CŁA I PODATKI W PROCEDURACH CELNYCH - STUDIA PODYPLOMOWE

CŁA I PODATKI W PROCEDURACH CELNYCH - STUDIA PODYPLOMOWE

Studia na kierunku cła i podatki w procedurach celnych - studia podyplomowe możesz podjąć na 1 uczelni publicznej

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
  Czas trwania

   Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

   Cła i podatki w procedurach celnych - studia podyplomowe

   Studia na kierunku cła i podatki w procedurach celnych studia podyplomowe, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1 rok.

   Studia na kierunku cła i podatki w procedurach celnych - studia podyplomowe
   Rok akademicki 2024/2025
   Forma studiów zjazdy
   Poziom studiów studia podyplomowe

   Uczelnie

   Studia na kierunku cła i podatki w procedurach celnych - studia podyplomowe możesz podjąć na 1 uczelni publicznej | cła i podatki w procedurach celnych - studia podyplomowe - uczelnie >

   Kierunek przeznaczony jest dla wszystkich absolwentów szkół wyższych, którzy zajmują się międzynarodowym obrotem towarów i chcą zwiększyć swoją wiedzę w zakresie prawa celnego i procedur celnych. Studia będą także odpowiednie dla osób, które chcą się ubiegać o wpis na listę agentów celnych.

   Celem studiów jest przygotowanie wykwalifikowanej kadry, która będzie gotowa na wyzwania stawiane przez ciągle zmieniającą się sytuację gospodarczą na świecie.

    

   JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

   W rekrutacji na kierunek cła i podatki w procedurach celnych przeważnie mogą wziąć udział wszyscy, którzy ukończyli studia I lub II stopnia. Zwykle nie jest wymagana konkretna wiedza ani doświadczenie zawodowe. Wystarczy wysłać zgłoszenie i dostarczyć w terminie odpowiednie dokumenty. O akceptacji kandydatów może decydować kolejność zgłoszeń, a liczba miejsc może być ograniczona. Warto więc wcześniej zapoznać się z harmonogramem rekrutacji. Studia mogą się wiązać z dodatkowymi opłatami, takimi jak np. czesne.

   *Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

    

   szczegółowe wymagania na uczelniach

   JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU CŁA I PODATKI W PROCEDURACH CELNYCH?

   Kierunek cła i podatki w procedurach celnych realizowany jest w trybie niestacjonarnym. Część zajęć może się odbywać online, dzięki narzędziom wspomagającym naukę na odległość. Studenci mogą uczestniczyć w wykładach, podczas których zdobywają wiedzę teoretyczną oraz ćwiczeniach, dzięki którym mogą trenować umiejętności praktyczne. Zajęcia prowadzone są zazwyczaj przez wykwalifikowanych pracowników dydaktycznych uczelni. Dzięki studiom słuchacze mogą podnieść swoje kwalifikacje zawodowe i umocnić pozycję na rynku pracy. Efekty kształcenia mogą być weryfikowane za pomocą zaliczeń z poszczególnych przedmiotów. Studia mogą się kończyć egzaminem dyplomowym, z którego słuchacze muszą uzyskać pozytywną ocenę.

    

   1. Typ i tryb studiów:

   Studia na kierunku cła i podatki w procedurach celnych możemy podzielić na:

   1. Typ                                                                   

    

   2. Tryb:

    

   2. Zdobywana wiedza i umiejętności

   Studenci kierunku cła i podatki w procedurach celnych zdobywają wiedzę m.in. w zakresie polityki celnej. Mogą zapoznać się z krajowymi i unijnymi przepisami prawa celnego. Mogą dowiedzieć się, jakie znaczenie ma pochodzenie towarów oraz jak obsługiwać poszczególne zgłoszenia. Poznają także często wybrane elementy prawa dewizowego. Słuchacze mogą zdobyć informacje na temat podatków np. akcyzowych czy od towarów i usług. W programie mogą się również znaleźć zajęcia omawiające podstawy towaroznawstwa.

   Zagadnienia, które mogą się pojawić w programie kierunku cła i podatki w procedurach celnych to m.in.:

   • cło i polityka celna. Incoterms. Zgłoszenia INTRASTAT
   • Unijna Taryfa Celna i klasyfikacja taryfowa
   • ograniczenia pozataryfowe i środki polityki handlowej
   • przedstawicielstwo w sprawach celnych

   W trakcie zajęć słuchacze mogą się również dowiedzieć, jak obsługiwać elektroniczne zgłoszenia celne. Uczą się także dbać o bezpieczeństwo towarów w obrocie międzynarodowym.

    

   ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU CŁA I PODATKI W PROCEDURACH CELNYCH?

   Studia na kierunku cła i podatki w procedurach celnych trwają przeważnie 1 rok (studia podyplomowe).

    

   JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU CŁA I PODATKI W PROCEDURACH CELNYCH?

   Absolwenci kierunku cła i podatki w procedurach celnych są przygotowani do podjęcia pracy zawodowej. Mogą szukać zatrudnienia w przedsiębiorstwach zajmujących się handlem międzynarodowym. Inną możliwością jest praca w miejscach odpowiedzialnych za obsługę celną biznesu. Absolwenci mają również wiedzę niezbędną do pracy w charakterze agenta celnego. Mogą także zostać zatrudnieni m.in. w krajowej administracji skarbowej.

   Możliwości zatrudnienia po ukończeniu kierunku cła i podatki w procedurach celnych to m.in.:

   • agent celny

    

   Zobacz inne kierunki ekonomiczne

   Filtrowanie
   Województwo
   Poziom studiów

   Zobacz inne kierunki ekonomiczne - podyplomowe

   Filtrowanie
   Województwo
   Poziom studiów

   Teraz najważniejsze

   matura 2024

   zmiany na maturze 2024

   arkusze maturalne

   wyniki matur 2023

   rekrutacja na studia

   studia

   kierunki studiów

   studia podyplomowe

    

   Ciekawe

    


   gdzie studiować

    

    

   Nadchodzące wydarzenia

   • Kampus AGH https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJIZu1VqdbFkcR0RezIbqNDLI https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b9653-agh.jpg Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie
   • Kampus przy ul. Warszawskiej 24 w Krakowie https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJv9WgpARbFkcR6xkKhuEVqEE https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b117c-politechnika-krakowska.jpg Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
   • ul. Podchorążych 2, 30-084 Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=UNIWERSYTET%20PEDAGOGICZNY%20KRAK%C3%93W https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/40a0a-miniatura-na-miescie.jpg Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
   • pl. Kopernika 11a,, 45-040 Opole Uniwersytet Opolski
   • ul. Krakowskie Przedmieście 26/28, Warszawa https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJCWP6Nl7MHkcRf_xabKDNoaQ https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/be790-uniwersytet-warszawski.jpg Uniwersytet Warszawski
   • Dzień otwarty Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu

   Komentarze (0)