Samorząd terytorialny i polityka regionalna

Samorząd terytorialny i polityka regionalna

Samorząd terytorialny i polityka regionalna studia

Samorząd terytorialny i polityka regionalna studia - kierunek studiów

Wiele ludzi często skupia się na odkrywaniu tego, co jest “za miedzą”, zwiedzaniu Europy, całego świata, spędzają czas na poznawaniu innych, często bardzo odległych kultur i społeczeństw tak naprawdę nie poświęcając chwili na pomyślenie o tym, że ich własny dom, region może być odpowiedzią na wszystkie ambicje. Zapomina się o tym, jak ważne dla ludzkiej tożsamości jest odkrywanie historii i kultury regionu, z którego się pochodzi, nie mówiąc już o społecznym angażowaniu się w lokalną politykę i samorządy. Rozwój najbliższego otoczenia ma dla obywateli największe znaczenie i wywiera największy wpływ na ich życie. Jeśli zatem Twoim celem nie jest wielki świat, a chciałbyś zmieniać i mieć wpływ na swoje najbliższe otoczenie uniwersytety wychodzą Ci naprzeciw i oferują kierunek studiów samorząd terytorialny i polityka regionalna, który profesjonalnie przygotuje Cię do takiego działania. Pozwoli Ci również zrozumieć mechanizmy owej polityki oraz zapewni wiele możliwości rozwoju. Program tych studiów jest połączeniem wielu dziedzin, więc aby się ich podjąć powinieneś być osobą wszechstronną, dokładną, o analitycznym umyśle i otwartą.

Jeśli już zostaniesz studentem tego kierunku możesz spodziewać się w swoim planie zajęć takich przedmiotów jak wstęp do nauki o państwie i prawie oraz podstawy prawoznawstwa, prawo administracyjne, ustrój samorządu terytorialnego, mikroekonomia, makroekonomia, prawo konstytucyjne, prawo cywilne z umowami w administracji, statystyka z elementami demografii, polityka gospodarcza, język obcy (do wyboru), instytucje i źródła prawa UE i integracja europejska, podstawy finansów publicznych i prawa finansowego, finanse jednostek samorządu terytorialnego, finanse UE i polityka regionalna, wprowadzenie do polityki społecznej, zarządzanie w administracji publicznej czy techniki negocjacji i mediacji w administracji.

Nauka na tym kierunku wyposaży Cię w odpowiednią wiedzę do pełnienia odpowiedzialnych funkcji na poważnych stanowiskach.


Wiedza, którą zdobędziesz, studiując samorząd terytorialny i politykę regionalną


Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • znajomości prawa
 • finansów
 • zarządzania
 • polityki społecznej
 • ekonomii

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku samorząd terytorialny i polityka regionalna


Absolwent kierunku samorząd terytorialny i polityka regionalna znajdzie zatrudnienie w/jako:

 • urzędnik administracji rządowej
 • urzędnik administracji samorządowej
 • organach partii politycznych
 • organizacjach gospodarczych
 • instytucjach międzynarodowych

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku reżyseria, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: geografia, historia, wiedza o społeczeństwie, język polski.

 

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK SAMORZĄD TERYTORIALNY I POLITYKA REGIONALNA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   CZĘSTO WYBIERANE

   Miasto

   Zobacz inne kierunki Ekonomiczne i Administracyjne

   Typ studiów
   Województwo

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU SAMORZĄD TERYTORIALNY I POLITYKA REGIONALNA

   Komentarze (0)