ZARZĄDZANIE FINANSAMI I RACHUNKOWOŚĆ

ZARZĄDZANIE FINANSAMI I RACHUNKOWOŚĆ

ZARZĄDZANIE FINANSAMI I RACHUNKOWOŚĆ studia – kierunek studiów

Rozwój gospodarczy, globalizacja, różnego rodzaju dotacje i dofinansowania, to wszystko jest poniekąd przyczyną powstania wielu nowych przedsiębiorstw o różnorodnym profilu działalności. Bez względu na dziedzinę, jaką zajmuje się dana firma, każda z nich powinna mieć dobre funkcjonujący system finansowy.

Dlatego też wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów z obszaru znajomości rynku finansowego i potrafiących go w skuteczny sposób kontrolować i nadzorować. Nijako odpowiedzią na wymagania współczesnego rynku pracy jest niezwykle nowatorski, interesujący i dopasowany do tendencji panujących w dzisiejszym świecie kierunek, zarządzanie finansami i rachunkowość.

Program studiów skierowany jest do wszystkich osób o zdolnościach z zakresu nauk ścisłych i zainteresowaniach menadżerskich, którzy chcieliby rozwijać się w tym kierunku. Jeżeli więc chciałbyś zdobyć wszechstronne wykształcenie i tym samym zwiększyć swoje perspektywy zawodowe, to studia na tym prestiżowym kierunku powinny być twoim wyborem!

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem tego prestiżowego kierunku musisz zdać maturę z języka polskiego, języka obcego nowożytnego, matematyki, geografii, fizyki, chemii lub informatyki.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ZARZĄDZANIE FINANSAMI I RACHUNKOWOŚĆ

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Specjalności na kierunku zarządzanie

Specjalności na kierunku zarządzanie

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE FINANSAMI I RACHUNKOWOŚĆ

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Zarządzanie i Marketing

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE FINANSAMI I RACHUNKOWOŚĆ:

Ze względu na złożony i niezwykle interdyscyplinarny charakter studiów będziesz miał okazję ugruntować i rozwinąć swoją wiedzę z zakresu kilku aspektów powiązanych z różnorodnymi dziedzinami oscylującymi wokół zarządzania, finansów i wielu innych pokrewnych dziedzin wiedzy. Już na początku swojej drogi naukowej dogłębnie zaznajomisz się z naukami ścisłymi, między innymi matematyką czy statystyką, które są niezmiernie ważne w tej dyscyplinie.

Ponadto, zagłębisz się w meandry zarządzania i poznasz najważniejsze, różnorodne strategie zarządzania i dowiesz się w jaki sposób nadzorować funkcjonowanie biznesu oraz jego aspekty finansowe. Jako że studia posiadają akredytację ACCA, zdobędziesz cenne kwalifikacje i zwolnienie z kilku egzaminów, których zaliczenie jest niezbędne do zdobycia tego międzynarodowego certyfikatu.

Oprócz wiedzy kierunkowej, w trakcie studiów będziesz rozwijał także swoje zdolności językowe, dzięki czemu zwiększysz swoje szansę na karierę zagraniczną.

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • wiedza z zakresu ekonomii
 • wiedza z zakresu rachunkowości
 • znajomość różnych strategi zarządzania
 • umiejętność zarządzania biznesem
 • umiejętność zarządzania finansami
 • umiejętność kierowania zespołem pracowniczym
 • znajomość języka obcego
 • znajomość specjalistycznej terminologii biznesowej

Jak wyglądają studia na kierunku Zarządzanie finansami i rachunkowość?

 

1. Nabywane umiejętności

Zarządzanie finansami i rachunkowość to kierunek dla osób, które pragną wyjść poza ramy kształcenia kierunku o nazwie finanse i rachunkowość. Zdobywają tutaj podobne umiejętności, ale dokładają do nich wiedzę na temat współczesnego biznesu i menedżerskich działań. Studia na kierunku Zarządzanie finansami i rachunkowość prowadzone są w taki sposób, aby krok po kroku studenci nabywali umiejętności:

 • analizy powiązań przedsiębiorstwa ze sferą wytwarzania dóbr i usług,
 • planowania i prognozowania działań przedsiębiorstwa,
 • oceniania atrakcyjności możliwości inwestycyjnych,
 • kontroli działań przedsiębiorstwa w danej strategii.

 

 

2. Program studiów i przedmioty

Zarządzanie finansami i rachunkowość to kierunek o dość szeroki programie kształcenia. Można w nim odnaleźć zagadnienia związane z rachunkowością zarządczą, doradztwem podatkowym i ubezpieczeniowym, strategicznym zarządzaniem finansami, czy rynkami i instrumentami finansowymi. W harmonogramach zajęć pojawiają się także przedmioty dotyczące finansów samorządowych, metod prognozowania finansowego, czy zarządzania finansami w banku i zakładzie ubezpieczeń.

 

 

3. Typ i tryb studiów

Zarządzanie finansami i rachunkowość coraz częściej występuje w ofertach dydaktycznych szkół wyższych i osoby zainteresowane nauką zazwyczaj otrzymują wybór odnośnie trybu kształcenia. Kierunek ten zwykle realizowany jest zarówno w formie stacjonarnej, jak i niestacjonarnej.

Ile trwają studia na kierunku Zarządzanie finansami i rachunkowość?

Zarządzanie finansami i rachunkowość jest kierunkiem, który często pojawia się na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych, natomiast w przypadku stopni kształcenia wybór jest znacznie mniejszy, ponieważ zazwyczaj oferowany jest tylko na jednym ze stopni. Co za tym idzie, Zarządzanie finansami i rachunkowość możemy studiować albo na pierwszym stopniu, czyli na studiach licencjackich albo na drugim stopniu, czyli na studiach magisterskich. W zależności od wyboru nauka może trwać 3 lata albo 2 lata.

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE FINANSAMI I RACHUNKOWOŚĆ:

Po ukończeniu tych niezwykle perspektywicznych i nowatorskich studiów będziesz miał wszechstronne wykształcenie i gruntowną wiedzę z obszaru zarządzania biznesem i nadzorowania kwestii finansowych.

Uzyskane kompetencje i kwalifikacje zawodowe sprawią, że bez problemu znajdziesz zatrudnienie w wielu interesujących i prężnie działających branżach. Jako absolwent przede wszystkim będziesz przygotowany do objęcia stanowisk kierowniczych i menadżerskich w różnorodnych firmach i instytucjach.

Ponadto, idealnie odnajdziesz się jako pracownik branży finansowej, między innymi w zawodzie audytora, księgowego czy analityka finansowego. Równie ciekawym rozwiązaniem może okazać się praca w bankach, agencjach ubezpieczeniowych czy firmach zajmujących się doradztwem kredytowym. Dodatkowo, po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych i tym samym zwiększyć swoje perspektywy zawodowe.

 • audytor finansowy
 • księgowy
 • kadra zarządzająca
 • firmy i korporacje międzynarodowe
 • banki
 • agencje ubezpieczeniowe
 • kontroler finansowy
 • analityk finansowy i biznesowy
 • ośrodki naukowo-badawcze
 • branża finansowa

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE FINANSAMI I RACHUNKOWOŚĆ

Komentarze (0)