Studia na kierunku Przemysł 4.0 umożliwiają studentom zdobycie wiedzy i umiejętności z zakresu m.in. wizualizacji i raportowania danych statystycznych, Internetu rzeczy i usług, sieci neuronowych i ich zastosowań czy przetwarzania języka naturalnego. Program studiów zakłada również, że studenci zdobędą umiejętności w zakresie programowania, a także wiedzę i umiejętności dotyczące interfejsów naturalnych kontaktu człowiek-maszyna.
Studenci kierunku Przemysł 4.0 mogą też zapoznać się z zagadnieniami dotyczącymi np. przedsiębiorczości międzynarodowej, projektowania proekologicznego, wirtualizacji procesów sieciowych czy hurtowni danych. Mogą też zdobyć umiejętność projektowania multimediów, z uwzględnieniem systemów wirtualnej rzeczywistości oraz zdobyć wiedzę o nowatorskich formach zarządzania przedsiębiorstwem oraz modelach biznesowych związanych z wprowadzeniem nowych technologii.
Program studiów zakłada, że studenci zdobędą wiedzę i umiejętności również z zakresu np. automatyki przemysłowej, marketingu internetowego, biznesu w IT z wykorzystaniem Data Science, przetwarzania dużych zbiorów danych, ekonomii oraz organizacji i zarządzania procesami produkcyjnymi. Mogą też zapoznać się z zagadnieniami z zakresu np. zarządzania informacją, umiejętności menedżerskich w organizacji, historii myśli ekonomicznej czy cyberbezpieczeństwa.
Przykładowe przedmioty oferowane przez uczelnie na kierunku Przemysł 4.0: zarządzanie w przemyśle 4.0, technologie i systemy multimedialne, sieci automatyki i domotyki.