ZARZĄDZANIE BIZNESEM - STUDIA DLA NIEEKONOMISTÓW

ZARZĄDZANIE BIZNESEM - STUDIA DLA NIEEKONOMISTÓW

Studia na kierunku zarządzanie biznesem - studia dla nieekonomistów możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Uniwersytet Łódzki

Uniwersytet Łódzki

Zarządzanie biznesem - studia dla nieekonomistów stopień: (II), czas trwania: 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku zarządzanie biznesem - studia dla nieekonomistów

ZARZĄDZANIE BIZNESEM - STUDIA DLA NIEEKONOMISTÓW studia - kierunek studiów

Studia na kierunku Zarządzanie biznesem - studia dla nieekonomistów to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia na kierunku zarządzanie biznesem - studia dla nieekonomistów
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia II stopnia
Czas trwania 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku zarządzanie biznesem - studia dla nieekonomistów rozpocznie się 7 maja 2024 r. i potrwa do 17 września 2024 r. | zarządzanie biznesem - studia dla nieekonomistów - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia na kierunku zarządzanie biznesem - studia dla nieekonomistów możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym | zarządzanie biznesem - studia dla nieekonomistów - uczelnie >

Specjalności

Współczesne studia z zarządzania biznesem - studia dla nieekonomistów charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

Popularne specjalności na kierunku zarządzanie biznesem - studia dla nieekonomistów: zarządzanie firmą, zarządzanie zasobami it.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem tego interesującego i zarazem perspektywicznego kierunku powinieneś przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych z obszaru nauk nieekonomicznych.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

ZARZĄDZANIE BIZNESEM - STUDIA DLA NIEEKONOMISTÓW - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE BIZNESEM - STUDIA DLA NIEEKONOMISTÓW:

Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku zarządzanie biznesem - studia dla nieekonomistów?
Jako student tego niezwykle prestiżowego i przyszłościowego kierunku będziesz miał szansę rozwinąć się na kilku płaszczyznach jednocześnie i zdobyć wszechstronną wiedzę oraz kwalifikacje zawodowe, które zwiększą twoje szanse na zdobycie atrakcyjnej i perspektywicznej pracy.
W ofercie kursu przewidziano wiele interesujących zajęć i warsztatów, dzieki, którym zgłębisz swoją wiedzę z obszaru zarządzania biznesem i zasobami ludzkimi.
Co więcej, zaznajomisz się z tajnikami rachunkowości i dowiesz się, w jaki sposób skutecznie i efektywnie prowadzić księgi finansowe i nadzorować budżet różnorodnych firm.
W trakcie nauki będziesz musiał także dokonać wyboru specjalizacji, która będzie najbardziej dopasowana do twoich zainteresowań i planów zawodowych. Zadecydujesz pomiędzy zarządzaniem zasobami IT a zarządzaniem firmą.
Uzyskaną wiedzę teoretyczną wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, które zrealizujesz w wybranym przez siebie miejscu i jednocześnie zdobędziesz cenne doświadczenie i kompetencje.
 
Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie takim jak:
 • wiedza z zakresu zarządzania biznesem i zasobami ludzkimi
 • znajomość języka obcego
 • wiedza z zakresu rachunkowości
 • umiejętność prowadzenia ksiąg rachunkowych
 • umiejętność zarządzania zasobami IT
 • znajomość prawa finansowego
 • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy

Jak wyglądają studia na kierunku Zarządzanie biznesem

 

1. Tryb i typ studiów

Studia na kierunku Zarządzanie biznesem - studia dla nieekonomistów możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

2. Program studiów i przedmioty

Zarządzanie biznesem to kierunek, który można określić mianem klasycznej gałęzi zarządzania, ponieważ oferuje pozyskanie wiedzy uniwersalnej i fundamentalnej dla tej nauki.

To propozycja dla tych, którzy chcieliby rozwinąć umiejętności niezbędne do poruszania się po świecie współczesnego biznesu i zdobyć wiedzę nowoczesną i innowacyjną.

Studia na kierunku Zarządzanie biznesem polegają przede wszystkim na kształceniu przyszłych kadr menedżerskich i specjalistów szeroko rozumianego zarządzania. 

Program studiów na kierunku Zarządzanie biznesem jest dość szeroki i pozwala studentom na zdobycie wiedzy między innymi z zakresu zarządzania firmą, zarządzania zasobami ludzkimi, finansów przedsiębiorstw, digitalizacji biznesu, czy analizy procesów biznesowych.

