Analityka danych ekonomicznych studia - kierunek studiów
Studia na kierunku analityka danych ekonomicznych to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu magistra. Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym. Specyfika studiów zależy od wyboru ścieżki kształcenia.
Studia na kierunku analityka danych ekonomicznych |
Rok akademicki |
2024/2025 |
Forma studiów |
stacjonarne |
Poziom studiów |
studia II stopnia |
Czas trwania |
2 lata (studia II stopnia) |
Uczelnie
Studia na kierunku analityka danych ekonomicznych możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) | analityka danych ekonomicznych - uczelnie >
Opis kierunku
W trakcie studiów student opanuje wiadomości praktyczne i teoretyczne z zakresu analityki i ekonomii. Na tym kierunku nabędzie też umiejętności takie jak np. analiza, ocena polityk publicznych i przedsięwzięć biznesowych, czy badania rynkowe. Po ukończeniu tego kierunku można też rozpocząć edukację w Szkole Doktorskiej.
Praca po studiach
Po studiach absolwent tego kierunku znajdzie zatrudnienie w firmach zajmujących się analityką, danymi, czy badaniami. Na podstawie rozwijanych umiejętności wybranych przez studenta bloków tematycznych odnajdzie się on na stanowiskach takich jak: analityk biznesowy, media, specjalista ds. baz danych, prezentacji wizualnych, konsultant Big Data, specjalista ds. badań rynkowych, a nawet pracownik naukowy, czy publicysta.
WYMAGANIA REKRUTACYJNE
Osoby, które zastanawiają się nad wyborem studiów II stopnia analityka danych ekonomicznych muszą zdawać sobie sprawę z wymagań danej uczelni. Mogą próbować się tu dostać absolwenci publicznych i niepublicznych szkół wyższych, którzy ukończyli studia I stopnia, II stopnia, studiów magisterskich lub równorzędnych.
Wymagania szkoły wyższej odnośnie procesu rekrutacyjnego mogą ulec zmianie, dlatego należy regularnie sprawdzać stronę rekrutacyjną wybranej szkoły wyższej.
Zdobywana wiedza i umiejętności
Studia na tym kierunku wyposażą studenta w wiedzę potrzebną do bycia profesjonalnym analitykiem i specjalistą danych. W toku studiów opanuje analityczne myślenie, stosowanie metod badawczych w różnych dziedzinach, oraz publicystyce ekonomicznej.
Poprzez wykorzystanie kompetencji analitycznych zdobytych w toku studiów i ich połączeniu z wiedzą o biznesie, absolwent będzie w pełni wykształcony, by pracować w wymarzonym zawodzie.
JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ANALITYKA DANYCH EKONOMICZNYCH?
Analityka danych ekonomicznych to kierunek studiów, łączący wiedzę analityczną z praktycznym jej wykorzystaniem. Jest ona kluczowa w firmach biznesowych, lub w tych specjalizujących się w analitycznym podejściu. Student będzie zdobywać wiedzę praktyczną i teoretyczną związaną z profesjonalną analityką, czy badaniami w biznesie.
Do wyboru dostępnych jest kilka ścieżek kształcenia, które można przyporządkować do bloków tematycznych. Są to między innymi: blok badawczy – metody ilościowe, blok badawczy – metody jakościowe, blok ewaluacji, blok polityk publicznych/wyzwań XXI wieku, blok komunikacyjny. Każda ścieżka pozwala rozwinąć inny zestaw umiejętności.
Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku analityka danych ekonomicznych możemy podzielić na:
1. Typ
-
Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ANALITYKA DANYCH EKONOMICZNYCH?
Studia przygotują absolwenta do podjęcia zatrudnienia w branży analitycznej i biznesie. Ścieżki kształcenia pozwalają stać się profesjonalistą w wybranym zawodzie.
Studia II stopnia - magisterskie - dają możliwość rozszerzenia wiadomości i udoskonalenia dotychczasowych umiejętności, przede wszystkim w zakresie interdyscyplinarnej wiedzy kierunkowej.
Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku analityka danych ekonomicznych:
-
analityk mediów,
-
analityk biznesowy,
-
specjalista ds. baz danych,
-
specjalista ds. prezentacji wizualnej,
-
konsultant Big Data,
-
specjalista ds. badań rynkowych,
-
pracownik naukowy, publicysta.
Możliwości po ukończeniu studiów są dość szerokie i absolwent z pewnością znajdzie ścieżkę kariery, która będzie odpowiadać jego wymaganiom i umiejętnościom.