Innowacyjność i zarządzanie sferą publiczną

Innowacyjność i zarządzanie sferą publiczną

Studia na kierunku innowacyjność i zarządzanie sferą publiczną możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

Innowacyjność i zarządzanie sferą publiczną stopień: (I), czas trwania: 3 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Ścieżki kształcenia na kierunku innowacyjność i zarządzanie sferą publiczną

Innowacyjność i zarządzanie sferą publiczną studia - kierunek studiów

Studia na kierunku innowacyjność i zarządzanie sferą publiczną to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia na kierunku innowacyjność i zarządzanie sferą publiczną
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)

Uczelnie

Studia na kierunku innowacyjność i zarządzanie sferą publiczną możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym | innowacyjność i zarządzanie sferą publiczną - uczelnie >

Specjalności

Współczesne studia z innowacyjności i zarządzania sferą publiczną charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

Popularne specjalności na kierunku innowacyjność i zarządzanie sferą publiczną: kreowanie marki państwa i instytucji publicznych, office manager, zarządzanie rozwojem i wizerunkiem miast.

 
Wymagania

W procesie rekrutacji na studia 2024/2025 na kierunku innowacyjność i zarządzanie sferą publiczną najczęściej przyjęcie kandydatów odbywać się będzie na podstawie rankingu średniej ocen (punktów) uzyskanej z części pisemnej na egzaminie maturalnym („nowa matura”, matura międzynarodowa) lub na egzaminie dojrzałości („stara matura”).

*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Przyjęcie kandydatów na I rok studiów odbywać się będzie na podstawie rankingu średniej ocen (punktów) uzyskanej z części pisemnej na egzaminie maturalnym („nowa matura”, matura międzynarodowa) lub na egzaminie dojrzałości („stara matura”).

 

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Innowacyjność i zarządzanie sferą publiczną - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując innowacyjność i zarządzanie sferą publiczną

Program studiów i przedmioty

Obecne trendy światowe, ale także krajowe pokazują, że eksperci w zakresie sfery publicznej są nieustannie poszukiwani przez pracodawców. Dzięki możliwości wyboru jednej z trzech specjalizacji: branding, coaching lub strategie rozwoju lokalnego i regionalnego będziesz mógł rozwinąć się w wybranej specjalności.

Branding ukierunkuje Cię na projektowanie i zarządzanie projektami innowacyjnymi związanymi z budową świadomości marki, zaś coaching umożliwi Ci w przyszłości podjęcie pracy coacha lub mentora.

Strategie rozwoju lokalnego i regionalnego to natomiast propozycja dla osób chcących zapoznać się z programowaniem strategicznym oraz wykonywaniem kompleksowych przedsięwzięć rozwojowych na szczeblu lokalnym i regionalnym.

 

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
 • podstaw ekonomii i finansów,
 • podstawy organizacji i zarządzania, polityki lokalnej i bezpieczeństwa wewnętrznego,
 • zarządzania strategicznego, organizacji pozarządowych, marketingu,
 • w zależności od specjalizacji: zarządzania rozwojem społeczności lokalnych, teorii i praktyki coachingu lub semiotyki kultury popularnej oraz design management,
 • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.

Jak wyglądają studia na kierunku innowacyjność i zarządzanie sferą publiczną?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek innowacyjność i zarządzanie sferą publiczną można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. W przypadku studiów stacjonarnych, zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku. Natomiast wybierając studia niestacjonarne musisz być przygotowany na uczestnictwo w zjazdach realizowanych w wybrane weekendy semestru.

Studenci, którzy zdecydują się aplikować na powyższy kierunek zdobędą wszechstronne wykształcenie ekonomiczne.

 

Studia na kierunku innowacyjność i zarządzanie sferą publiczną możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

2. Program studiów i przedmioty

Program kształcenia na kierunku innowacyjność i zarządzanie sferą publiczną oscyluje wokół zagadnień z obszaru nauk ekonomicznych, społecznych i nauk o zarządzaniu.

