk gospodarczych. Jako że zajęcia będą prowadzone w języku angielskim, rozwiniesz swoje zdolności językowe i poznasz specjalistyczną terminologię branżową.

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

BUSINESS MANAGEMENT STUDIA STACJONARNE

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Kierunek business management można realizować zarówno na pierwszym, jak i drugim stopniu kształcenia. Jeżeli zdecydujesz się na pierwsza opcję, na naukę będziesz musiał poświęcić trzy lata, czyli sześć semestrów. Po tym czasie zdobędziesz tytuł licencjata. Studia drugiego stopnia trwają dwa lata, czyli cztery semestry i kończą się uzyskaniem tytułu magistra.

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

BUSINESS MANAGEMENT STUDIA I STOPNIA

BUSINESS MANAGEMENT STUDIA II STOPNIA

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku business management

Absolwent kierunku business management znajdzie zatrudnienie jako:
 • kierownik własnej działalności gospodarczej,
 • kierownik zespołu w strukturach bezpieczeństwa państwa,
 • specjalisty do spraw organizacji i zarządzania firmą,
 • managera średniego szczebla,
 • pracownik w komórkach funkcjonalnych – public relations, marketing.

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU BUSINESS MANAGEMENT

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU BUSINESS MANAGEMENT

Komentarze (0)