Innowacyjność i zarządzanie sferą publiczną

Innowacyjność i zarządzanie sferą publiczną

Innowacyjność i zarządzanie sferą publiczną studia - kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Chcesz dowiedzieć się jak skutecznie wyjść naprzeciw zapotrzebowaniu nowoczesnego rynku? Szukasz kierunku, który otworzy przed Tobą wiele perspektyw zawodowych w zakresie sfery publicznej? Jeżeli tak to Innowacyjność i zarządzanie sfera publiczną może okazać się świetnym kierunkiem dla Ciebie!

 

Program studiów i przedmioty

Obecne trendy światowe, ale także krajowe pokazują, że eksperci w zakresie sfery publicznej są nieustannie poszukiwani przez pracodawców. Dzięki możliwości wyboru jednej z trzech specjalizacji: branding, coaching lub strategie rozwoju lokalnego i regionalnego będziesz mógł rozwinąć się w wybranej specjalności. Branding ukierunkuje Cię na projektowanie i zarządzanie projektami innowacyjnymi związanymi z budową świadomości marki, zaś coaching umożliwi Ci w przyszłości podjęcie pracy coacha lub mentora. Strategie rozwoju lokalnego i regionalnego to natomiast propozycja dla osób chcących zapoznać się z programowaniem strategicznym oraz wykonywaniem kompleksowych przedsięwzięć rozwojowych na szczeblu lokalnym i regionalnym.

 

Praca po studiach

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent kierunku Innowacyjność i zarządzanie sferą publiczną? Po ukończeniu studiów będziesz mógł podjąć pracę w urzędach gminnych, powiatowych oraz marszałkowskich, w jednostkach zajmujących się procesami programowania rozwoju w skali regionalnej i lokalnej, w administracji samorządowej i rządowej, w firmach konsultingowych oraz organizacjach pozarządowych. Jak widzisz możliwości jest naprawdę dużo, więc jeżeli jesteś zainteresowany rozwojem sfery publicznej w naszym kraju to te studia powinny sprostać Twoim oczekiwaniom!

WAŻNE TEMATY

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na innowacyjność i zarządzanie sferą publiczną, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: historia, WOS, język polski, język obcy.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK INNOWACYJNOŚĆ I ZARZĄDZANIE SFERĄ PUBLICZNĄ

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Ścieżki kształcenia na kierunku innowacyjność i zarządzanie sferą publiczną

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU INNOWACYJNOŚĆ I ZARZĄDZANIE SFERĄ PUBLICZNĄ

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Ekonomiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując innowacyjność i zarządzanie sferą publiczną

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
 • podstaw ekonomii i finansów,
 • podstawy organizacji i zarządzania, polityki lokalnej i bezpieczeństwa wewnętrznego,
 • zarządzania strategicznego, organizacji pozarządowych, marketingu,
 • w zależności od specjalizacji: zarządzania rozwojem społeczności lokalnych, teorii i praktyki coachingu lub semiotyki kultury popularnej oraz design management,
 • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.

Jak wyglądają studia na kierunku innowacyjność i zarządzanie sferą publiczną?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek innowacyjność i zarządzanie sferą publiczną można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. . W przypadku pierwszej opcji, zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku. Natomiast wybierając studia zaoczne musisz być przygotowany na uczestnictwo w zjazdach realizowanych w wybrane weekendy semestru.

Studenci, którzy zdecydują się aplikować na powyższy kierunek zdobędą wszechstronne wykształcenie ekonomiczne.

 

2. Program studiów i przedmioty

Program kształcenia na kierunku innowacyjność i zarządzanie sferą publiczną oscyluje wokół zagadnień z obszaru nauk ekonomicznych, społecznych i nauk o zarządzaniu. Jako student zdobędziesz specjalistyczną wiedzę na temat rożnych aspektów prawa i zastosowania ich regulacji w praktyce. Ponadto, zyskasz cenne informacje z obszaru administracji publicznej i polityki społecznej. W siatce zajęć znajdzie się wiele ciekawych i rozwijających przedmiotów, takich jak:

 • procesy globalizacyjne
 • bezpieczeństwo publiczne
 • podstawy organizacji i zarządzania
 • zamówienia publiczne
 • polityka miejska

Program nauczania zakłada realizacje obieralnych modułów specjalizacyjnych, których aktualną ofertę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.

 

3. Nabywane umiejętności

W czasie studiów na kierunku innowacyjność i zarządzanie sferą publiczną wykształcisz cenne umiejętności praktyczne. Jako student skupisz się na doskonaleniu zdolności z obszaru zarządzania i ekonomii. Tym samym, nauczysz się nowoczesnych technik zarządzania różnorodnymi aspektami funkcjonowania biznesu.

Co więcej, poznasz innowacyjne rozwiązania marketingowe i ich zastosowania w praktyce. Ponadto, zyskasz kompetencje budowania strategi firm czy tworzenia skutecznych kampanii reklamowych i marketingowych. W programie przewidziano także lektorat z języka obcego, dzięki któremu poznasz specjalistyczną terminologię branżową i tym samym zwiększysz swoje szanse na międzynarodową karierę.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Kierunek innowacyjność i zarządzanie sferą publiczną dostępny jest jedynie na pierwszym stopniu kształcenia. Studia te trwają trzy lata, czyli sześć semestrów i kończą się uzyskaniem tytułu licencjata.

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

INNOWACYJNOŚĆ I ZARZĄDZANIE SFERĄ PUBLICZNĄ STUDIA I STOPNIA

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku innowacyjność i zarządzanie sferą publiczną

Absolwent kierunku innowacyjność i zarządzanie sferą publiczną znajdzie zatrudnienie w/jako:
 • pracownik w urzędach gminnych, powiatowych oraz marszałkowskich,
 • pracownik organizacji rządowej,
 • pracownik w jednostkach zajmujących się procesami programowania rozwoju w skali regionalnej i lokalnej,
 • pracownik w administracji samorządowej i rządowej,
 • pracownik firmy konsultingowej.

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU INNOWACYJNOŚĆ I ZARZĄDZANIE SFERĄ PUBLICZNĄ

Komentarze (0)