ZARZĄDZANIE FINANSAMI I RACHUNKOWOŚĆ

ZARZĄDZANIE FINANSAMI I RACHUNKOWOŚĆ

Studia na kierunku zarządzanie finansami i rachunkowość możesz podjąć na 1 uczelni publicznej oraz 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Politechnika Białostocka

Politechnika Białostocka

Zarządzanie finansami i rachunkowość stopień: (I), czas trwania: 3 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne
Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej

Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej

Zarządzanie finansami i rachunkowość stopień: (II), czas trwania: 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Uczelnie, gdzie zarządzanie finansami i rachunkowość jako specjalność / ścieżka kształcenia

Politechnika Łódzka

Politechnika Łódzka

Zarządzanie stopień: (I)  (II), czas trwania: 2 lata • 3 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku zarządzanie

Lubelska Akademia WSEI

Lubelska Akademia WSEI

Ekonomia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku ekonomia

Uniwersytet Pomorski w Słupsku

Zarządzanie stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku zarządzanie

ZARZĄDZANIE FINANSAMI I RACHUNKOWOŚĆ studia – kierunek studiów

Studia na kierunku Zarządzanie finansami i rachunkowość to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia na kierunku zarządzanie finansami i rachunkowość
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku zarządzanie finansami i rachunkowość rozpocznie się 4 maja 2024 r. i potrwa do 30 września 2024 r. | zarządzanie finansami i rachunkowość - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia na kierunku zarządzanie finansami i rachunkowość możesz podjąć na 1 uczelni publicznej oraz 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym | zarządzanie finansami i rachunkowość - uczelnie >

Specjalności

Współczesne studia z zarządzania finansami i rachunkowością charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

Popularne specjalności na kierunku zarządzanie finansami i rachunkowość: finanse przedsiębiorstwa, podatki i finanse publiczne, rachunkowość w organizacjach gospodarczych, zarządzanie instytucjami finansowymi.

 
Wymagania

W procesie rekrutacji na studia 2024/2025 na kierunku zarządzanie finansami i rachunkowość najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: chemia, filozofia, fizyka, fizyka i astronomia, biologia, matematyka, geografia, historia, informatyka, język polski, język obcy, wiedza o społeczeństwie.

*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku zarządzanie finansami i rachunkowość:

 • biologia,
 • chemia,
 • filozofia,
 • fizyka,
 • fizyka i astronomia,
 • geografia,
 • historia,
 • informatyka,
 • matematyka,
 • język obcy,
 • język polski,
 • wiedza o społeczeństwie.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

ZARZĄDZANIE FINANSAMI I RACHUNKOWOŚĆ - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE FINANSAMI I RACHUNKOWOŚĆ:

Ze względu na złożony i niezwykle interdyscyplinarny charakter studiów będziesz miał okazję ugruntować i rozwinąć swoją wiedzę z zakresu kilku aspektów powiązanych z różnorodnymi dziedzinami oscylującymi wokół zarządzania, finansów i wielu innych pokrewnych dziedzin wiedzy.

Już na początku swojej drogi naukowej dogłębnie zaznajomisz się z naukami ścisłymi, między innymi matematyką czy statystyką, które są niezmiernie ważne w tej dyscyplinie.

Ponadto, zagłębisz się w meandry zarządzania i poznasz najważniejsze, różnorodne strategie zarządzania i dowiesz się w jaki sposób nadzorować funkcjonowanie biznesu oraz jego aspekty finansowe.

Jako że studia posiadają akredytację ACCA, zdobędziesz cenne kwalifikacje i zwolnienie z kilku egzaminów, których zaliczenie jest niezbędne do zdobycia tego międzynarodowego certyfikatu.

Oprócz wiedzy kierunkowej, w trakcie studiów będziesz rozwijał także swoje zdolności językowe, dzięki czemu zwiększysz swoje szansę na karierę zagraniczną.

 

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • wiedza z zakresu ekonomii
 • wiedza z zakresu rachunkowości
 • znajomość różnych strategi zarządzania
 • umiejętność zarządzania biznesem
 • umiejętność zarządzania finansami
 • umiejętność kierowania zespołem pracowniczym
 • znajomość języka obcego
 • znajomość specjalistycznej terminologii biznesowej

Jak wyglądają studia na kierunku Zarządzanie finansami i rachunkowość?

 

1. Nabywane umiejętności

Zarządzanie finansami i rachunkowość to kierunek dla osób, które pragną wyjść poza ramy kształcenia kierunku o nazwie finanse i rachunkowość. Zdobywają tutaj podobne umiejętności, ale dokładają do nich wiedzę na temat współczesnego biznesu i menedżerskich działań. Studia na kierunku Zarządzanie finansami i rachunkowość prowadzone są w taki sposób, aby krok po kroku studenci nabywali umiejętności:

 • analizy powiązań przedsiębiorstwa ze sferą wytwarzania dóbr i usług,
 • planowania i prognozowania działań przedsiębiorstwa,
 • oceniania atrakcyjności możliwości inwestycyjnych,
 • kontroli działań przedsiębiorstwa w danej strategii.

