ADMINISTRACJA I ZARZĄDZANIE W OCHRONIE ZDROWIA

ADMINISTRACJA I ZARZĄDZANIE W OCHRONIE ZDROWIA

ADMINISTRACJA I ZARZĄDZANIE W OCHRONIE ZDROWIA studia-kierunek studiów

 
Zdrowie to największa wartość, jaką może posiadać człowiek. Dlatego też niezwykle istotne jest aby kształcić specjalistów, którzy zajmowaliby się ochroną zdrowia społeczeństwa, nadzorowaniem usług zdrowotnych oraz podejmowaniem działań promujących zdrowy styl życia. Jako odpowiedź na te potrzeby powstał niezwykle ciekawy i innowacyjny kierunek administracja i zarządzanie w ochronie zdrowia.
Studia te skierowane są do wszystkich, którzy interesują się tematyką prozdrowotną i chcieliby rozwijać swoje pasje. Jeżeli więc chciałbyś zdobyć wiedzę z zakresu nauk medycznych, a jednocześnie masz duże zdolności przywódcze i idealnie odnalazłbyś się na stanowiskach menadżerskich to studia na kierunku administracja i zarządzanie w ochronie zdrowia są dla ciebie stworzone. 
 
Czego nauczysz się na kierunku administracja i zarządzanie w ochronie zdrowia?
 
Ze względu na interdyscyplinarny charakter studiów zdobędziesz wiedzę z zakresu kilku aspektów składających się na jedną dziedzinę, jaką jest ochrona zdrowia. Jako student zagłębisz się w meandry nauk medycznych oraz społecznych. W trakcie kursu dowiesz się więcej na temat praw człowieka, a przede wszystkim pacjenta, statusu prawnego placówek medycznych oraz funkcjonowania instytucji bezpośrednio związanych z medycyną i zdrowiem.
Co więcej nauczysz się w jaki sposób kontrolować i nadzorować jednostki medyczne oraz zarządzać zatrudnionymi w nich, pracownikami. Ponadto będziesz uczestniczył w zajęciach związanych z administracją, na których poznasz podstawy prawa publicznego, politykę gospodarczą i społeczną oraz nauczysz się zarządzać jednostkami leczniczymi oraz zasobami ludzkimi.
 
Kadra akademicka przekaże Ci wiedzę na temat najnowszych osiągnięć medycyny oraz przybliży Ci wyniki istotnych badań naukowych, dzięki czemu będziesz znał najważniejsze współczesne trendy medyczne. W programie studiów przewidziano także zajęcia oscylujące wokół zagadnień związanych z marketingiem, których poznanie jest niezbędne do rozpoczęcia pracy menadżerskiej.
 
Jaka praca po tym kierunku?
 
Jako absolwent studiów na kierunku administracja i zarządzanie w ochronie zdrowia będziesz miał szeroką wiedzę z zakresu nauk medycznych oraz umiejętności menadżerskie. Uzyskane kwalifikacje umożliwią Ci podjęcie pracy w instytucjach i przedsiębiorstwach bezpośrednio związanych z branżą medyczną. Po ukończeniu studiów znajdziesz zatrudnienie w jednostkach nadzorujących pracę podmiotów medycznych.
Co więcej, staniesz się specjalistą do spraw zarządzania w ochronie zdrowia oraz marketingu usług medycznych. Idealnie odnajdziesz się na wszystkich stanowiskach kierowniczych w jednostkach opieki zdrowotnej. Ponadto po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych i zdobywać dalsze wykształcenie, przy jednoczesnym rozwijaniu swoich pasji i zainteresowań.
 

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

W rekrutacji na tego typu kierunki najczęściej brane pod uwagę są wyniki maturalne z takich przedmiotów jak: język polski, język obcy nowożytny, matematyka, chemia, historia, WOS, geografia.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ADMINISTRACJA I ZARZĄDZANIE W OCHRONIE ZDROWIA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Zobacz inne kierunki Ekonomiczne i Administracyjne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU ADMINISTRACJA I ZARZĄDZANIE W OCHRONIE ZDROWIA:

   • umiejętność zarządzania w ochronie zdrowia
   • wiedza z obszaru zdrowia publicznego
   • znajomość zasad marketingu
   • znajomość systemu opieki zdrowotnej
   • umiejętność prowadzenia działań administracyjnych
   • znajomość najnowszych osiągnięć medycyny

   JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU ADMINISTRACJA I ZARZĄDZANIE W OCHRONIE ZDROWIA:

   • jednostki nadzorujące prace podmiotów medycznych
   • branża medyczna
   • stanowiska kierownicze w jednostkach opieki medycznej
   • stanowiska menadżerskie

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU ADMINISTRACJA I ZARZĄDZANIE W OCHRONIE ZDROWIA

   Komentarze (0)