BANKOWOŚĆ I UBEZPIECZENIA

BANKOWOŚĆ I UBEZPIECZENIA

BANKOWOŚĆ I UBEZPIECZENIA studia – kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Bankowość i ubezpieczenia to niezwykle perspektywiczne studia pierwszego stopnia, których program jest w pełni dopasowany do potrzeb prężnie rozwijającego się świata i współczesnego rynku pracy. Studia związane z finansami od lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród studentów, którzy chcą zdobyć wszechstronne wykształcenie i szanse na atrakcyjną i perspektywiczną pracę. Rozwój sektora bankowego i ubezpieczeniowego ma duże znaczenie dla stabilności gospodarki, dlatego tak istotne jest prawidłowe funkcjonowanie tych dyscyplin.

Jeżeli więc chciałbyś mieć w tym swój udział, a do tego jesteś osobą o rozległych zainteresowaniach z zakresu nauk ekonomicznych i finansowych i chciałbyś rozwijać się w tym kierunku to studia bankowość i ubezpieczenia będą dla Ciebie idealnym wyborem!

 

Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku bankowość i ubezpieczania?

Ze względu na niezwykle złożony i interdyscyplinarny charakter tych prestiżowych studiów będziesz miał okazję rozwinąć swoją wiedzę z obszaru różnorodnych nauk oscylujących wokół kwestii finansowych. Jako student będziesz uczęszczał na liczne, niezwykle ciekawe i rozwijające zajęcia i warsztaty dzięki, którym dowiesz się więcej na temat ekonomii, rachunkowości i bankowości.

Co więcej, wykwalifikowana kadra akademicka przekaże Ci informacje o skomplikowanym prawie finansowym i bankowym, które niewątpliwie wykorzystasz w swojej pracy zawodowej. W trakcie kursu zaznajomisz się także z kwestami powiązanymi z zarządzaniem biznesem i ryzykiem finansowym oraz wykształcisz kompetencje menadżerskie.

Wszystkie warsztaty i wykłady będą prowadzone przez wybitnych specjalistów, naukowców i praktyków w swojej branży, którzy podzielą się z tobą swoją wiedzą i wieloletnim doświadczeniem. Oprócz wiedzy kierunkowej, rozwiniesz także zdolności językowe, co niewątpliwie zwiększy twoje szanse na międzynarodową karierę.

 

Jaka praca po tym kierunku?

Jako absolwent tego niezwykle prestiżowego i przyszłościowego kierunku będziesz miał wszechstronną wiedzę z obszaru ubezpieczeń, finansów, branży bankowej i związanych z tym kwestii prawnych, dzięki czemu zyskasz szansę na zdobycie atrakcyjnej pracy dopasowanej do zdobytego przez ciebie wykształcenia.

Po zakończeniu nauki będziesz kompleksowo przygotowany do związania swojej przyszłości z branżą bankową i ubezpieczeniową, między innymi jako pośrednik czy analityk finansowy. Co więcej będziesz mógł związać swoją przyszłość z biurami maklerskimi, firmami ubezpieczeniowymi czy organizacjami windykacyjnymi. Równie ciekawą opcją może być praca w firmach leasingowych oraz factoringowych.

Znajomość języka obcego sprawi, że zyskasz szansę na rozpoczęcie kariery międzynarodowej, zarówno w oddziałach światowych firm i korporacji, jak i poza granicami naszego kraju. Dodatkowo, po zakończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich i tym samym zdobyć cenne perspektywy zawodowe.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem tego prestiżowego kierunku, jakim jest bankowość i ubezpieczenia będziesz musiał napisać maturę z języka polskiego, języka obcego nowożytnego, matematyki, informatyki, chemii lub fizyki.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK BANKOWOŚĆ I UBEZPIECZENIA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Specjalności na kierunku finanse, audyt, inwestycje

Specjalności na kierunku zarządzanie finansami i rachunkowość

Specjalności na kierunku ekonomia

Specjalności na kierunku finanse i rachunkowość

Ścieżki kształcenia na kierunku finanse i rachunkowość

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU BANKOWOŚĆ I UBEZPIECZENIA

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
  Województwo
  SORTOWANIE:

