MASTER IN FINANCE AND ACCOUNTING

MASTER IN FINANCE AND ACCOUNTING

MASTER IN FINANCE AND ACCOUNTING studia-kierunek studiów

 
Master in finance and accounting to niezwykle perspektywiczny kierunek skierowany do wszystkich absolwentów studiów wyższych, którzy chcą ugruntować swoją wiedzę z zakresu finansów i rachunkowości oraz zdobyć nowe umiejętności i cenne doświadczenie. Ich nowoczesny i interdyscyplinarny charakter sprawia, że studenci mają możliwość kształcenia się na kilku płaszczyznach jednocześnie oraz zdobycia ciekawego i przyszłościowego zawodu.
Jako odpowiedź na potrzeby zmieniającego się świata oraz tendencje panujące na współczesnym rynku pracy wszystkie zajęcia i wykłady realizowane są w języku angielskim. Dzięki takiemu zabiegowi absolwenci mają nie tylko wykształcenie z obszaru finansów, lecz także są kompleksowo przygotowani do rozpoczęcia kariery międzynarodowej. Jeżeli więc jesteś osobą o dużych zdolnościach językowych, a nauki ścisłe to twoja mocna strona, to wybór studiów na kierunku Master in finance and accounting będzie dobrą decyzją.
 
Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku Master in finance and accounting?
 
W trakcie studiów zdobędziesz wiedzę z zakresu szeroko pojętych finansów i rachunkowości. Jako student będziesz uczestniczył w zajęciach, na których zostaniesz kompleksowo przygotowany do zajmowania się finansami i inwestycjami przedsiębiorstw.
Ponadto, poznasz najnowsze systemy bankowe oraz poznasz SQL, język używany do tworzenia baz danych. Jako, że studia przygotowują do rozpoczęcia kariery zagranicznej, zapoznasz się z międzynarodowymi standardami obowiązującymi w dziedzinie rachunkowości. Dodatkowo przez cały okres nauki będziesz doskonalił swoje zdolności językowe i komunikacyjne oraz nauczysz się specjalistycznej terminologii stosowanej w branży finansowej.
Uzyskaną wiedzę teoretyczną będziesz mógł wykorzystać podczas obowiązkowych praktyk studenckich. Doświadczenie możesz zdobywać także na wymianach zagranicznych, licznych konferencjach lub jako uczestnik kół naukowych.
 
Jaka praca po tym kierunku?
 
Po ukończeniu studiów na kierunku Master in finance and accounting będziesz miał gruntowne wykształcenie z zakresu finansów, zarządzania ryzykiem oraz wiedzę z obszaru międzynarodowych rynków finansowych. Uzyskane kwalifikacje i umiejętności praktyczne sprawią, że zyskasz szansę na zdobycie ciekawej i perspektywicznej pracy w swoim zawodzie. Jako absolwent znajdziesz zatrudnienie w instytucjach związanych z finansowych. Ponadto możesz związać swoją przyszłość zawodową z bankami, firmami ubezpieczeniowymi lub firmami brokerskimi. Idealnie odnajdziesz się na stanowisku księgowego, kontrolera finansowego lub audytora.
Równie ciekawym rozwiązaniem jest założenie własnej działalności gospodarczej. Co więcej, doskonała znajomość języka angielskiego oraz specjalistycznej terminologii otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery, zarówno w światowych firmach i korporacjach, jak i poza granicami kraju. Po ukończeniu studiów możesz kontynuować naukę na studiach podyplomowych lub doktoranckich i zyskać nowe perspektywy zawodowe.
 

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku Master in finance and accounting musisz przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych. Ponadto, wszyscy kandydaci muszą potwierdzić swoją znajomość języka angielskiego.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK MASTER IN FINANCE AND ACCOUNTING

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Zobacz inne kierunki Studia w języku obcym

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU MASTER IN FINANCE AND ACCOUNTING:

 • umiejętność zarządzania finansami i inwestycjami
 • umiejętność zarządzania ryzykiem
 • znajomość specjalistycznej terminologii
 • znajomość języka angielskiego na poziomie zaawansowanym
 • znajomość międzynarodowych rynków finansowych

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU MASTER IN FINANCE AND ACCOUNTING :

 • instytucje finansowe
 • banki
 • agencje ubezpieczeniowe
 • firmy i korporacje międzynarodowego
 • księgowy
 • kontroler finansowy
 • audytor finansowy
 • własna działalność gospodarcza

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU MASTER IN FINANCE AND ACCOUNTING

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU MASTER IN FINANCE AND ACCOUNTING

Komentarze (0)