European and international business law

European and international business law

Dodaj do ulubionych

European and international business law studia – kierunek studiów 

 
Dla kogo ten kierunek
Żadna instytucja państwowa ani odgałęzienie organizacji społecznej nie mogłoby prawidłowo istnieć oraz rozwijać się bez zbioru prawnie usankcjonowanych przepisów regulujących jej działalność. Teoretyczna znajomość zagadnień prawnych jest nieoceniona zwłaszcza na gruncie biznesowym, gdzie bardzo łatwo o wszelkiego rodzaju nadużycia w drodze na szczyt drabiny społecznego poważania i bogactwa. Studia na kierunku European and international business law powstały w celu wykształcenia ludzi, których działania będą miały realny wpływ na funkcjonowanie międzynarodowej sceny prawnej w aspekcie biznesowym. Od zawsze interesowałeś się najbardziej podchwytliwymi kruczkami prawnymi regulującymi funkcjonowanie państwa, którego jesteś częścią? Władasz angielskim w stopniu pozwalającym na zrozumienie treści przewidzianych w trakcie studiów wykładów? Chcesz wiązać swoją przyszłość z szeroko pojętym biznesem zarówno w kraju, jak i za granicą? Jeśli twoja odpowiedź brzmi „tak”, to studia na kierunku European and international business law są stworzone dla ciebie!
 
Program studiów i przedmioty
Czego będziesz miał okazję się nauczyć w toku studiów na kierunku European and international business law? Naukę rozpoczniesz od pogłębienia posiadanej już wiedzy z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie, co będzie podstawą do zagłębienia późniejszych umiejętności z obszaru gospodarki krajowej oraz świata. Pod okiem praktyków biznesu zagłębisz tajniki efektywnego zarządzania własną działalnością gospodarczą w sposób przynoszący zysk. Jako przyszły aplikant na te studia musisz być gotów na wielogodzinne, monotonne zagłębianie przepisów prawnych zarówno w języku wykładowym studiów, jak i po łacinie. Skoro mowa o angielskim – jako, że wszystkie wykłady oraz zajęcia są prowadzone właśnie w tym języku, uzyskasz kompetencje pozwalające na swobodne porozumienie się z niemal każdym mieszkańcem globu, działającym w branży pokrewnej do twojej. Nauczysz się też specjalistycznego fachowego słownictwa,  co również zadziała na korzyść zdobywaniu kontaktów tak cennych w świecie biznesu.
 
Praca po studiach
Gdzie znajdziesz pracę jako absolwent studiów na kierunku European and international business law? Będziesz doskonale przygotowany do podjęcia pracy w administracji państwowej i instytucjach międzynarodowych. Otworzy się przed tobą furtka do założenia dobrze prosperującej działalności gospodarczej, która w krótkim czasie na ciebie zarobi. 

Co zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku European and international business law, na większości uczelni w procesie rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: język angielski, historia, wiedza o społeczeństwie, geografia, matematyka.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK EUROPEAN AND INTERNATIONAL BUSINESS LAW

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku european and international business law

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Zobacz inne kierunki Ekonomiczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Wiedza, którą zdobędziesz, studiując European and international business law

   Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
   • europejskich i międzynarodowych mechanizmów prawnych regulujących funkcjonowanie rynków
   • prowadzenia działalności gospodarczej
   • funkcjonowania zarówno business law jak i rynków międzynarodowych, europejskich oraz krajowych

   Jak wyglądają studia na kierunku european and international business law?

    

   1. Typ i tryb studiów

   Kierunek european and international business law można realizować tylko w trybie niestacjonarnym. W praktyce oznacza to, że zajęcia będą odbywać się w wybrane weekendy semestru, a studenci będą zobowiązani do zapłaty czesnego.

   Program nauczania na powyższych studiach będzie oscylować głównie wokół zagadnień z zakresu nauk humanistycznych i społecznych.

    

   2. Program studiów i przedmioty

   W czasie studiów na kierunku european and international business law zdobędziesz kompleksową wiedzę prawniczą, ze szczególnym uwzględnieniem prawa międzynarodowego. Ponadto będziesz miał okazję dowiedzieć się więcej na temat funkcjonowania rynków europejskich i światowych. W planie zajęć znajdzie się wiele interesujących przedmiotów powiązanych z powyższą tematyką. Oto wybrane z nich:

   • Business Ethics in Eco Managament
   • Conflict of Laws in Business & Commerce
   • Green Economy and Private Business

   Program kształcenia zakłada również realizacje obieralnych modułów specjalizacyjnych, których aktualną ofertę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.

    

   3. Nabywane umiejętności

   W czasie licznych warsztatów i zajęć praktycznych realizowanych na kierunku european and international business law, wykształcisz szereg cennych umiejętności i kwalifikacji zawodowych. Przede wszystkim, poznasz regulacje różnorodnych dziedzin prawa międzynarodowego i nauczysz się ich wykorzystywania w praktyce. Ponadto dowiesz się w jaki sposób analizować wybrane zjawiska społeczne i gospodarcze. Jako że zajęcia będą w całości prowadzone w języku angielskim, będziesz miał okazję rozwinąć swoje zdolności językowe i tym samym zwiększyć swoje szanse na karierę w środowisku międzynarodowym.

   Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

   Studia drugiego stopnia na kierunku european and international business law studies będą trwały dwa lata, czyli cztery semestry. Po tym czasie zdobędziesz tytuł magistra.

   Czas trwania studiów na kierunku european and international business law na poszczególnych uczelniach

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miejscowość
   Województwo
   SORTOWANIE:
   I stopnia II stopnia jednolite

   Brak wyników

   Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

   Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku European and international business law

   Absolwent kierunku European and international business law znajdzie zatrudnienie w/jako:
   • jednostkach administracji publicznej (samorządowej, rządowej, państwowej pozarządowej, instytucjach europejskich)
   • instytucjach politycznych
   • administracji prywatnej
   • przedsiębiorstwach działających na rynkach europejskich i międzynarodowych
   • założyciel własnej działalności gospodarczej
   • pracownik firmy konsultingowej

   Komentarze (0)