  Nic nie znaleziono

  Zobacz inne kierunki Ekonomiczne

  Typ studiów
  Województwo
  SORTOWANIE:

  WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU BANKOWOŚĆ I UBEZPIECZENIA:

  • wiedza z zakresu finansów i rachunkowości
  • znajomość prawa bankowego
  • znajomość prawa finansowego
  • znajomość języka obcego
  • znajomość specjalistycznej terminologii
  • znajomość prawa ubezpieczeniowego
  • umiejętność zarządzania biznesem
  • umiejętność zarządzania ryzykiem
  • wiedza z zakresu marketingu bankowego
  • znajomość specyfiki funkcjonowania instytucji finansowych
  • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy
  • umiejętność zarządzania zasobami pracowniczymi

  Jak wyglądają studia na kierunku bankowość i ubezpieczenia?

   

  1. Typ i tryb studiów

  Program nauczania na kierunku bankowość i ubezpieczenia będzie oscylował głównie wokół nauk ekonomicznych, dzięki czemu zdobędziesz kompleksowe wykształcenie z tego obszaru tematycznego.

  Studenci, którzy zdecydują się aplikować na powyższe studia będą mogli wybrać pomiędzy studiami stacjonarnymi, a zaocznymi. Pierwsza opcja będzie idealnym wyborem dla osób, które mogą sobie pozwolić na codzienną obecność na uczelni i pełne poświęcenie nauce. Jeżeli natomiast zależy Ci na większej swobodzie, to wybierz studia niestacjonarne, na których zajęcia odbywają się w wybrane weekendy semestru.

   

  2. Program studiów i przedmioty

  Jako student kierunku bankowość i ubezpieczenia będziesz mógł korzystać z szerokiej oferty zajęć i wykładów z zakresu nauk ekonomicznych i gospodarczych. W planie znajdą się między innymi następujące przedmioty:

  • Usługi i procedury bankowości detalicznej
  • Usługi i procedury bankowości inwestycyjnej
  • Ubezpieczenia majątkowe i ryzyko ubezpieczeniowe

  W czasie studiów poznasz także specyfikę poszczególnych rynków finansowych praz dowiesz się jak działają polskie i europejskie instytucje finansowe. Wszystkie zajęcia będą prowadzone przez wybitnych dydaktyków oraz praktyków z sektora bankowego, którzy podzielą się z tobą swoją wiedzą i doświadczeniem.

   

  3. Nabywane umiejętności

  W czasie studiów na kierunku bankowość i ubezpieczenia, oprócz wiedzy teoretycznej, wykształcisz także cenne umiejętności praktyczne. Przede wszystkim, dowiesz się jak oceniać zdolność kredytową oraz ryzyko inwestycyjne. Ponadto, poznasz regulacje prawa finansowego i podatkowego oraz nauczysz się stosować je w swojej praktyce zawodowej. Jako student rozwiniesz także kompetencje z zakresu zarządzania i marketingu.

  Ile trwają studia na kierunku bankowość i ubezpieczenia?

  tudia pierwszego stopnia na kierunku bankowość i ubezpieczenia trwają trzy lata, czyli sześć semestrów i kończą się uzyskaniem tytułu licencjata. Jeżeli natomiast zdecydujesz się na studia drugiego stopnia, na naukę poświęcisz dwa lata, czyli cztery semestry. Po tym czasie zdobędziesz tytuł magistra.

  JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU BANKOWOŚĆ I UBEZPIECZENIA:

  • branża finansowa
  • analityk finansowy
  • biura maklerskie
  • stanowiska kierownicze i menadżerskie
  • sektor bankowy
  • zakłady ubezpieczeń,
  • fundusze inwestycyjne i emerytalne
  • firmy zajmujące się doradztwem finansowym
  • instytucje finansowe
  • przedsiębiorstwa i instytucje sektora publicznego
  • firmy leasingowe
  • firmy factoringowe
  • firmy windykacyjne

  MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU BANKOWOŚĆ I UBEZPIECZENIA

  Komentarze (0)