 

2. Program studiów i przedmioty

Zarządzanie finansami i rachunkowość to kierunek o dość szeroki programie kształcenia. Można w nim odnaleźć zagadnienia związane z rachunkowością zarządczą, doradztwem podatkowym i ubezpieczeniowym, strategicznym zarządzaniem finansami, czy rynkami i instrumentami finansowymi.

W harmonogramach zajęć pojawiają się także przedmioty dotyczące finansów samorządowych, metod prognozowania finansowego, czy zarządzania finansami w banku i zakładzie ubezpieczeń.

 

3. Typ i tryb studiów

Zarządzanie finansami i rachunkowość coraz częściej występuje w ofertach dydaktycznych szkół wyższych i osoby zainteresowane nauką zazwyczaj otrzymują wybór odnośnie trybu kształcenia. Kierunek ten zwykle realizowany jest zarówno w formie stacjonarnej, jak i niestacjonarnej.

 

Studia na kierunku Zarządzanie finansami i rachunkowość możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

4. Dla kogo ten kierunek

Rozwój gospodarczy, globalizacja, różnego rodzaju dotacje i dofinansowania, to wszystko jest poniekąd przyczyną powstania wielu nowych przedsiębiorstw o różnorodnym profilu działalności. Bez względu na dziedzinę, jaką zajmuje się dana firma, każda z nich powinna mieć dobre funkcjonujący system finansowy.

Dlatego też wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów z obszaru znajomości rynku finansowego i potrafiących go w skuteczny sposób kontrolować i nadzorować. Nijako odpowiedzią na wymagania współczesnego rynku pracy jest niezwykle nowatorski, interesujący i dopasowany do tendencji panujących w dzisiejszym świecie kierunek, zarządzanie finansami i rachunkowość.

Program studiów skierowany jest do wszystkich osób o zdolnościach z zakresu nauk ścisłych i zainteresowaniach menadżerskich, którzy chcieliby rozwijać się w tym kierunku. Jeżeli więc chciałbyś zdobyć wszechstronne wykształcenie i tym samym zwiększyć swoje perspektywy zawodowe, to studia na tym prestiżowym kierunku powinny być twoim wyborem!

 

5. Gdzie studiować Zarządzanie finansami i rachunkowość

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek Zarządzanie finansami i rachunkowość:

Ile trwają studia na kierunku Zarządzanie finansami i rachunkowość?

Studia na kierunku Zarządzanie finansami i rachunkowość trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Zarządzanie finansami i rachunkowość jest kierunkiem, który często pojawia się na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych, natomiast w przypadku stopni kształcenia wybór jest znacznie mniejszy, ponieważ zazwyczaj oferowany jest tylko na jednym ze stopni. Co za tym idzie, Zarządzanie finansami i rachunkowość możemy studiować albo na pierwszym stopniu, czyli na studiach licencjackich albo na drugim stopniu, czyli na studiach magisterskich. W zależności od wyboru nauka może trwać 3 lata albo 2 lata.

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE FINANSAMI I RACHUNKOWOŚĆ:

Po ukończeniu tych niezwykle perspektywicznych i nowatorskich studiów będziesz miał wszechstronne wykształcenie i gruntowną wiedzę z obszaru zarządzania biznesem i nadzorowania kwestii finansowych.

Uzyskane kompetencje i kwalifikacje zawodowe sprawią, że bez problemu znajdziesz zatrudnienie w wielu interesujących i prężnie działających branżach. Jako absolwent przede wszystkim będziesz przygotowany do objęcia stanowisk kierowniczych i menadżerskich w różnorodnych firmach i instytucjach.

Ponadto, idealnie odnajdziesz się jako pracownik branży finansowej, między innymi w zawodzie audytora, księgowego czy analityka finansowego. Równie ciekawym rozwiązaniem może okazać się praca w bankach, agencjach ubezpieczeniowych czy firmach zajmujących się doradztwem kredytowym.

Dodatkowo, po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych i tym samym zwiększyć swoje perspektywy zawodowe.

 

Absolwent kierunku Zarządzanie finansami i rachunkowość znajdzie zatrudnienie w/jako:

 • audytor finansowy
 • księgowy
 • kadra zarządzająca
 • firmy i korporacje międzynarodowe
 • banki
 • agencje ubezpieczeniowe
 • kontroler finansowy
 • analityk finansowy i biznesowy
 • ośrodki naukowo-badawcze
 • branża finansowa

Poziom i forma studiów

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Zarządzanie finansami i rachunkowość studia I stopnia

Zarządzanie finansami i rachunkowość studia II stopnia

Zobacz inne kierunki zarządzanie i marketing

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Zobacz inne kierunki zarządzanie i marketing - podyplomowe

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Miasta, które oferują studia na kierunku ZARZĄDZANIE FINANSAMI I RACHUNKOWOŚĆ

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

Komentarze (1)

DoradcaOnlineVistula odpowiedz

Witam! W ramach kampanii informacyjnej mam przyjemność być Waszym Doradcą Online. Chętnie odpowiem na wszystkie nurtujące pytania dotyczące studiowania na naszej uczelni. Zachęcam do podjęcia dyskusji. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online Akademia Finansów i Biznesu Vistula