Jako student zdobędziesz specjalistyczną wiedzę na temat rożnych aspektów prawa i zastosowania ich regulacji w praktyce. Ponadto, zyskasz cenne informacje z obszaru administracji publicznej i polityki społecznej.

W siatce zajęć znajdzie się wiele ciekawych i rozwijających przedmiotów, takich jak:

 • procesy globalizacyjne
 • bezpieczeństwo publiczne
 • podstawy organizacji i zarządzania
 • zamówienia publiczne
 • polityka miejska

Program nauczania zakłada realizacje obieralnych modułów specjalizacyjnych, których aktualną ofertę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.

 

3. Nabywane umiejętności

W czasie studiów na kierunku innowacyjność i zarządzanie sferą publiczną wykształcisz cenne umiejętności praktyczne. Jako student skupisz się na doskonaleniu zdolności z obszaru zarządzania i ekonomii. Tym samym, nauczysz się nowoczesnych technik zarządzania różnorodnymi aspektami funkcjonowania biznesu.

Co więcej, poznasz innowacyjne rozwiązania marketingowe i ich zastosowania w praktyce. Ponadto, zyskasz kompetencje budowania strategi firm czy tworzenia skutecznych kampanii reklamowych i marketingowych. W programie przewidziano także lektorat z języka obcego, dzięki któremu poznasz specjalistyczną terminologię branżową i tym samym zwiększysz swoje szanse na międzynarodową karierę.

 

4. Dla kogo ten kierunek

Chcesz dowiedzieć się jak skutecznie wyjść naprzeciw zapotrzebowaniu nowoczesnego rynku? Szukasz kierunku, który otworzy przed Tobą wiele perspektyw zawodowych w zakresie sfery publicznej? Jeżeli tak to Innowacyjność i zarządzanie sfera publiczną może okazać się świetnym kierunkiem dla Ciebie!

 

5. Gdzie studiować innowacyjność i zarządzanie sferą publiczną

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek innowacyjność i zarządzanie sferą publiczną:

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku innowacyjność i zarządzanie sferą publiczną trwają 3 lata (studia I stopnia).

Kierunek innowacyjność i zarządzanie sferą publiczną dostępny jest jedynie na pierwszym stopniu kształcenia. Studia te trwają trzy lata, czyli sześć semestrów i kończą się uzyskaniem tytułu licencjata.

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku innowacyjność i zarządzanie sferą publiczną

Praca po studiach

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent kierunku Innowacyjność i zarządzanie sferą publiczną? Po ukończeniu studiów będziesz mógł podjąć pracę w urzędach gminnych, powiatowych oraz marszałkowskich, w jednostkach zajmujących się procesami programowania rozwoju w skali regionalnej i lokalnej, w administracji samorządowej i rządowej, w firmach konsultingowych oraz organizacjach pozarządowych.

Jak widzisz możliwości jest naprawdę dużo, więc jeżeli jesteś zainteresowany rozwojem sfery publicznej w naszym kraju to te studia powinny sprostać Twoim oczekiwaniom!

 

Absolwent kierunku innowacyjność i zarządzanie sferą publiczną znajdzie zatrudnienie w/jako:
 • pracownik w urzędach gminnych, powiatowych oraz marszałkowskich,
 • pracownik organizacji rządowej,
 • pracownik w jednostkach zajmujących się procesami programowania rozwoju w skali regionalnej i lokalnej,
 • pracownik w administracji samorządowej i rządowej,
 • pracownik firmy konsultingowej.

Poziom i forma studiów

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Innowacyjność i zarządzanie sferą publiczną studia I stopnia

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku innowacyjność i zarządzanie sferą publiczną

Filtrowanie
Województwo
Miasto
Poziom studiów
Forma studiów

Zobacz inne kierunki ekonomiczne

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Zobacz inne kierunki ekonomiczne - podyplomowe

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Miasta, które oferują studia na kierunku Innowacyjność i zarządzanie sferą publiczną

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

Komentarze (0)