Gospodarka nieruchomościami

Gospodarka nieruchomościami

Gospodarka nieruchomościami studia - kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Jeżeli myślisz o pracy rzeczoznawcy majątkowego lub pośrednika przy obrocie nieruchomościami to Gospodarka nieruchomościami będzie dla Ciebie świetną okazją do zebrania niezbędnej wiedzy. Jest to branża, w której niezwykle istotne jest uzyskanie licencji oraz uprawnień zawodowych, dlatego te z warto dużo wcześniej zaplanować swoja ścieżkę kariery w tym zakresie i wybrać odpowiednie studia.

 

Program studiów i przedmioty

Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Gospodarka nieruchomościami? Studia przygotują Cię w zakresie takich bloków tematycznych jak metody zarządzania, elementy prawa, ekonometria, analiza ekonomiczną oraz techniki wyceny nieruchomości. Programy studiów oferowane na tym kierunku przez uczelnie biora pod uwagę uchwałę z 2013 roku, która wprowadziła zmiany do uprawnień w wykonywaniu takich zawodów jak: rzeczoznawca majątkowego, pośrednik w obrocie nieruchomościami czy zarządca nieruchomości. Dlatego też zanim wybierzesz uczelnie warto zapoznać się z konkretną specyfiką studiów i sprawdzić jakie uprawnienia otrzymasz jako ich absolwent.

 

Praca po studiach

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent kierunku Gospodarka nieruchomościami? Jako absolwent tego kierunku będziesz mógł pracować w szeroko pojętej branży nieruchomościowej. Oznacza to możliwość pracy jako agent nieruchomościowy, rzeczoznawca majątkowego, pośrednik w obrocie nieruchomościami czy zarządca nieruchomości. Możliwości jest dużo, więc jeżeli masz zmysł biznesowy i chciałbyś sprawdzić się w tej profesji to są to studia, które powinny spełniać Twoje oczekiwania dotyczące edukacji wyższej.

WAŻNE TEMATY

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunek Gospodarka nieruchomościami, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: geografia, historia, wiedza o społeczeństwie, matematyka, język obcy

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK GOSPODARKA NIERUCHOMOŚCIAMI

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Specjalności na kierunku geodezja i kartografia

Specjalności na kierunku geodezja i kartografia

Specjalności na kierunku ekonomia

Uniwersytet Szczeciński

Uniwersytet Szczeciński

Jednostka prowadząca / profil kierunku

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU GOSPODARKA NIERUCHOMOŚCIAMI

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Ekonomiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Gospodarkę nieruchomościami

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • zagadnień prawnych z zakresu nieruchomości,
 • wyceny nieruchomości,
 • posługiwania się metodami informatycznymi,
 • zarządzania nieruchomościami,
 • języka obcego na poziomie B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego.

Jak wyglądają studia na kierunku gospodarka nieruchomościami?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek gospodarka nieruchomościami jest dostępny zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Pierwsza opcja będzie idealnym wyborem dla osób, którym zależy na pełnym poświęceniu się nauce i codziennym uczęszczaniu na zajęcia. W przypadku studiów zaocznych, zjazdy odbywają się w wybrane weekendy semestru, co pozwala osiągnąć większą swobodę studiowania.

Powyższy kierunek realizuje treści z obszaru ekonomii, dzięki czemu zdobędziesz kompleksowe wykształcenie z tego zakresu tematycznego.

 

2. Program studiów i przedmioty

Program kształcenia na kierunku gospodarka nieruchomościami oscyluje wokół zagadnień z obszaru nauk ekonomicznych, gospodarczych i nauk o zarządzaniu. Studenci, którzy aplikują na powyższe studia ekonomiczne będą mieli okazję zdobyć specjalistyczną wiedzę z takich dziedzin, jak mikro i makroekonomia oraz ekonometria. Ponadto, dowiesz się więcej na temat gospodarki mieszkaniowej czy ekonomiki rynku nieruchomości. W siatce zajęć znajdzie się także wiele ciekawych i rozwijających przedmiotów, takich jak:

 • podstawy rachunkowości
 • statystyka opisowa
 • podstawy finansów publicznych
 • marketing na rynku nieruchomości

 

3. Nabywane umiejętności

W czasie studiów na kierunku gospodarka nieruchomościami, oprócz wiedzy teoretycznej, wykształcisz także cenne umiejętności praktyczne. Przede wszystkim, będziesz miał okazję rozwinąć swoje zdolności z obszaru ekonomii i zarządzania.

Tym samym, nauczysz się technik i metod stosowanych w zarządzaniu nieruchomościami mieszkalnymi i inwestycyjnymi. Co więcej, dowiesz się w jaki sposób przeprowadzać wycenę podmiotów gospodarczych i dokonywać analizy rynku nieruchomości. Integralną część studiów będą stanowić praktyki zawodowe, dzięki którym zyskasz cenne doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

GOSPODARKA NIERUCHOMOŚCIAMI STUDIA STACJONARNE

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Kierunek gospodarka nieruchomościami można realizować zarówno na pierwszym, jak i drugim stopniu kształcenia. W przypadku pierwszej opcji, na naukę poświęcisz trzy lata, czyli sześć semestrów. Po tym czasie zdobędziesz tytuł licencjata. Natomiast studia drugiego stopnia będą trwały dwa lata (cztery semestry) i zakończą się uzyskaniem tytułu magistra.

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

GOSPODARKA NIERUCHOMOŚCIAMI STUDIA I STOPNIA

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Gospodarka nieruchomościami

Absolwent kierunku Gospodarka nieruchomościami znajdzie zatrudnienie w/jako:

 • agent nieruchomościowy,
 • rzeczoznawca majątkowego,
 • pośrednik w obrocie nieruchomościami,
 • zarządca nieruchomości.

 

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU GOSPODARKA NIERUCHOMOŚCIAMI

Komentarze (0)