Często też poruszane są takie zagadnienia jak zarządzanie międzykulturowe, marketing międzynarodowy, czy społeczna odpowiedzialność biznesu. To wszystko prowadzić ma do poprowadzenia kariery zawodowej w różnego typu przedsiębiorstwach. 

Zarządzanie biznesem zyskuje na popularności i należy do grona coraz chętniej wybieranych kierunków. Można go odnaleźć w ofertach dydaktycznych wielu uczelni, które prowadzą kształcenie w różnorodnych formach.

Najczęściej jest to kierunek, który występuje na studiach tylko jednego stopnia, pierwszego bądź drugiego, zatem absolwent będzie posiadał dyplom ukończenia studiów licencjackich, bądź magisterskich. Różnorodność pojawia się także w aspekcie trybu kształcenia. Kierunek prowadzony jest zazwyczaj zarówno w formie stacjonarnej, jak i niestacjonarnej.

 

3. Dla kogo ten kierunek

W dobie rozwoju gospodarki i przemysłu oraz powstawania nowych, prężnie działających biznesów nieustannie wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów doskonale orientujących się w specyfice funkcjonowania przedsiębiorstw i potrafiących sprawnie nimi zarządzać.
Jako odpowiedź na potrzeby zmieniającego się świata oraz obecnego rynku pracy, powstały niezwykle innowacyjne i przyszłościowe studia, zarządzanie biznesem-studia dla nieekonomistów.
Ich program skierowany jest do absolwentów studiów nieekonomicznych, którzy chcieliby rozwinąć swoją wiedzę z zakresu nauk ścisłych i związać z nimi swoją przyszłość zawodową.
Jeżeli więc lubisz uczyć się nowych rzeczy i rozwijać się na wielu płaszczyznach jednocześnie to nie wahaj się i weź udział w rekrutacji na ten interesujący kierunek i zdobądź wykształcenie, które zwiększy twoje szanse na zdobycie atrakcyjnej i rozwijającej pracy.
 
4. Gdzie studiować Zarządzanie biznesem - studia dla nieekonomistów

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek Zarządzanie biznesem - studia dla nieekonomistów:

Ile trwają studia na kierunku Zarządzanie biznesem

Studia na kierunku Zarządzanie biznesem - studia dla nieekonomistów trwają 2 lata (studia II stopnia).

Pomimo tego, że uczelnie realizujące kształcenie na kierunku Zarządzanie biznesem proponują zbliżone programy kształcenia, to jednak zachodzą różnice w tym, na którym stopniu prowadzona jest nauka. Zarządzanie biznesem można studiować w formie studiów magisterskich, które trwać będą dwa lata, czyli cztery semestry. Po obronie pracy dyplomowej zyskasz tytuł magistra.

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE BIZNESEM - STUDIA DLA NIEEKONOMISTÓW:

Jaka praca po tym kierunku?
Po ukończeniu tych niezwykle innowacyjnych i prestiżowych studiów będziesz miał wszechstronną i gruntowną wiedzę z zakresu zarządzania, rachunkowości i innych aspektów powiązanych z prowadzeniem i nadzorowaniem biznesu.
Uzyskane kompetencje i kwalifikacje sprawią, że bez problemu znajdziesz atrakcyjną i interesującą pracę związaną z twoim wykształceniem.
Przede wszystkim zostaniesz kompleksowo przygotowany do objęcia stanowiska menadżerskiego i kierowniczego w różnorodnych firmach i korporacjach.
Ponadto, idealnie sprawdzisz się w branży IT. Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z zawodem księgowego lub analityka finansowego.
Bardzo dobra znajomość języka obcego sprawi, że zwiększą się twoje szanse na międzynarodową karierę. Dodatkowo, po ukończeniu studiów magisterskich możesz kontynuować naukę na studiach podyplomowych lub doktoranckich i rozważyć rozpoczęcie działalności naukowej.
 
 
Absolwent kierunku Zarządzanie biznesem - studia dla nieekonomistów znajdzie zatrudnienie jako/w takich miejcach jak:
 • kierownik
 • menadżer
 • analityk finansowy
 • księgowy
 • branża IT
 • firmy i korporacje międzynarodowe

Poziom i forma studiów

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Zarządzanie biznesem - studia dla nieekonomistów studia II stopnia

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku zarządzanie biznesem - studia dla nieekonomistów

Filtrowanie
Województwo
Miasto
Poziom studiów
Forma studiów

Zobacz inne kierunki zarządzanie i marketing

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Zobacz inne kierunki zarządzanie i marketing - podyplomowe

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Miasta, które oferują studia na kierunku ZARZĄDZANIE BIZNESEM - STUDIA DLA NIEEKONOMISTÓW

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

Komentarze (0)