Przedsiębiorczość i inwestycje

Przedsiębiorczość i inwestycje

Przedsiębiorczość i inwestycje studia - kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Obecny rynek potrzebuje osób przedsiębiorczych, które nie boją się wyzwań stawianych przez niełatwy świat biznesu. Do tego konieczna jest nie tylko wiedza z zakresu zarządzania oraz szeroko pojętej ekonomii, ale także kreatywność oraz umiejętność radzenia sobie ze stresem. Właśnie do takich osób skierowana jest oferta studiów na kierunku Przedsiębiorczość i inwestycje. Jeżeli zatem wpisujesz się w powyższy opis to Przedsiębiorczość i inwestycje może być świetnym kierunkiem dla Ciebie!

 

Program studiów i przedmioty

Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Przedsiębiorczość i inwestycje? Studia mają na celu przygotowanie studentów do założenia własnej działalności gospodarczej lub pracy w zakresie szeroko pojętego zarządzania oraz ekonomii. Studia mają charakter praktyczny, co oznacza, że zdobędziesz umiejętności konieczne na obecnym rynku pracy. Nacisk kładziony będzie na zajęcia z zakresu rozumienia zjawisk oraz procesów ekonomicznych zachodzących nie tylko w Polsce, ale także poza granicami naszego kraju. Niezależnie od tego, czy chciałabyś prowadzić małe przedsiębiorstwo, rozwinąć biznes rodzinny czy karierę lokalnego lidera przedsięwzięć gospodarczych studia na kierunku Przedsiębiorczość i inwestycje przygotują Cię do kariery zawodowej w tym zakresie.

 

Praca po studiach

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent kierunku Przedsiębiorczość i inwestycje? Po ukończeniu studiów będzie mógł pracować na stanowiskach kierowniczych i specjalistycznych w małych i średnich przedsiębiorstwach. Co więcej, będziesz mógł pracować w firmach konsultingowych i innych organizacjach, takich jak: instytucje wspierania przedsiębiorczości. Nic nie stoi także na przeszkodzie do założenia własnej działalności gospodarczej. Jeżeli zatem jesteś osoba kreatywną i chcesz pracować w szeroko pojętym biznesie to Przedsiębiorczość i inwestycje mogą być świetnym początkiem Twojej przyszłej kariery zawodowej w tym zakresie!

WAŻNE TEMATY

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku przedsiębiorczość i inwestycje, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: matematyka, geografia, historia, wiedza o społeczeństwie, biologia, chemia, fizyka z astronomią, geografia, historia, informatyka, wiedza o społeczeństwie, język obcy.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ I INWESTYCJE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Szczeciński

Uniwersytet Szczeciński

Jednostka prowadząca / profil kierunku

Specjalności na kierunku przedsiębiorczość i inwestycje

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ I INWESTYCJE

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Studia I stopnia

Zobacz inne kierunki Ekonomiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując przedsiębiorczość i inwestycje

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • zarządzania oraz ekonomii,
 • kierowania przedsiębiorstwem w skali lokalnej oraz krajowej,
 • pozyskiwania danych oraz opisu organizacji,
 • narzędzi analitycznych i organizatorskich,
 • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.

Jak wyglądają studia na kierunku przedsiębiorczość i inwestycje?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek przedsiębiorczość i inwestycje dostępny jest jedynie w trybie stacjonarnym. W praktyce oznacza to, ze zajęcia odbywają się w wybrane dni tygodnia. Jeżeli więc jesteś osobą ambitną, która chce w pełni poświęcić się nauce, to studia te będą dla ciebie odpowiednim wyborem.

Na powyższym kierunku realizowane są treści z obszaru nauk ekonomicznych, dzięki czemu studenci mają szansę zdobyć kompleksowe wykształcenie ekonomiczne, które otworzy przed nimi wiele zawodowych drzwi.

 

2. Program studiów i przedmioty

Studenci, którzy aplikują na przyszłościowy kierunek, jakim jest przedsiębiorczość i inwestycje będą mieli okazję zdobyć specjalistyczną wiedzę z zakresu ekonomii, nauk o zarządzaniu i innych pokrewnych dyscyplin naukowych. W siatce zajęć znajdzie się wiele ciekawych przedmiotów związanych z tym obszarem tematycznym, między innymi:

 • innowacje w przedsiębiorstwie
 • problemy biznesu w praktyce
 • system wspierania małych firm
 • psychologia w zarządzaniu

Jako student dowiesz się więcej na temat rachunkowości i finansów oraz ich roli w prowadzeniu działalności gospodarczej. Ponadto, pogłębisz swoją wiedzę na temat polskiej i światowej gospodarki oraz poszczególnych rynków finansowych.

 

3. Nabywane umiejętności

Ze względu na praktyczny wymiar studiów na kierunku przedsiębiorczość i inwestycje będziesz miał okazję zdobyć wiele cennych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Jako student poznasz nowoczesne techniki zarządzania różnorodnymi aspektami firmy oraz zasobami ludzkimi.

Co więcej, nauczysz się analizy procesów gospodarczych i ekonomicznych oraz oceny ryzyka inwestycyjnego. Wszyscy studenci rozwiną także swoje zdolności językowe, co zwiększy ich szanse na międzynarodową karierę.

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ I INWESTYCJE STUDIA STACJONARNE

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Kierunek ten można realizować jedynie na pierwszym stopniu kształcenia. W praktyce oznacza to, że na naukę poświęcisz trzy lata, czyli sześć semestrów. Po tym czasie zdobędziesz tytuł licencjata, który umożliwi Ci kontynuacje nauki na studiach magisterskich lub podjęcie pracy zawodowej.

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ I INWESTYCJE STUDIA I STOPNIA

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku przedsiębiorczość i inwestycje

Absolwent kierunku przedsiębiorczość i inwestycje znajdzie zatrudnienie w/jako:

 • manager działu firmy,
 • analityk finansowy,
 • manager podmiotów ekonomii społecznej,
 • pracownik firmy konsultingowej,
 • specjalista do spraw wykorzystania ICT w firmie.

 

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ I INWESTYCJE

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ I INWESTYCJE

Komentarze (0)