ZARZĄDZANIE PROJEKTAMI studia - kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Współcześnie, w dobie rozwoju gospodarki oraz powstawania nowych, licznych przedsiębiorstw z zakresu rożnych dziedzin, wprost proporcjonalnie rośnie zapotrzebowanie na specjalistów posiadających wszechstronną i gruntowną wiedzę z obszaru znajomości zasad prowadzenia i nadzorowania biznesu i jego wszystkich części składowych. Nic więc dziwnego, że studia związane z zarządzaniem nieprzerwanie od lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród studentów, którzy chcą zdobyć stabilne wykształcenie i szanse na atrakcyjną i perspektywiczną pracę.

Uczelnie, chcąc przyciągnąć jak największą liczbę chętnych, urozmaicają swoje oferty i często decydują się na wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań. Jednym z ciekawszych i idealnie dopasowanych do potrzeb współczesnego rynku pracy kierunkiem jest, zarządzanie projektami. Program studiów skierowany jest do wszystkich osób o licznych i wszechstronnych zainteresowaniach oraz zdolnościach przywódczych, które chciałyby rozwijać się w tym kierunku.

 

Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku zarządzanie projektami?

Jako student tego prestiżowego i zarazem interesującego kierunku studiów będziesz miał szansę zdobyć wszechstronną i gruntowną wiedzę z zakresu kilku dziedzin powiązanych z szeroko pojętym prowadzeniem biznesu. W ofercie kształcenia przewidziano wiele interesujących i niezwykle rozwijających zajęć, wykładów i warsztatów praktycznych, dzięki którym dowiesz się więcej na temat różnorodnych strategii zarządzania biznesami, projektami oraz kapitałem pracowniczym.

Ponadto, zyskasz cenne umiejętności związane z naukami ekonomicznymi, rachunkowością i informatyką, co niewątpliwie zaprocentuje w twoim przyszłym życiu zawodowym. Oprócz wiedzy kierunkowej, rozwiniesz także swoje umiejętności językowe i osiągniesz zaawansowany poziom komunikacyjny. Uzyskaną wiedzę teoretyczną oraz specjalistyczne kwalifikacje wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, które zrealizujesz w wybranym przez siebie miejscu.

 

Jaka praca po tym kierunku?

Jako absolwent tych perspektywicznych studiów będziesz miał gruntowną wiedzę z zakresu zarządzania, rachunkowości i innych powiązanych z prowadzeniem biznesu, dziedzin. Uzyskane kompetencje i kwalifikacje zawodowe sprawią, ze bez problemu znajdziesz atrakcyjną i przyszłościowa pracę w wielu dynamicznie rozwijających się branżach.

Przede wszystkim będziesz kompleksowo przygotowany do objęcia stanowisk kierowniczych i menadżerskich z różnorodnych firmach, korporacjach i instytucjach. Ponadto, idealnie odnajdziesz się jako pracownik branży finansowej oraz informatycznej, między innymi w zawodzie Project Managera.

Dodatkowo, bardzo dobra znajomość ogólnego i specjalistycznego języka angielskiego otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery. Co więcej, po zakończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych i tym samym zwiększyć swoje perspektywy zawodowe.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

W procesie rekrutacji na ten kierunek pod uwagę będą brane wyniki matury z języka polskiego, języka obcego nowożytnego, historii, WOS-u, geografii lub matematyki.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ZARZĄDZANIE PROJEKTAMI

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Specjalności na kierunku zarządzanie projektami

UCZELNIE, GDZIE ZARZĄDZANIE PROJEKTAMI JAKO SPECJALNOŚĆ / ŚCIEŻKA KSZTAŁCENIA

Ścieżki kształcenia na kierunku zarządzanie

Specjalności na kierunku zarządzanie

Specjalności na kierunku zarządzanie

Specjalności na kierunku zarządzanie - studia dofinansowane w efs

Specjalności na kierunku zarządzanie

Specjalności na kierunku zarządzanie - studia online

Specjalności na kierunku zarządzanie

Specjalności na kierunku zarządzanie kreatywne

Specjalności na kierunku informatyka

Ścieżki kształcenia na kierunku zarządzanie

Specjalności na kierunku management

Specjalności na kierunku zarządzanie

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE PROJEKTAMI

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Studia II stopnia

Zobacz inne kierunki Zarządzanie i Marketing

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE PROJEKTAMI:

 • wiedza z zakresu zarządzania biznesem
 • umiejętność zarządzania kapitałem ludzkim
 • znajomość nowoczesnych form marketingowych
 • znajomość nowoczesnych programów i technologi informatycznych
 • wiedza z zakresu ekonomii
 • wiedza z zakresu rachunkowości i finansów
 • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy

Jak wyglądają studia na kierunku Zarządzanie projektami

Zarządzanie projektami to jeden z najpopularniejszych kierunków z gałęzi nauk o zarządzaniu. Jego popularność jest efektem przede wszystkim programu kształcenia, dzięki któremu możliwe jest pozyskanie wielu umiejętności praktycznych, bardzo często pożądanych na rynku pracy. Najistotniejszym celem tych studiów jest nauka różnorodnych technik, metod i narzędzi zarządzania projektami oraz przygotowanie do kierowania zespołami projektowymi oraz do zarządzania programami i portfelami projektów na poziomie zarządu organizacji.

Zarządzanie projektami jest kierunkiem o rozbudowanym programie. W toku studiów studenci zaznajamiają się z zagadnieniami związanymi z ekonomią, rachunkowością, kontrolingiem, finansami. Wśród zajęć, na które kładziony jest największy nacisk znajdują się między innymi te dotyczące organizacji i zarządzania, zarządzania strategicznego przedsiębiorstwem, kierowaniem zespołem w projektach, zarządzania wieloma projektami, czy ryzyka w zarządzaniu projektami. 

Zarządzanie projektami coraz częściej pojawia się w ofertach edukacyjnych uczelni. Każda z nich proponuje inną formę kształcenia, zatem kierunek ten można odnaleźć zarówno na studiach stacjonarnych, jak i niestacjonarnych. Co za tym idzie, można zdobywać wiedzę od poniedziałku do piątku, bądź w ramach zjazdów.

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

ZARZĄDZANIE PROJEKTAMI STUDIA NIESTACJONARNE

ZARZĄDZANIE PROJEKTAMI STUDIA STACJONARNE

Ile trwają studia na kierunku Zarządzanie projektami

Każda uczelnia realizująca kształcenie na kierunku Zarządzanie projektami indywidualnie podchodzi do kwestii nauki. Niektóre oferują kierunek na studiach pierwszego stopnia, kończących się obroną pracy licencjackiej, a inne proponują naukę na studiach magisterskich, których zwieńczeniem jest obrona pracy magisterskiej. Studia pierwszego stopnia trwają 3 lata, a studia magisterskie trwają 2 lata. Wybór uczelni przełoży się zatem na wybór stopnia kształcenia, a co za tym idzie czas trwania nauki.

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

ZARZĄDZANIE PROJEKTAMI STUDIA I STOPNIA

ZARZĄDZANIE PROJEKTAMI STUDIA II STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE PROJEKTAMI:

 • stanowiska kierownicze i menadżerskie
 • firmy i korporacje międzynarodowe
 • branża IT
 • branża finansowa
 • branża budowlana
 • firmy konsultingowe
 • kontynuacja nauki na studiach magisterskich

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE PROJEKTAMI

Komentarze (0)