ZARZĄDZANIE FINANSAMI I RACHUNKOWOŚĆ

ZARZĄDZANIE FINANSAMI I RACHUNKOWOŚĆ

Dodaj do ulubionych

ZARZĄDZANIE FINANSAMI I RACHUNKOWOŚĆ studia – kierunek studiów

Studia na kierunku Zarządzanie finansami i rachunkowość to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia na kierunku zarządzanie finansami i rachunkowość
Rok akademicki 2022/2023
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku zarządzanie finansami i rachunkowość rozpocznie się 1 kwietnia 2022 r. i potrwa do 30 września 2022 r. | zarządzanie finansami i rachunkowość - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności zarządzanie finansami i rachunkowość możesz podjąć na 2 uczelniach publicznych oraz 2 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym | zarządzanie finansami i rachunkowość - uczelnie >

Specjalności

Współczesne studia z zarządzania finansami i rachunkowością charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

Popularne specjalności na kierunku zarządzanie finansami i rachunkowość: finanse przedsiębiorstwa, podatki i finanse publiczne, rachunkowość w organizacjach gospodarczych, zarządzanie instytucjami finansowymi.

 
Wymagania

W procesie rekrutacji na studia na kierunku zarządzanie finansami i rachunkowość najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: biologia, chemia, filozofia, fizyka, fizyka i astronomia, geografia, historia, informatyka, język obcy, język polski, matematyka, wiedza o społeczeństwie.

*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku zarządzanie finansami i rachunkowość:

 • biologia,
 • chemia,
 • filozofia,
 • fizyka,
 • fizyka i astronomia,
 • geografia,
 • historia,
 • informatyka,
 • język obcy,
 • język polski,
 • matematyka,
 • wiedza o społeczeństwie.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ZARZĄDZANIE FINANSAMI I RACHUNKOWOŚĆ

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej

Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej

Zarządzanie finansami i rachunkowość stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: niestacjonarne, stacjonarne
Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski

UCZELNIE, GDZIE ZARZĄDZANIE FINANSAMI I RACHUNKOWOŚĆ JAKO SPECJALNOŚĆ / ŚCIEŻKA KSZTAŁCENIA

Politechnika Łódzka

Politechnika Łódzka

Zarządzanie stopień: (I)  (II), czas trwania: 2 lata • 3 lata
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku zarządzanie

Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie

Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie

Economics stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne

Specjalności na kierunku economics

Pokaż więcej

Akademia Pomorska w Słupsku

Zarządzanie stopień: (I)  (II), czas trwania: 2 lata • 3 lata
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Ścieżki kształcenia na kierunku zarządzanie

ZARZĄDZANIE FINANSAMI I RACHUNKOWOŚĆ - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i forma studiów

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Zarządzanie finansami i rachunkowość studia I stopnia

Zarządzanie finansami i rachunkowość studia II stopnia

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku zarządzanie finansami i rachunkowość

Forma studiów
Poziom studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE FINANSAMI I RACHUNKOWOŚĆ:

Ze względu na złożony i niezwykle interdyscyplinarny charakter studiów będziesz miał okazję ugruntować i rozwinąć swoją wiedzę z zakresu kilku aspektów powiązanych z różnorodnymi dziedzinami oscylującymi wokół zarządzania, finansów i wielu innych pokrewnych dziedzin wiedzy.

Już na początku swojej drogi naukowej dogłębnie zaznajomisz się z naukami ścisłymi, między innymi matematyką czy statystyką, które są niezmiernie ważne w tej dyscyplinie.

Ponadto, zagłębisz się w meandry zarządzania i poznasz najważniejsze, różnorodne strategie zarządzania i dowiesz się w jaki sposób nadzorować funkcjonowanie biznesu oraz jego aspekty finansowe.

Jako że studia posiadają akredytację ACCA, zdobędziesz cenne kwalifikacje i zwolnienie z kilku egzaminów, których zaliczenie jest niezbędne do zdobycia tego międzynarodowego certyfikatu.

Oprócz wiedzy kierunkowej, w trakcie studiów będziesz rozwijał także swoje zdolności językowe, dzięki czemu zwiększysz swoje szansę na karierę zagraniczną.

 

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • wiedza z zakresu ekonomii
 • wiedza z zakresu rachunkowości
 • znajomość różnych strategi zarządzania
 • umiejętność zarządzania biznesem
 • umiejętność zarządzania finansami
 • umiejętność kierowania zespołem pracowniczym
 • znajomość języka obcego
 • znajomość specjalistycznej terminologii biznesowej

Jak wyglądają studia na kierunku Zarządzanie finansami i rachunkowość?

 

1. Nabywane umiejętności

Zarządzanie finansami i rachunkowość to kierunek dla osób, które pragną wyjść poza ramy kształcenia kierunku o nazwie finanse i rachunkowość. Zdobywają tutaj podobne umiejętności, ale dokładają do nich wiedzę na temat współczesnego biznesu i menedżerskich działań. Studia na kierunku Zarządzanie finansami i rachunkowość prowadzone są w taki sposób, aby krok po kroku studenci nabywali umiejętności:

 • analizy powiązań przedsiębiorstwa ze sferą wytwarzania dóbr i usług,
 • planowania i prognozowania działań przedsiębiorstwa,
 • oceniania atrakcyjności możliwości inwestycyjnych,
 • kontroli działań przedsiębiorstwa w danej strategii.

