ANALITYKA FINANSOWA I CONTROLLING PROCESÓW PRZEMYSŁOWYCH - STUDIA PODYPLOMOWE

ANALITYKA FINANSOWA I CONTROLLING PROCESÓW PRZEMYSŁOWYCH - STUDIA PODYPLOMOWE

Dodaj do ulubionych

Analityka finansowa i controlling procesów przemysłowych - studia podyplomowe

Studia na kierunku analityka finansowa i controlling procesów przemysłowych to studia podyplomowe, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1 rok.

Studia na kierunku analityka finansowa i controlling procesów przemysłowych - studia podyplomowe
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów zjazdy
Poziom studiów studia podyplomowe

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności analityka finansowa i controlling procesów przemysłowych - studia podyplomowe możesz podjąć na 1 uczelni publicznej | analityka finansowa i controlling procesów przemysłowych - studia podyplomowe - uczelnie >

Kierunek jest przeznaczony głównie dla absolwentów kierunków, takich jak np. ekonomia, finanse czy zarządzanie, którzy chcą rozwinąć swoje umiejętności w zakresie analizy finansowej i controllingu. Studia będą także odpowiednie dla osób pracujących na stanowiskach managerskich, które chcą poprawić efektywność pracy własnej lub organizacji.

 

JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

Kierunek analityka finansowa i controlling procesów przemysłowych jest przeważnie otwarty dla wszystkich zainteresowanych, jednak przydatna może być wiedza lub doświadczenie z zakresu ekonomii czy zarządzania. Kandydaci mogą być przyjmowani na podstawie daty wysłanego zgłoszenia, także warto zrobić to jak najwcześniej. Studia mogą się wiązać z dodatkowymi opłatami, które trzeba udokumentować, a w grupach może obowiązywać limit miejsc.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ANALITYKA FINANSOWA I CONTROLLING PROCESÓW PRZEMYSŁOWYCH - STUDIA PODYPLOMOWE

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ANALITYKA FINANSOWA I CONTROLLING PROCESÓW PRZEMYSŁOWYCH?

Zajęcia na kierunku analityka finansowa i controlling procesów przemysłowych realizowane są w sposób niestacjonarny. Wśród kadry studiów można znaleźć pracowników akademickich, a także specjalistów na co dzień zajmujących się np. analizą finansową. Dzięki temu studenci mogą otrzymać najbardziej aktualną wiedzę i poznać nowoczesne narzędzia pracy. Zwykle większość zajęć skupia się na rozwijaniu umiejętności praktycznych poprzez ćwiczenia i laboratoria komputerowe, a teoretyczne wykłady ograniczone są do niezbędnego minimum.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku analityka finansowa i controlling procesów przemysłowych możemy podzielić na:

1.Poziom:

2. Forma:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Studenci kierunku analityka finansowa i controlling procesów przemysłowych zdobywają wiedzę z dwóch głównych obszarów tematycznych. Część zajęć może się skupiać na finansach i rachunkowości przedsiębiorstwa. Słuchacze uczą się jak gromadzić i wprowadzać dane niezbędne przy tworzeniu sprawozdań finansowych i zarządczych. Mogą także zapoznać się z modelowaniem finansowym i dowiedzieć się, jak wykonywać analizę i prezentować jej wyniki, żeby usprawnić proces podejmowania decyzji.

Przedmioty, które mogę się znaleźć w programie kierunku analityka finansowa i controlling procesów przemysłowych, to np.:

 • zasady ewidencji danych finansowych
 • ERP - rejestracja danych w obszarach księgowych i controllingowych
 • eksploracja danych
 • ocena realizacji projektów

W programie mogą się znaleźć zajęcia, podczas których studenci będą mogli zapoznać się z programami komputerowymi wspomagającymi wykonywanie analizy finansowej. Słuchacze mogą często sprawdzić swoją znajomość np. języka VBA czy oprogramowania MS Excel. Wśród zagadnień poruszanych podczas studiów zwykle znajdą się także bazy i hurtownie danych.

 

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ANALITYKA FINANSOWA I CONTROLLING PROCESÓW PRZEMYSŁOWYCH?

Studia na kierunku analityka finansowa i controlling procesów przemysłowych trwają przeważnie 1 rok (studia podyplomowe).

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ANALITYKA FINANSOWA I CONTROLLING PROCESÓW PRZEMYSŁOWYCH?

Absolwenci kierunku analityka finansowa i controlling procesów przemysłowych są przygotowani do pracy przy wymienionych w nazwie studiów czynnościach. Mogą zostać zatrudnieni w firmach, które szukają specjalistów, którzy dzięki umiejętnościom analitycznym będą mogli zwiększyć efektywności funkcjonowania organizacji. Absolwenci mogą także spróbować swoich sił w zarządzaniu projektami wdrożeniowymi, głównie w małych i średnich przedsiębiorstwach. Zdobyta wiedza umożliwia też czasem awans na wyższe stanowiska w hierarchii firmy.

Możliwości zatrudnienia po ukończeniu kierunku analityka finansowa i controlling procesów przemysłowych to m.in.:

 • analityk finansowy
 • kierownik projektu
 • specjalista ds. controllingu
 • manager

 

Zobacz inne kierunki Ekonomiczne - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Ekonomiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Komentarze (0)

wsaib

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/34f7e-ujd-czestochowa.jpg Uniwersytet Humanistyczno - Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie
 • ul. Plac Polski 3/4 50-156 Wrocław https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJFcT9oH7CD0cR7RuVE8m7mEU https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5a332-asp-worclaw.jpg Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu
 • Drzwi otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ0Z9P6HfLHkcRaeqX_nj9aBE https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/166b7-wsr-studia-warszawa.jpg Wyższa Szkoła Rehabilitacji w Warszawie
 • Wielka i Mała Zbrojownia, Patio ASP i Dom Angielski, Gdańsk Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku
 • ul. Krupnicza 33, 31-123 Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJC0cMNgxbFkcRB9jDVXm1yK8 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/3f77d-uj-krakow.jpg Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
 • ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2, 00 -908 Warszawa 46 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ8WBAKPfKHkcRBWVI4EFdjeM https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/113ce-wat.jpg Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie