AKADEMIA CONTROLLINGU FINANSOWEGO W GRUPACH KAPITAŁOWYCH - STUDIA PODYPLOMOWE

AKADEMIA CONTROLLINGU FINANSOWEGO W GRUPACH KAPITAŁOWYCH - STUDIA PODYPLOMOWE

Dodaj do ulubionych

Akademia controllingu finansowego w grupach kapitałowych - studia podyplomowe

Studia na kierunku akademia controllingu finansowego w grupach kapitałowych to studia podyplomowe, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1 rok.

Kierunek będzie odpowiedni zarówno dla kadry zarządzającej zajmującej się finansami w przedsiębiorstwach, osób, które chciałyby dopiero rozpocząć karierę w dziedzinie controllingu finansowego, jak i przedsiębiorców prowadzących własną działalność gospodarczą.

Studia pozwalają na zdobycie praktycznej wiedzy i specjalistycznego know-how, które pomoże w podejmowaniu właściwych decyzji finansowych.

 

JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

W celu rekrutacji na studia często wystarczy jedynie być absolwentem uczelni wyższej, wysłać zgłoszenie i dostarczyć komplet dokumentów. Przeważnie nie jest konieczne posiadanie szczegółowej wiedzy tematycznej, jednak podstawowa wiedza z dziedziny finansów może być przydatna w toku studiów. Kierunek może się wiązać z dodatkowymi opłatami i mieć ograniczoną liczbę studentów na roku.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK AKADEMIA CONTROLLINGU FINANSOWEGO W GRUPACH KAPITAŁOWYCH - STUDIA PODYPLOMOWE

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  poziom studiów
  forma studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU AKADEMIA CONTROLLINGU FINANSOWEGO W GRUPACH KAPITAŁOWYCH?

   Zajęcia na kierunku akademia controllingu finansowego w grupach kapitałowych prowadzone są w sposób niestacjonarny. Program studiów może być realizowany przez specjalistów z różnych dziedzin, głównie finansów, ekonomii, controllingu, ale także prawa. Zajęcia mogą mieć postać wykładów, konwersatoriów, ale także warsztatów czy pracy przy komputerach za pomocą nowoczesnych narzędzi używanych przez kontrolerów finansowych. Podczas studiów studenci wyrabiają sobie także siatkę kontaktów ułatwiającą poszukiwania zatrudnienia i przyszłą pracę.

    

   1. Typ i tryb studiów:

   Studia na kierunku akademia controllingu finansowego w grupach kapitałowych możemy podzielić na:

   1. Poziom:

   2. Forma:

    

   2. Zdobywana wiedza i umiejętności

   Studenci uczą się realizować operacyjny i strategiczny proces controllingu w przedsiębiorstwach. Większość przedmiotów będzie się jednak skupiać wokół grup kapitałowych, ich miejsca na rynku, roli i prawnych aspektów funkcjonowania. Studenci będą mogli także trenować analizę finansową poszczególnych spółek. Wykładowcy mogą także pokazać rodzaje i istotę controllingu. W trakcie studiów uczestnicy będą mieli możliwość zapoznać się z narzędziami informatycznymi wspomagającymi codzienną pracę kontrolerów i przetestować je w praktyce.

   Przedmioty, które mogą znaleźć się w programie kierunku akademia controllingu finansowego w grupach kapitałowych, to np.:

   • budżetowanie finansowe jako podstawa współczesnego controllingu grupy kapitałowej
   • strategiczny i operacyjny controlling finansowy
   • rola i zadania controllingu finansowego w okresie kryzysów gospodarczych
   • rachunkowość finansowa i zarządcza w grupie kapitałowej

   W programie studiów mogą się także znaleźć zajęcia, które pomogą studentom w wizualizacji gromadzonych danych finansowych.

    

   ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU AKADEMIA CONTROLLINGU FINANSOWEGO W GRUPACH KAPITAŁOWYCH?

   Studia na kierunku akademia controllingu finansowego w grupach kapitałowych trwają przeważnie 1 rok (studia podyplomowe).

    

   JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU AKADEMIA CONTROLLINGU FINANSOWEGO W GRUPACH KAPITAŁOWYCH?

   Kontroler finansowy może zostać zatrudniony do pracy praktycznie w każdej firmie, dlatego absolwenci będą mieć duży wybór w trakcie poszukiwań. Stanowisko kontrolera może czekać zarówno w lokalnych biznesach, jak i międzynarodowych korporacjach. Różnić się może liczba jednostek, które będą podlegać przyszłemu kontrolerowi. Studia mogą być także drogą do awansu na stanowiska wyższego szczebla. Możliwe jest także prowadzenie własnej działalności oferującej usługi kontrolera.

   Miejsca, w których może szukać pracy absolwent akademii controllingu finansowego w grupach kapitałowych to m.in.:

   • lokalne biznesy
   • korporacje
   • przedsiębiorstwa zagraniczne
   • grupy kapitałowe

    

   Zobacz inne kierunki Ekonomiczne - podyplomowe

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Zobacz inne kierunki Ekonomiczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Komentarze (0)

   Popularne

   studia

   matura 2023

    

    

   Teraz najważniejsze

   matura 2023

   zmiany na maturze 2023

   arkusze maturalne

   wyniki matur 2022

   rekrutacja na studia

   studia

   kierunki studiów

   studia podyplomowe

    

   Ciekawe

    


   gdzie studiować

    

    

   Nadchodzące wydarzenia

   • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/34f7e-ujd-czestochowa.jpg Uniwersytet Humanistyczno - Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie
   • ul. Plac Polski 3/4 50-156 Wrocław https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJFcT9oH7CD0cR7RuVE8m7mEU https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5a332-asp-worclaw.jpg Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu
   • Drzwi otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ0Z9P6HfLHkcRaeqX_nj9aBE https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/166b7-wsr-studia-warszawa.jpg Wyższa Szkoła Rehabilitacji w Warszawie
   • Wielka i Mała Zbrojownia, Patio ASP i Dom Angielski, Gdańsk Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku
   • ul. Krupnicza 33, 31-123 Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJC0cMNgxbFkcRB9jDVXm1yK8 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/3f77d-uj-krakow.jpg Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
   • Centrum Kongresowo-Dydaktyczne UMP, ul. Przybyszewskiego 37a, Poznań https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJI9FtDzZbBEcRyR434R7X6sQ https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/aa7c5-umed-poznan.jpg Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu