2 W 1 - STUDIA PODYPLOMOWE

2 W 1 - STUDIA PODYPLOMOWE

Studia na kierunku 2 w 1 - studia podyplomowe możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
  Więcej filtrów
  Poziom studiów
  Forma studiów
   Czas trwania
    Uczelnia Techniczno - Handlowa im. H. Chodkowskiej w Warszawie

    Uczelnia Techniczno - Handlowa im. H. Chodkowskiej w Warszawie

    2 w 1 - studia podyplomowe

    Studia 2 w 1 – to specjalna oferta studiów podyplomowych, która łączy program studiów magisterskich z podyplomowymi. Kształcenie zazwyczaj trwa 1 rok.
    Studia możesz podjąć w trybie niestacjonarnym.


    2 w 1 to propozycja studiów podyplomowych, kierowana głównie do osób, które chcą rozwinąć swoje umiejętności miękkie, jako uzupełnienie wiedzy, zdobytej na studiach magisterskich. Dostępnych jest kilka ścieżek rozwoju, m.in. w kierunku finansów, bezpieczeństwa wewnętrznego i transportu.

    Studia na kierunku 2 w 1 - studia podyplomowe
    Rok akademicki 2024/2025
    Forma studiów zjazdy
    Poziom studiów studia podyplomowe

    Uczelnie

    Studia na kierunku 2 w 1 - studia podyplomowe możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej | 2 w 1 - studia podyplomowe - uczelnie >


    Absolwenci, oprócz przedmiotów kierunkowych, poszerzają swoją wiedzę i umiejętności z zakresu m.in. mediacji, negocjacji, komunikacji, coachingu i zarządzania i budowania wizerunku. Studia przygotowują do objęcia stanowisk specjalistycznych i kierowniczych. Pomagają także zastosować zdobytą wiedzę w praktyce poprzez zajęcia warsztatowe. 

    JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

    Studia przeznaczone są dla studentów kierunków magisterskich. Zgłoszenia mogą podlegać dodatkowej weryfikacji umiejętności kandydatów. Warto wcześniej sprawdzić wymagania na konkretny kierunek, gdyż mogą się one różnić w zależności od uczelni czy specjalizacji. Studia na tym kierunku mogą się wiązać z dodatkowymi opłatami.

    *Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

    szczegółowe wymagania na uczelniach

    JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU 2 w 1?

    Studia 2 w 1 przeznaczone są przede wszystkim dla osób, które chcą lepiej przygotować się do rozpoczęcia pracy jako kadra kierownicza. Część przedmiotów ze studiów magisterskich zaliczana jest w ramach studiów podyplomowych. Dzięki temu absolwenci, kończąc studia II stopnia, mogą jednocześnie zostać absolwentami studiów podyplomowych. Tryb studiów 2 w 1 jest oferowany na kilku kierunkach m.in. finanse i rachunkowość, zarządzanie i bezpieczeństwo wewnętrzne.

     

    1. Typ i tryb studiów:

    Studia na kierunku 2 w 1 możemy podzielić na:

    1. Poziom:

     

    2. Forma:

     

    2. Zdobywana wiedza i umiejętności

    Studenci kierunku 2 w 1 zdobywają wiedzę na wiele tematów związanych z wybranym kierunkiem studiów. Zakres tematyczny może się różnić w zależności od wybranego kierunku studiów magisterskich. Przykładowo może to być wiedza m.in. z logistyki i transportu, finansów i rachunkowości, zarządzania i bezpieczeństwa wewnętrznego.

    W ścieżce rozwoju związanej z logistyką i transportem absolwenci oprócz umiejętności miękkich zdobywają wiedzę na temat m.in. prawa, prowadzenia i organizacji transportu drogowego, konwencji i umów międzynarodowych, dotyczących przewozu osób i towarów.

    W przypadku finansów i rachunkowości absolwenci zyskują wiedzę m.in. z zakresu prawa finansowego, zasad sprawozdawczości finansowej i neurobiznesu.

    Program zarządzania zawiera dodatkowo wiedzę z zakresu m.in. zarządzania strategicznego i procesami, prawa cywilnego i handlowego oraz rachunkowości zarządczej.

    Wybierając bezpieczeństwo wewnętrzne, można spodziewać się takich przedmiotów jak np. ratownictwo, bezpieczeństwo państwa, zarządzanie jakością w instytucjach odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i audyt w bezpieczeństwie.

    Na plan studiów składają się wykłady i zajęcia warsztatowe prowadzone przez wykładowców uczelni bądź ekspertów zewnętrznych z danej dziedziny. Zajęcia mogą się różnić w zależności od wybranej ścieżki rozwoju.

    ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU 2 w 1?

    Studia na kierunku study wars trwają przeważnie 1 rok (studia podyplomowe).

    JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU 2 w 1?

    Absolwenci kierunku 2 w 1 mogą pracować zarówno na stanowiskach kierowniczych i jako specjaliści w swojej dziedzinie. Studenci są przygotowani do pracy w zespole i kadrze menadżerskiej. W zależności od wybranej ścieżki rozwoju absolwenci mogą szukać pracy w firmach logistycznych, księgowości, biurach rachunkowych, a także zarządzać strukturami bezpieczeństwa.
     

    Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku 2 w 1:

    • kierownik działu
    • koordynator
    • menadżer
    • team leader


    ​​Studia podyplomowe w zakresie 2 w 1 umożliwiają rozwinięcie umiejętności, które mogą zostać pominięte podczas studiów magisterskich, a są przydatne w ścieżce kariery. Wykształcona kadra menadżerska jest poszukiwana przez rozwijające się firmy.

    Zobacz inne kierunki ekonomiczne

    Filtrowanie
    Województwo
    Poziom studiów

    Zobacz inne kierunki ekonomiczne - podyplomowe

    Filtrowanie
    Województwo
    Poziom studiów

    Teraz najważniejsze

    matura 2024

    zmiany na maturze 2024

    arkusze maturalne

    wyniki matur 2023

    rekrutacja na studia

    studia

    kierunki studiów

    studia podyplomowe

     

    Ciekawe

     


    gdzie studiować

     

     

    Nadchodzące wydarzenia

    Komentarze (0)