 

2. Program studiów i przedmioty

Zarządzanie finansami i rachunkowość to kierunek o dość szeroki programie kształcenia. Można w nim odnaleźć zagadnienia związane z rachunkowością zarządczą, doradztwem podatkowym i ubezpieczeniowym, strategicznym zarządzaniem finansami, czy rynkami i instrumentami finansowymi.

W harmonogramach zajęć pojawiają się także przedmioty dotyczące finansów samorządowych, metod prognozowania finansowego, czy zarządzania finansami w banku i zakładzie ubezpieczeń.

 

3. Typ i tryb studiów

Zarządzanie finansami i rachunkowość coraz częściej występuje w ofertach dydaktycznych szkół wyższych i osoby zainteresowane nauką zazwyczaj otrzymują wybór odnośnie trybu kształcenia. Kierunek ten zwykle realizowany jest zarówno w formie stacjonarnej, jak i niestacjonarnej.

 

Studia na kierunku Zarządzanie finansami i rachunkowość możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

4. Dla kogo ten kierunek

Rozwój gospodarczy, globalizacja, różnego rodzaju dotacje i dofinansowania, to wszystko jest poniekąd przyczyną powstania wielu nowych przedsiębiorstw o różnorodnym profilu działalności. Bez względu na dziedzinę, jaką zajmuje się dana firma, każda z nich powinna mieć dobre funkcjonujący system finansowy.

Dlatego też wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów z obszaru znajomości rynku finansowego i potrafiących go w skuteczny sposób kontrolować i nadzorować. Nijako odpowiedzią na wymagania współczesnego rynku pracy jest niezwykle nowatorski, interesujący i dopasowany do tendencji panujących w dzisiejszym świecie kierunek, zarządzanie finansami i rachunkowość.

Program studiów skierowany jest do wszystkich osób o zdolnościach z zakresu nauk ścisłych i zainteresowaniach menadżerskich, którzy chcieliby rozwijać się w tym kierunku. Jeżeli więc chciałbyś zdobyć wszechstronne wykształcenie i tym samym zwiększyć swoje perspektywy zawodowe, to studia na tym prestiżowym kierunku powinny być twoim wyborem!

 

5. Gdzie studiować Zarządzanie finansami i rachunkowość

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek Zarządzanie finansami i rachunkowość:

Ile trwają studia na kierunku Zarządzanie finansami i rachunkowość?

Studia na kierunku Zarządzanie finansami i rachunkowość trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Zarządzanie finansami i rachunkowość jest kierunkiem, który często pojawia się na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych, natomiast w przypadku stopni kształcenia wybór jest znacznie mniejszy, ponieważ zazwyczaj oferowany jest tylko na jednym ze stopni. Co za tym idzie, Zarządzanie finansami i rachunkowość możemy studiować albo na pierwszym stopniu, czyli na studiach licencjackich albo na drugim stopniu, czyli na studiach magisterskich. W zależności od wyboru nauka może trwać 3 lata albo 2 lata.

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE FINANSAMI I RACHUNKOWOŚĆ:

Po ukończeniu tych niezwykle perspektywicznych i nowatorskich studiów będziesz miał wszechstronne wykształcenie i gruntowną wiedzę z obszaru zarządzania biznesem i nadzorowania kwestii finansowych.

Uzyskane kompetencje i kwalifikacje zawodowe sprawią, że bez problemu znajdziesz zatrudnienie w wielu interesujących i prężnie działających branżach. Jako absolwent przede wszystkim będziesz przygotowany do objęcia stanowisk kierowniczych i menadżerskich w różnorodnych firmach i instytucjach.

Ponadto, idealnie odnajdziesz się jako pracownik branży finansowej, między innymi w zawodzie audytora, księgowego czy analityka finansowego. Równie ciekawym rozwiązaniem może okazać się praca w bankach, agencjach ubezpieczeniowych czy firmach zajmujących się doradztwem kredytowym.

Dodatkowo, po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych i tym samym zwiększyć swoje perspektywy zawodowe.

 

Absolwent kierunku Zarządzanie finansami i rachunkowość znajdzie zatrudnienie w/jako:

 • audytor finansowy
 • księgowy
 • kadra zarządzająca
 • firmy i korporacje międzynarodowe
 • banki
 • agencje ubezpieczeniowe
 • kontroler finansowy
 • analityk finansowy i biznesowy
 • ośrodki naukowo-badawcze
 • branża finansowa

Zobacz inne kierunki Zarządzanie i Marketing

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Zarządzanie i Marketing - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE FINANSAMI I RACHUNKOWOŚĆ

Komentarze (1)

DoradcaOnlineVistula odpowiedz

Witam! W ramach kampanii informacyjnej mam przyjemność być Waszym Doradcą Online. Chętnie odpowiem na wszystkie nurtujące pytania dotyczące studiowania na naszej uczelni. Zachęcam do podjęcia dyskusji. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online Akademia Finansów i Biznesu Vistula